Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • robi1979

    aktív tag

    válasz cigam #21037 üzenetére

    Köszönöm a segítséget, most már működik a hálózatom. Lát minden mindent. Illetve még kérdés: az írásod szerint lehet több áramot állítani az usb portokra. Hogyan tudom ezt megtenni?

    " A config.txt-ben rengeteg apró paramétert megadhatunk, amivel testreszabhatjuk a a gép működését. Szerkeszteni a nano /flash/config.txt parancsal tudjuk, vagy a PC-ben (a /dev/mmcblk00p1egy FAT16 partíció, a kártyának ezt a részét mindegyik windows kezeli). Íme néhány paraméter:

    max_usb_current=1
    A 600mA-el terhelhető USB portok energiaellátását a duplájára emeli (1,2A)"

    max_usb_current=1 - nálam ilyen sor nincs a config fileban. Grafikus felületen lehet ezt valahogyan állítani?

    Próbáltam felrakni a leopold repot, és azon belül is a PI configot, de a szolgáltatásoknál nekem nincs Pi configom a leopoldban. Ha feljebb húzom 1,2A-re au USB-ket akkor elvileg elbír 2db 2,5"-os vinyót? Valamiért nekem aktív hubbal sem viszi a 2 db vinyót egyszerre. PI3.

    - Illetve még 1 probléma: UPC-nél van a net előfizetésem, 120mbit. Viszont a transmission ncore-ról csak 3-4-5Mb/s-al tud tölteni, pedig nem wifin hanem madzagosan kötöttem a pi3-at a routerre. Ha a mondemre kötöm direktbe akkor is ennyivel tölt. 120-nál elvileg 10-12ig fel kellene menjen vagy én gondolom rosszul? Ezt lehet valahol állítani? Vagy külső vinyóra 2,5" os, ennyi a max sebesség?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák