- Megjelent a Poco F7, eurós ára is van már
- Megérkezett a Google Pixel 7 és 7 Pro
- Milyen okostelefont vegyek?
- Poco F6 5G - Turbó Rudi
- Mobil flották
- Amazfit Active 2 NFC - jó kör
- Poco X6 Pro - ötös alá
- Motorola Edge 40 neo - színre és formára
- QWERTY billentyűzet és másodlagos kijelző is lesz a Titan 2-ben
- Motorola Edge 50 Fusion - jó fogás
Új hozzászólás Aktív témák
-
KROK640
nagyúr
Igen, ez a skalperektől nem vásárolni jó lenne, DE SAJNOS pont azért van értelme, mert megveszik :
1. A bányászok akik miatt van ez az egész, hisze ők verték fel az árakat, és csináltak akkora hiányt, hogy a kapacitást már érdemes még tovább szűkíteni; és akik úgy vannak vele "akkor kicsit tovább tart még visszahozza az árát" (holott közben sosem fogja, de ebbe most ne menjünk bele
2. Az emberek általában éhesek már az új VGA-kra, és sokan bizony hajlandóak +60-100 ezret is fizetni, hogy ne kelljen hónapokat várnia még a kártyára.Annak ellenére, hogy 2020 őszén 60-80 ezerért akartam VGA-t venni, egyRTX3050-et simán bevállalnék 120-130ba is mert még ígysem 180-200, és ha kell a lóvé akkor meg még mindig pluszban tudom eladni ... --- na és ez a baj, hogy a sok skalpertől vásárló is hasonlóan gondolkodik, és ezért lesznek sajnos sokáig vevőik.
Skalpereket akkor lehetne igazán megszivatni, ha gyorsan betiltanák a bányászatot mindenhol, és VGA-k százezrei esnének ki (közel) egyszerre a piacra, nekik meg a nyakukon maradna, vagy beszerzési ár alatt kellene adni.
-
#57018880
törölt tag
Ez a bot skalpolás amivel még ki lehet hozni az elememből, tudván pontosan, hogy mennyire triviálisan egyszerű fejlesztés legalább a bot felvásárlás 95%-át szűrni. Az, hogy ezen is spórolnak és kapitalizálnak a boltok, kb a legalja. Rohadjanak meg komolyan. Az itt sokat emlegetett shopoktól már szerintem nem is nagyon rendelek hardvert, pedig több teljes DIY konfigom is van tőlük az elmúlt 20 évből.
-
Kansas
addikt
Ezek a Renoir X-ek nekem nem is annyira Cache-vágott Zen 2(Ryzen 3xxx)-nek tűnnek, mint inkább IGP-vágott Renoir APU-knak, ahogy a tippelt Gen3 PCIe sávok is árulkodnak róla. A cache-t és PCIe sávokat már az APU miatt "megvágták"(design-ban, nem binning-ben), ahhoz képest csak az IGP hiányzik belőlük, meg kicsit mókoltak az órajeleiken.
-
Aprósólyom
addikt
Ennyire nem lehetsz szőrős szívű, mert van a célközönség, akinek nem annyira szar: pl. akinek már van PCIe 4.0 platformja és amúgy meg sosem vesz használt cuccot, viszont elég neki csak egy belépő kártya. Ilyeneknek nem nagyon van alternatívájuk. Mondjuk ettől függően a 4GB 2022 újonnan kicsit ingoványos talaj...
Egyik main játékom low textúrán 3200-3600MB VRAM-t eszik pályától függően. -
fLeSs
nagyúr
-
FireKeeper
nagyúr
azért még nagyon ne éljétek bele magatokat. akik milliókat belepakoltak egy-egy rigbe, nem biztos hogy rögtön bedobják a törölközőt amint elkezd kevésbé kifizetődő lenni. persze biztos lesz akik betojnak, és megpróbálnak mielőbb kiszállni, de biztos vagyok benne hogy sokan lesznek akik kivárnak, vagy csak lelövik a csákányt amíg minuszba dolgozna. plusz azt is vegyük hozzá hogy ahogy szállnak ki az emberek, a difficulty is csökken.
-
ddekany
veterán
Csak akkor lehet adni ennyiért, ha keveset kell csak eladni a vásárolni vágyok számához viszonyítva... Én ha akarnák videókártyát venni, kivárnám az ETH proof-of-stake-et. Max nem javul a helyzet, de annál valószínűbb, hogy fog. Mert hiába is lehet Ravencoint, Fluxot, stb-t is GPU bányászni, az már közel sem lesz akkora biznisz. A ETH miatt már meglévő kártyákat nyilván befogják, bár az energia árát akkor is vissza kell termelni. Na de hogy mennyire lesz kedv új kártyákat venni, amikor még a vas árát is vissza kell termelni...
-
jokeph
nagyúr
A fenti konfigban beszúrtam kíváncsiságból a szintén 10+ éves korabeli 9600GT-t is, 512 MB GDDR3 ramos, medium graffal ez is elkarcol és ehhez is van legacy W10x64-es driver.Nálam 20"-on van az 1680*1050. Samsung Snymaster 205BW.
Ez durván az első "lapos" monitor, aminek a képével a mai napig is elégedett vagyok, a másik a 204B (20" 1600*1200), illetve van még 1 pár 2043BW, ezek se rosszak.
A topik indító RX 6500XT ezen a felbontáson biztos jól hasítana. -
Smithy87
senior tag
Egyszerűen nem értem ezt a limit dolgok kb semmi nem történik ha át léped. Az említett game Halo Infinite és AC Valhalla is bőven át lépi a 4 gigát mivel egyik sem mediumon van.
Nem keverem a szezont nem 3 évvel ezelőtti árról beszélek ma itt MO.-n ennyiért mennek [RX550] nem érnek ennyit ezt mindenki tudja de ennyíert árulják...
-
jokeph
nagyúr
4,5 éve vettem újonnan Sapphire Pulse RX 550 4 GB és Gigabyte Windforce OC RX 460 4 GB VGA-kat, 33e és 38e Ft-ért, amit akkor nem sokalltam. Most meg minden gar nélkül elmennének (de nem adom el őket) 50e + magasságában.
#335Smithy87: bezony... Az RX 550 jó kis VGA, de abszolút belépőszint, esport-hoz meg médiafogyasztáshoz. Farming Simulator 2018-hoz már gyengécske a GPU-ja, erősen vissza kell csavarni FHD-n is.
-
fLeSs
nagyúr
Nekem egy 4 GB-os RX 470-em van és valóban. De ez inkább a komolyabb igényű játékokra igaz. Mondjuk az rosszul érint, hogy még egy BF5-höz is max low textúrát tudok csak beállítani ha el akarom érni a 90 fps-t...
Egyébként az RX480 és RX580-nal összehasonlítás szerintem rossz. Már ha MSRP vs MSRP-ről van szó és nem a nyerészkedő árakról.
Az RX 580 $229-ért jött ki 2017-ben, ez most inflációval együtt $260 lenne.
Az RX 480 $199-ért jött ki 2016-ban, ez most inflációval együtt $231 lenne.Inkább az RX 470/570-hez kéne hasonlítani, mert
az RX 470 2016-ban $179-ért jött ki ami most $208,
az RX 570 2017-ben $169-ért jött ki ami most $192.Ezen felül némi utánanézés után látni, hogy a GDDR6 memória ára megduplázódott 1 év alatt, a szállítás pedig megsokszorozódott.
Namost ezek a kis tételek csak egy ilyen eleve olcsó kártyánál buknak ki erőteljesen, mert százalékosan nagyobb részesedésük van a végső árból. -
Kansas
addikt
Iiigen, Navi 33-on én is gondolkodok, főleg ha tényleg olyan erős lesz mint Abu állítja
Nem sok játékot tolok már PC-n, de azok túlnyomó többségének 4K-ban se probléma a mostani 6700XT-m, sőt, lehet hogy egy combosabb IGP is elég volna nekik(Transport Fever 2, ETS2, ATS, Witcher 3, World of Warships)... úgyhogy ráérek egyelőre a cserével, van időm megrágni-megfontolni. -
Petykemano
veterán
nem, nem, tökre van rá esély.
- Ha a FED kamatot emel, kiáramolhat a zseton a kriptoból
- Ha az ETH2-re átállá az ethereum, onnantól azt már nem fogja megérni bányászni. A bányászkapacitás átáramlik más kriptókra, felhajtja ott is a difficulty-t, pillanatok alatt bekövetkezhet, hogy már azokat se fogja megérni. (Feltéve persze, hogy a tőke nem áramlik át az ETH-ből altercoinokba. De miért tenné?)
- Ha tovább emelkedik az energia ára, kevésbé éri meg
- Ha az USA-ban és az EU-ban betiltják a bányászatot és tegyükfel, hogy nem tud ugyanolyan jó körülméynek között másutt megtelepedni, kevésbé éri megEzek akár külön-külön is eredményezhetik azt, hogy mininum megreked a kriptovaluta bányászat, de több intézkedés együttállásából még a megroppanása is lehetséges.
Ha "csak" megreked, akkor fél év múlva akkor is úgy fognak megszabadulni a sokat fogyasztó, drága mai kártyáktól, mint a forró krumplitól, hogy le tudják cserélni gazdaságosabb új kártyákra. -
Chaser
legenda
az csak akkor következne be ha bedől az eth - vagy átáll hogy ne vga kelljen hozzá - és más shitcoint sem érdemes csákányolni
de ekkorát nyilván akkor sem esne a kártyák ára, akkor sem elöntené a használtpiacot a tömérdek mennyiségű vga
nekem egyelőre jó lenne a 6500 xt is 200$-érthátha abu elmondja hol annyi...
- veszek oszt' utána eladom 120e-ért 5 perc alatt ( : -
-
Kansas
addikt
Látom, magadra vetted.
Képzeld a 450 forintos kilós kenyér pont ugyanazt tudja, mint pár éve a 200 forintos, semmivel se többet.
Nincs megírva sehol, hogy az új generációs belépőszintű kártya mindenkor fél áron fogja hozni az előző generációs középkategória tudását(és így tovább felfele a csúcsig). Csak volt egy időszak, amikor ez így ment. Moore törvénye se egy valódi törvényszerűség, csak a múlt megfigyelésére egy tendencia ráillesztése és reménykedés abban, hogy ez a jövőben is így fog menni. Más szóval vágyálom. Amit te írtál az is az.
Most többnyire megvan a generációs ugrás, csak az árak nem stimmelnek, köszönhetően a bányászok és scalperek(kiskereket beleértve) kapzsiságának.
Pontosan tudta mindenki, hogy egy dolog biztos nem lesz a kártya: objektíve olcsó.
Az AMD megpróbált legalább szubjektíve olcsó kártyát csinálni, ahol tudtak, visszavágtak belőle és adtak egy potenciálisan elfogadfható árat eredményező MSRP-t.
Valószínűleg tudtak volna 3050 szintű kártyát csinálni, teljes 16 PCIe sávval, 8GB VRAM-mal, még az is esélyes, hogy megközelítőleg ugyanazon 250 dodós MSRP-vel, csak valamiért azt gondolták, hogy a népnek fontosabb, hogy olcsó legyen(és kicsit elfelejtették, hogy az ár nem főleg rajtuk múlik manapság) és hogy akinek olcsón kell kártya, az hajlandó némi kompromisszumra.
Hogy igazuk volt-e, az majd kiderül, de tippem szerint a 3050-nek az 50 dollár extra MSRP-je az a valóságban több mint 100 dollár(vagy felénk euró) árkülönbözet lesz mire a vásárlóig ér a termék. És akkor fog kiderülni, hogy nektek van igazatok, vagy az AMD-nek.
Arról nem beszélve, hogy erős a gyanúm, hogy az itt elégedetlenkedők java része eleve nem ilyen belépő szintű kártyát akar venni, csak jól esik sznob módra felhúzott orral fikázni.A szólásszabadságról pedig annyit, hogy az csak arra biztosít jogot, hogy azt mondj amit akarsz(már persze becsületsértési stb. korlátokat bezartva), arra nem, hogy a véleményed tartalmától függetlenül ugyanannyit érjen és ugyanannyira meg legyen becsülve, mint másé.
Lehet panaszkodni, csak nem árt az elvárásokat kordában tartani és a reálishoz közelíteni.
Szólásszabadsága pedig mindenkinek van, nem csak a panaszkodóknak, és én speciel most arra használtam, hogy elmondjam, hogy amit itt sokan számonkérnek, az szerintem a valóságtól elrugaszkodott ún. faszság.Ettől még ez valóban nem egy túl fényesen teljesítő kártya, az én elképzeléseimet is alulmúlja, de van az az árszint amin megéri megvásárolni.
Nyilván nem annak, aki szerint a belépőszintnek minimum az RTX2060 szintjén kell húzódnia, GTX1050 megjelenéskori áron. Csak az ilyen elvárások köszönő viszonyban sincsenek a valósággal... ennyi erővel azt is reklamálhatnák, hogy miért nincs ingyen, pont ugyanennyi értelme lenne. -
Ciccuka
veterán
Ebből kb. olyan időszakot vizionálok, mint a Phenom II utáni időkben, amikor is 10 évig nem kellett igazán gépet fejleszteni, mert lelassult a fejlődés. Elég volt pár évente egy jó vga-val turbózni a gépet (plusz egyszer SDD-vel).
Én vígan elvagyok most is egy legalább 13 éves ilyen géppel. Bőven elég a teljesítménye most is így egy SSD-vel. Egyedül a fogyasztással nem vagyok elégedett.
Elgondolkodtam pár éve a Intel Pentium G3258 cpu-n, de rájöttem, hogy inkább visszalépés lenne, ezért elvetettem az ötletet (pedig már az alaplap is megvolt).
Még a i5-8600T is pihen immár 2 éve sajnos (idő hiányában). Pedig az már elvileg érezhetően gyorsabb lenne és kevesebbet is fogyaszt.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Vezetékes FEJhallgatók
- Végleges a HDMI 2.2-es verziója
- Nintendo Switch 2
- Linux kezdőknek
- Mini-ITX
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- BestBuy topik
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- További aktív témák...
- Bomba ár! HP EliteBook Folio 1040 G2 - i5-G5 I 8GB I 256GB SSD I 14" HD+ I Cam I W10 I Garancia!
- Lenovo V130-15IGM laptop (Pentium Silver N5000/8GB/256GB SSD
- Apple iPhone 13 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Olcsó Laptop! Dell Latitude 7280. I5 7300U / 8GB DDR4 / 256GB SSD
- Samsung Galaxy A13 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged