Hirdetés
- Megbüntették, ezért feloszlatná az EU-t Elon Musk
- Két kamerával cserélné az iPhone Air a zakót kapucnis pulcsira
- One mobilszolgáltatások
- Samsung Galaxy Watch5 Pro - kerek, de nem tekerek
- Magisk
- Nincs több titok a OnePlus 15R-t illetően, megjött Európába
- Samsung Galaxy S24 - nos, Exynos
- iPhone topik
- Xiaomi 12 - az izmos 12
- Örömkönnyek és üres kezek a TriFold startjánál
-
Mobilarena
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
bobek78
#32158
üzenetére
A rajz hiányos, a leírásban ott van minden.
Olyan power bank-re van kötve a pi, ami egyszerre tud tölteni és töltést felvenni (ez ki van emelve a szövegben, hogy ilyenre van szükség), tehát nem kapcsol át a töltő és a power bank közt. A töltőt egy usb hub-ra dugja, hogy kétfelé tudja osztani (hub helyett egy ketté vágott usb kábelt is lehet használni), az egyik ágból megy a delej a power bank-en keresztül a pi-be, a másikból pedig a relébe. Ha megszűnik a relé tápja, a relé földre húzza a pi megfelelő lábát, ami indítja az időzítő scriptet.
Egyszerű, de nem ajánlom. A power bank lítium alapú akkumulátora nagyon hamar tönkre fog menni a folyamatos töltéstől (zárlatos lesz, felpuffad vagy kigyullad). Nem véletlenül csinálják az ilyen tápokat ólom-savas akksival. Meg lehet oldani lítium akkumulátorral is, de akkor bonyolult kiegészítő elektronika kell, ami átkapcsolja a pi töltését tápról akksira a táp megszűnésekor. -
cigam
titán
válasz
bobek78
#32158
üzenetére
(mindenkeppen ez kellene!)
Te szereted a kihívásokat

Ha jól tippelek, akkor a powerbank kimenete táplálja a Pi-t, és a powerbank töltőjének a feszültségét figyeli. Ha megszűnik a töltés, a relé átkapcsol, és jelez a Pi-nek (GPIO27)De az is lehet, hogy a másik relé kapcsol a Pi tápegysége, és a powerbank között, csak azt "elfelejtette" belerajzolni. (kérdés milyen gyors a relé, és mekkora puffere van a P-nek)
A szövegben a GPIO23 tuti elírás, összevonta(keverte) a GPIO27-et a pin13-al.
Új hozzászólás Aktív témák
- Lexus, Toyota topik
- Megbüntették, ezért feloszlatná az EU-t Elon Musk
- Spórolós topik
- Két kamerával cserélné az iPhone Air a zakót kapucnis pulcsira
- One mobilszolgáltatások
- Hitelkártyák használata, hitelkártya visszatérítés
- World of Tanks - MMO
- The Division 2 (PC, XO, PS4)
- És akkor a memóriapánik után beköszöntött a HDD-pánik
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- További aktív témák...
- Keresünk dokkolókat
- Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ / 8/256GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- ÚJ HP Victus 15 - 15.6" FHD IPS 144Hz - Ryzen 5 8645HS - 16GB - 512GB - RTX 4050 - Win11 - 3 év gari
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB DDR5 RAM RTX 5070Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- HIBÁTLAN iPhone 12 Pro Max 128GB Graphite -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4025
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

wassermann

