Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nekem a következő RAID-es variációm van:

    2x250 GB SATA-II Samsung RAID1-ben, tükrözve.
    2x160 GB SATA Samsung RAID0-ban, csíkozva.

    Tudom, kicsit hardverigényes, 4 vincsi és 2 RAID vezérlő kell hozzá, de nagyon bevált. Kisebb módosítással (a 250-es winchesterek helyett 160-assal) már több mint egy éve megvan.

    Egyszerűen villámgyors a rendszerem, mert az persze a RAID0-ás tömbön van. Minden videoeditálást, vagy komolyabb diskműveletet igénylő cuccot a csíkozott tömbön végzek, de a fontosabb adataim mind biztonságban vannak a tükrözött tömbön, ami egyébként szintén nem túl lassú.

    Egy kérdésem lenne, egy hete kb., mikor újraraktam a Windowst, megpróbáltam RAID0 helyett RAID5-öt felépíteni 3 db 160-as Samsung SATA winchester használatával. Létezik, hogy ez sokkal lassabb, mint a RAID0? 5%-os formázásig annyi idő alatt jutott el, mint a RAID0 50%-ig. :Y Le is reseteltem a gépet, és visszatértem a jól bevált RAID0-hoz. Vagy a RAID5 csak formázni formáz ilyen lassan? Esetleg csak írni ír lassan? Nem igazán ismerem pontosan a RAID5 működését, de mintha különféle redundancia adatokat tárolna a plusz vincsin, ami processzorigényes művelet. No most, nekem egy X2-es van benne, ha ez sem elég gyors, akkor mi az?

    The Amiga, Born a Champion

Új hozzászólás Aktív témák