Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WN31RD

    addikt

    válasz VladimirR #31420 üzenetére

    A Pompi által példának hozott hozzászólás topicját megnéztem, és semmi olyasmit nem találtam benne, amely szerintem moderálásra szorulna (annak ellenére, hogy itt inkább moonman-nel értek egyet, mint azokkal, akikkel vitatkozik), és nyilván Pompi sem talált, különben moderálta volna... Ennyi egyszerűen belefér, még csak nem is határeset. Aki ezt nem tudja elviselni (megjegyzem, a kérdéses topicban pont senki nem akadt ki), az szerintem egy nyilvános fórumon való részvételhez túlságosan érzékeny, és inkább a saját portáján kellene körülnéznie, és ez teljesen független attól, hogy kinek van igaza. Nem vagyunk gondolatrendőrség, és véleményem szerint nem lenne jó, ha ilyen apróságokat üldöznénk, még ha lenne rá kapacitásunk (nincs), akkor sem.

    A személyeskedésről és lehülyézésről az a véleményem egyrészt, hogy az bárkivel megeshet időnként, az indulatok magukkal ragadhatják az embert átmenetileg, ez elkerülhetetlen, másrészt viszont, ha valakinél ez rendszeressé válik, azt már semmiféle indok nem teszi elfogadhatóvá. A határok természetesen nehezen meghúzhatók itt is, de viselkedni igenis tudni kell, ez alól nincs felmentés. Nem hülyézhetek le valakit csak azért, mert hülyeséget mondott, a két tett egyszerűen nincs arányban.

    Ami a bulvárt, és a nagy cégekkel szembeni ellenérzést illeti, erről az a véleményem, hogy időnként tényleg túlságosan bulvár, rossz értelemben, ami itt megjelenik, máskor pedig hasznos figyelemfelkeltő. Az óriáscégek szerintem igenis nagy kockázatot jelentenek, és veszélyesek (a félreértések elkerülése végett: ez nem azt jelenti, hogy gonoszak vagy hogy a világvégét hoznák el), és sajnos a legtöbb ember gazdasági téren annyira tájékozatlan, naiv, analfabéta - az esetleges egyéb területen tanúsított hozzáértésüktől függetlenül -, hogy az ilyesmire nem árt hangosan felhívni a figyelmet, és sokszor megrágni a dolgot. Lehetne persze jobban csinálni, de nem értek egyet azzal, hogy kizárólag divatról lenne szó, vagy arról, hogy "jól esik".

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

Új hozzászólás Aktív témák