Hirdetés
- Itt a Galaxy S26 széria: az Ultra fejlődött, a másik kettő alig
- Milyen okostelefont vegyek?
- iOS alkalmazások
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Motorola G86 - majdnem Edge
- MWC 2026: Rangos díjjal távozott az S26 Ultra
- One mobilszolgáltatások
- Sokkal jobb ajánlat lett elődjénél az iPhone 17e
- Külföldi prepaid SIM-ek itthon
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
-
Mobilarena
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
#74459392
#35267
üzenetére
Egy ismerősnél a PI4 megjelenésekor beszereztek egy 4 GB RAM-os példányt, és egy RAspbiannal letelepítették egy irodai munkás elé. Chromium, levelezés, LibreOffice -- normál irodai ügymenet.
Két monitorral dolgozik, és eddig beválni látszik a dolog. Próbálkoztak anno PI3-mal is, abból hamar elfogyott a szabad RAM, de a 4-es a jelek szerint megfelel. A jelenlegi PC-k helyére már ezzel a vonallal számolnak.
MaCS
-
syler123
veterán
válasz
#74459392
#35267
üzenetére
Szia!
Szerintem erre nem alkalmas. Minden lassabb lenne, mint egy rendes PC-n. Youtube 1080p nem megy még rendesen, talán nem is fog. A netezés is nyögvenyelős lesz. A filmezés része működhet, de arra is van erre jobb eszköz, pl ha ebbe a topicba benézel ajánlanak valamit, olcsóbban, amivel nézheted a youtube-ot és a filmeket. Netezésre jobb egy htpc, ha többet is fogyaszt.
Az Office csak emulálva megy linux alatt, így lassabb is, miközben egyébként sem egy combos szerkezet. Persze vannak linuxos alternatívák, de a legtöbb embernél nem fogja kiváltani a microsoft féle megoldást.
Új hozzászólás Aktív témák
- Forza sorozat (Horizon/Motorsport)
- Itt a Galaxy S26 széria: az Ultra fejlődött, a másik kettő alig
- PlayStation 5
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- NVIDIA GeForce RTX 4060 / 4070 S/Ti/TiS (AD104/103)
- MWC 2026: Megnéztük a Lenovo Idea Tab Pro Gen 2-t
- Milyen okostelefont vegyek?
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Kezdő fotósok digitális fényképei
- Eredeti játékok OFF topik
- További aktív témák...
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! I7 7700K / GTX 1080 8GB / 16GB DDR4 / 500GB SSD
- Eladó RTX 3070 ti / i5 8600K / 16GB DDR4 / 500GB NVME SSD
- Eladó Konfig Ryzen 5 5600 16GB DDR4 512GB SSD RX6700XT 12GB!
- Garanciális Gamer Számítógép, PC (RX 5700XT 8GB, R5 2600, 16GB RAM,SSD) Beszámítás! Posta ok (14)
- Garanciális Gamer Számítógép, PC (RX 580 8GB,I5-7500 16GB RAM, SSD) Beszámítás! Posta ok! (11)
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
wassermann
