Hirdetés
- iPhone topik
- Samsung Galaxy Z Flip5 - ami kint, az van bent
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Dupla kamerával menekülne az iPhone Air a kaszától
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- Samsung Galaxy S20 FE - tényleg nem lite
- Mobil flották
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- VoLTE/VoWiFi
-
Mobilarena
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Nunder
őstag
válasz
akos86
#38414
üzenetére
Pontosan ugyanez a helyzet nálam is (PI4, 2Gb). Ubiquiti alapú az egész hálózat, minden más eszköz normális sebességeket produkál, kivéve a PI. Egészen pontosan egy EdgeRouter X és Digi 1000 net van benn, de meg sem közelíti a sebesség az átlagosan elérhetőt sem. Emellett két AP is van, WIFI simán van 250-300Mbit mindig. Rápróbálok én is az említett tesztekre hátha.
Másik problémám hogy gyötrelmesen lassúcska minden rajta. A full NOOBS-zal jött, erősen gondolkodom rajta hogy a heréltet felteszem rá, mert így számomra használhatatlan. Egy szűz rendszerre próbáltam Plex server-t és egy Kodit próbáltam valamint VLC-zni, de minden kritikus hibákkal száll el és nem értem hogy miért... Mondták már, hogy talán a Ubiquiti Unify Controller lehet a ludas, de egyrészt csak fut, még nincs rendesen konfigurálva, másrészt meg semmilyen nyomát nem látom az erőforrások között. De ez legyen az én bajom, a net sebesség viszont kiakaszt.
-
-
Keem1
veterán
válasz
akos86
#38414
üzenetére
Huhh.. Az durva. Szerintem kábel vagy router oldalon lesz a bibi. Cat 5 kábelt használsz? Én konkrétan megabájtban többet mérek (110 MB/s, az olyan 800 Mbit/s).
#38416 akos86:
Mivel mérsz? Egyrészt ha nem azzal, netsebességet próbáld meg a Speedtest CLI-jával, illetve ha van másik gigabit lanos eszközöd (pl. Windowsos PC), akkor Pi-n keresztül a dd paranccsal (én mértem PC SSD - Pi RAM és Pi RAM - PC SSD irányba is, az mindkét esetben olyan 122-125 MB/s, tehát ez a gigabit kapcsolat gyakorlati felső limitje).
Mindkét tesztet érdemes lefuttatni. Ha ezeknél is bebizonyosodik az alacsony sebesség, lehet tovább menni, hisz maga a hálózat jelenlegi formájában a lehető legbiztosabban ki lett maxolva. -
akos86
aktív tag
válasz
akos86
#37165
üzenetére
Másik táppal is ugyanez a gond, viszont találtam egy cikket ami választ adhat a kérdésemre.
https://pcworld.hu/pcwpro/raspberry-pi-4-wifi-problema-megoldas-271404.html
-
duffbeer
őstag
válasz
akos86
#37159
üzenetére
Táp gond nem lehet? Fura, mert a wifi és a madzagos hálózat két külön eszköz. Ha csak wifivel lenne gond, azt mondanám árnyékolás.
Hogy mérted a sebességet?
Nálam egyszer volt hálózati anomália, mikor "beragadt" egy scriptem és folyamatosan ítta a syslogot nagy menniségű szöveggel... Igaz akkor sdről akartam olvasni, azért szivatott.Szerk.:
Hülye kérdés. Wifi ki vam kapcsolva, mikor azonos hálózaton mérsz vezetéken? Wifi "szennyezettséget" csatornák tekintetében az Ubiquiti wifiman-jét használom. Hátha valami ilyesmi... -
PistiSan
addikt
-
cigam
titán
válasz
akos86
#34639
üzenetére
Már vártam: Vízhűtéses Raspberry

PistiSan
Pontosan. A házasságkötés példa is jó, mert így az SD kártya és a merevlemez együtt alkot egy egészet. Ahogy a férfi és a nő is egyesül a házasságban, ketten együtt lesznek egészek(család).
Új hozzászólás Aktív témák
- HP Omen gamer szék Citadel
- MÉG OLCSÓBB 10.21. !!! Új elekrtomos rollerek 2/3 áron és e-bike dobozban, 1 év garanciával:
- Eladó Samsung Galaxy Tab A9 4/64GB / 12 hó jótállás
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 10400F 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- HIBÁTLAN iPhone 13 mini 128GB Pink -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3844, 100% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest



wassermann

