Hirdetés
- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- Samsung Galaxy S26 Ultra - fontossági sorrend
- Milyen okostelefont vegyek?
- iPhone topik
- Vivo X300 Ultra - tárcsázz, ha van rá keret!
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Xiaomi 17 - még mindig tart
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Távozik az Apple vezérigazgatója
-
Mobilarena
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
zsolt_64
senior tag
válasz
c64fanhun
#34729
üzenetére
Nem lesz elég a 1080p szaggatásmentes lejátszásához. továbbá nem tudomhogy milyen alaplapi video kártya van hozzá.
Nelem egy at3iont (ez erősebb)volt htpc-nek, ehhez van az alapapon egy nvidia ion integrálva, az elvitte az ilyen 1080p.BluRay.x264.
jellegű filmeket , de már élvezhető sebességű internetezésre alkalmatlan.
torrentezésre/nas alkalmas, de csak akkor ha ingyé van,mert még rá kell költeni. Továbbá vedd figyelembe hogy 10 éves vas... hát szóval inkább nem ajánlott kategória... -
válasz
c64fanhun
#34389
üzenetére
Amire a fél giga RAM kevés lenne, arra már a CPU vagy az usb/lan sebessége is kevés lenne, 2G RAM mellett is. Minden másra pont elég. Hidd el.
Orange meg Banana Pi hardvere jól hangzik papíron, de tudtommal nincs rá rendes szoftvertámogatás, amivel ki tudnád használni. -
válasz
c64fanhun
#34379
üzenetére
Szerintem minden fut rajta, ami a zero-t támogatja, csak a ram kiosztást és az overclocking-ot kell megfelelően belőni.
Ha retropie-t teszel rá, érdemes minden emulátort source-ból telepíteni, bin helyett. Amikor a zero-ra telepítettem a cuccokat, sokat kísérleteztem, és például az eszközön fordított vice emulátor minimum másfélszer gyorsabban fut, mint a készre fordítva telepített verzió. Ez igaz volt a pi3-ra fordított emulátorokra is! Gondolom kompatibilitással kapcsolatos oka lehet. -
válasz
c64fanhun
#34373
üzenetére
Nekem szerencsére sikerült szereznem egy alaplaphibás példányt, így az én lelkemet nem terheli egy jól működő C64 szétszerelése.
Cserébe csináltam kontrollert a saját billentyűzetéhez (arduino pro micro-ból, saját kóddal, amivel lehetővé tettem még a DOS-os játékok kezelését is, pl. a 4 irányú kurzormozgató billentyűket rámapoltam a @()= gombokra és billentyűkombinációval lehet kiosztást váltani), szóval szerintem jól járt szegény gép.
Esetleg ezen az úton is elindulhatsz, keress egy üres házat. A "B" tervem az volt - arra az esetre, ha nem tudok C64 házat szerezni - hogy egy rossz 1541-es floppy házába építem a pi3-at. -
válasz
c64fanhun
#34370
üzenetére
Csak akkor vedd meg, ha tényleg régiségeket gyűjtesz.
Illetve, ha akkumulátorról szeretnéd üzemeltetni, akkor szempont lehet a fogyasztás + usb portok, mert előbbire ott a zero, de ahhoz még kell egy otg kábel+hub. És akkor már egy c64 emulátor is meg fogja ám izzasztani (ha a nick-edből indulok ki, gondolom az egyik emulátor biztosan ez lesz
) legalábbis néhány dolgot ki kell benne kapcsolni, hogy használható legyen.
Ahogy írják, RPi3-at is vehetsz már 10 körül. Én abból csináltam az én C64 emulátoromat és nem bántam meg. Zero-ból pedig egy hordozható változatot csináltam. Előbbi gpio-ira eredeti C64 joystick-okat kötöttem, utóbbira pedig az LCD-t. Mindkettőnél hátrány lehet az eredeti Rpi rövidebb gpio tűsora (26pin). A B+ már 40tűs. -
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- BESZÁMÍTÁS! MSI B650 R7 8700F 64GB DDR5 1TB SSD RX 7800 XT 16GB Montech XR TG FSP 750W
- BESZÁMÍTÁS! ASUS H610M i5 12400F 16GB DDR4 1TB SSD RTX 3050 6GB Endorfy Signum 300 TG MSI 650W
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte Aorus B450 R7 2700X 32GB DDR4 1TB SSD GTX 1080Ti 11GB CM Masterbox MB 600 650W
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte Aorus B560M i7 10700 32GB DDR4 1TB SSD RX 6600 XT 8GB ZALMAN i3 Edge EVGA 600W
- BESZÁMÍTÁS! ASUS Z170 i7 6700K 16GB DDR4 512GB SSD GTX 1660Ti 6GB Rampage SHIVA DeepCool 400W
- Azonnali készpénzes Microsoft XBOX Series S és Series X felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7700X 32/64GB RAM RTX 5070 Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- LENOVO X380 Yoga 360 touch - 13,3" FHD - i5 8250U, 8GB RAM, SSD, jó akku, - számla, 6 hó gar
- LENOVO ThinkPad 13 - i7-7500U, 8GB RAM, 256GB SSD, új akku, számla, 6 hó gar
- BESZÁMÍTÁS! Akár Részletfizetés 0% THM ÚJ AMD RYZEN AM5 processzorok 3 év garanciával 27% áfaval
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Biztosan megoldható openmediavault alatt is, hogy ne kelljen végigmenni a telepítés lépésein és rögtön lehessen csatlakozni rá ssh-n. Tehát ne kelljen kijelző a telepítéshez.
Esetleg ezen az úton is elindulhatsz, keress egy üres házat. A "B" tervem az volt - arra az esetre, ha nem tudok C64 házat szerezni - hogy egy rossz 1541-es floppy házába építem a pi3-at.
) legalábbis néhány dolgot ki kell benne kapcsolni, hogy használható legyen.
wassermann
