Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz makkmarce #26 üzenetére

    Egyrészt a tuning mértéke és a nyert teljesítmény aránya közel sem lineáris, még szintetikus tesztekben sem. 10% tuning járhat akár 50% teljesítménynövekedéssel is szélsőséges esetben. Kérdés mekkora a bottleneck. Egyszerű példával élve, ha azt tuningolod, ami az adott környezetben, az adott felhasználás mellett a szűk keresztmetszet, akkor a többi, tuning után jobban kihasznált alkatrész is hozni fog extra teljesítményt.
    De olyat is láttam már, hogy konkrétan lassult egy adott dolog a tuning után. Ésszel kell, okosan, célzottan csinálni, és jó lesz.

    Hobbi/kötelező: őszintén szólva nem is értem, honnan szeded ezt a marhaságot. Olyan szinten nem kötelező, hogy a felhasználók 99%-a azt se tudja, hogy létezik ilyen. Viszont ez itt egy szakmai fórum, nyilván nem virágboltos Gizike felhasználási módja lesz egy szakmai portál szakmai topikjában a mérce.

    Ekézni azért kell, mert itt olyan emberek vannak, akiknek ez a hobbija. Nem csak egy hardvert vásárolunk, hanem egyfajta élményt, szórakozást. Ezért is nem prebuilt/oem gépeket veszünk. Egyszerűen a csomag része a dolog, növeli az élményfaktort, ami azzal kezdődik, hogy elkezdesz összekattintgatni egy konfigot, aztán csinálsz rajta 200 revíziót, aztán kibontogatod, kábelelrendezést tervezel, összerakod, és az első bekapcsolásnál könyékig túrsz a biosban, akkor is, ha telepítés meg tesztelés előtt nem baszogatsz semmit (kivéve kötelező dolgok, mint boot sorrend, xmp, stb), csak már maga a tudat is jó, hogy mi minden van, amivel lehet játszani. Ez ilyen, van aki szereti, ez itt egy ilyen fórum, nem értem a problémád.

    Gyártók gyárti OC-ja a legtöbb esetben tényleg gusztustalan lehúzás, ebben egyetértünk.

    Jah, amúgy a túlfeszelt, szétégetett cuccot semmilyen gyártó nem cseréli gariban, sőt...

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák