Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz cigam #11955 üzenetére

    "Majd jött a heuréka, a kábelt nem cseréltem vissza. Gyors csere, és egyből beröffent, mindkét táppal. Szóval a Hongkongi táp jó, csak amit mellékeltek hozzá kábel..."
    Na, ezt jó, hogy megírtad. :) Ma próbáltam egy állítólag 20 ezer mAh-s powerbank (egyébként noname kínai, de eddig jónak tűnik) segítségével táppal ellátni a Raspberry Pi 2-t, működött is, csak a jobb felső sarokban megjelent a szivárvány négyzet, a piros LED villogásával együtt, magyarul elégtelen tápellátás volt a probléma. Na, ekkor kicseréltem a powerbankhez mellékelt kábelt (látva a hsz.-edet pici keresés után) egy Samsung-töltő gyári, jó minőségű kábelére, és eltűnt a szivárvány a sarokból. :) Csak néha jelenik meg pár pillanatra, amikor valami erőforrás-igényesebb folyamat történik, ettől függetlenül működik tovább, és aztán eltűnik. Milyen esetekben számíthat ez vajon, milyen problémák jelentkezhetnek ebből, van tipped/tippetek? (Most konkrét projekt nincs, ami miatt kötelező lenne hosszú távon a hordozható tápellátás, csak érdekel, hátha mégis kell több időre is.)

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák