Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WN31RD

    addikt

    válasz VladimirR #31286 üzenetére

    Kettőn áll a vásár. Anélkül, hogy ítéletet próbálnék mondani, szerintem egyértelmű, hogy abban, hogy mennyi konfliktusa volt, ő maga és a hozzáállása, stílusa is igen komoly szerepet játszott...

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz VladimirR #31299 üzenetére

    Pedig fel tudom húzni magam én is, ha pl. azt olvasom, hogy valaki 256 bites AES session keyt 1024 bites RSA-val akar védeni... (Igen, van ilyen. :W) :DDD

    De komolyra fordítva a szót, aki hagyja magát provokálni, azt elkerülhetetlenül provokálni is fogják, és ezt mindkét oldalról lehet úgy csinálni, hogy éppen a moderálhatóság szintje alatt maradjon. Véleményem szerint ténylegesen így is történt igen gyakran, mindkét oldalról.

    (Ez megint nem "végső" ítélet, az utóbbi időben elég ritkán látogattam a fórumot, valószínűleg nem vagyok teljesen képben a legújabb fejleményeket illetően.)

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz VladimirR #31324 üzenetére

    Jellemzően nehéz meghúzni a határt ilyen esetekben. Ritkán fordul elő az, hogy valaki annyira nagy és annyira egyértelmű baromságokat ír, hogy az már nem megtűrhető a fórumon. Nagyon kirívó esetektől eltekintve a moderáció egyszerűen nem arra való, hogy szakmai vagy ahhoz kapcsolódó kérdésekben "igazságot tegyen". Főleg ritkán fordul elő ilyen "tiszta" helyzet nem kifejezetten műszaki jellegű témáknál (üzletpolitika en bloc, "jó"-e X szoftver, hasznos-e Y feature és így tovább). Ilyesmiben inkább csak vélemények vannak, tények nem annyira, ezért tehát gyakorlatilag mindenki elmondhatja a magáét, méghozzá jogosan. Amit személy szerint baromságnak tartok (akad ilyen bőven), azzal vagy vitatkozom vagy ignorálom. Harmadik lehetőség egy nyilvános fórumon (általában) nincs.

    Ami a bulvárt és a rosszindulatot illeti, ezzel kapcsolatban azt szeretném megemlíteni, hogy ugyanezen a portálon nemrég megjelent egy pont moonman által írt, és a szakmailag tagadhatatlanul érdekes részletek mellett a Microsoft irányába megítélésem szerint elfogult, cikk is. Ezzel csupán arra próbáltam rámutatni, hogy a dolog nem egyirányú, kifejezetten rosszindulatot feltételezni szerintem rosszindulatú feltételezés. :)

    (Az 1024 bites asszimetrikus RSA kódolás erőssége a legoptimistább becslések szerint is legfeljebb 80 bites szimmetrikus kódolásénak felel meg, ezért értelmetlen - adott helyzetben akár eszement - dolog 256 bites szimmetrikus kulcs védelmére használni.)

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz bbazsy #31417 üzenetére

    Jelenleg főleg Linux és kisebb részben Unix rendszerek üzemeltetésével, és ehhez kapcsolódó dolgokkal, de csináltam már mást is az IT-n belül. A kriptográfiának a mélyebb, elméleti részével inkább csak hobbi szinten (érdekes téma), az alkalmazásával nem csak. :)

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz bbazsy #31419 üzenetére

    A kriptográfia nehéz terület, és nem az ilyesmihez értő embereket keresik tömegesen, tehát ha nem ez a mániád, és úgy gondolod, hogy csak szenvedés lesz, akkor talán nem a legjobb döntés. De nem én vagyok a legalkalmasabb arra, hogy ilyesmiben tanácsot adjak, mindenképpen kérdezz meg másokat is.

    Viszont, ha már tanácsnál tartunk, akkor, mint pályakezdőnek, azt tanácsolom a legnagyobb jószándékkal, hogy próbálj legalább néhány évet külföldön eltölteni, nagyon megéri, és nem csupán a pénzre gondolok.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz VladimirR #31420 üzenetére

    A Pompi által példának hozott hozzászólás topicját megnéztem, és semmi olyasmit nem találtam benne, amely szerintem moderálásra szorulna (annak ellenére, hogy itt inkább moonman-nel értek egyet, mint azokkal, akikkel vitatkozik), és nyilván Pompi sem talált, különben moderálta volna... Ennyi egyszerűen belefér, még csak nem is határeset. Aki ezt nem tudja elviselni (megjegyzem, a kérdéses topicban pont senki nem akadt ki), az szerintem egy nyilvános fórumon való részvételhez túlságosan érzékeny, és inkább a saját portáján kellene körülnéznie, és ez teljesen független attól, hogy kinek van igaza. Nem vagyunk gondolatrendőrség, és véleményem szerint nem lenne jó, ha ilyen apróságokat üldöznénk, még ha lenne rá kapacitásunk (nincs), akkor sem.

    A személyeskedésről és lehülyézésről az a véleményem egyrészt, hogy az bárkivel megeshet időnként, az indulatok magukkal ragadhatják az embert átmenetileg, ez elkerülhetetlen, másrészt viszont, ha valakinél ez rendszeressé válik, azt már semmiféle indok nem teszi elfogadhatóvá. A határok természetesen nehezen meghúzhatók itt is, de viselkedni igenis tudni kell, ez alól nincs felmentés. Nem hülyézhetek le valakit csak azért, mert hülyeséget mondott, a két tett egyszerűen nincs arányban.

    Ami a bulvárt, és a nagy cégekkel szembeni ellenérzést illeti, erről az a véleményem, hogy időnként tényleg túlságosan bulvár, rossz értelemben, ami itt megjelenik, máskor pedig hasznos figyelemfelkeltő. Az óriáscégek szerintem igenis nagy kockázatot jelentenek, és veszélyesek (a félreértések elkerülése végett: ez nem azt jelenti, hogy gonoszak vagy hogy a világvégét hoznák el), és sajnos a legtöbb ember gazdasági téren annyira tájékozatlan, naiv, analfabéta - az esetleges egyéb területen tanúsított hozzáértésüktől függetlenül -, hogy az ilyesmire nem árt hangosan felhívni a figyelmet, és sokszor megrágni a dolgot. Lehetne persze jobban csinálni, de nem értek egyet azzal, hogy kizárólag divatról lenne szó, vagy arról, hogy "jól esik".

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    A &@#$% tele volt már az állandó váltogatással az amerikai és az agyatlan, nyakatekert magyar billentyűzetkiosztás között, és hogy időnként belekavarodok az írásjelekbe, mert eltérő helyen van még a kérdőjel is (vajon mi a halálért?), úgyhogy kiegészítettem a US International kiosztást a két speciális magyar betűvel, amely alapból nem volt benne, és megpróbálkozok ezzel. Így egy olyan kiosztást kaptam, amely teljesen kompatibilis az amerikaival, és a magyar ékezetek is elérhetőek rajta, nem túl bonyolult módon. :D Ha beválik, megmaradok ennél (egyelőre meglepően kényelmesnek tűnik, pedig alig néhány perce használom), ha nem, akkor még akár az is lehet, hogy leszokok az ékezetekről...

    A hosszú ő a K billentyűre, a hosszú ű pedig a J-re került, plusz megváltoztattam néhány dead key-t, itt az xkb file, ha esetleg valakit érdekel:

    default
    partial alphanumeric_keys modifier_keys
    xkb_symbols "basic" {
    name[Group1]= "USA - International (plus doubleacute)";
    include "us(intl)"
    // add double acute characters used in Hungarian script
    key <AC07> { [ j, J, udoubleacute, Udoubleacute ] };
    key <AC08> { [ k, K, odoubleacute, Odoubleacute ] };
    // use AltGr for dead keys
    key <TLDE> { [ grave, asciitilde, dead_grave, dead_tilde ] };
    key <AE06> { [ 6, asciicircum, onequarter, dead_circumflex ] };
    key <AC11> { [ apostrophe, quotedbl, dead_acute, dead_diaeresis ] };
    };

    [ Szerkesztve ]

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz Loretto #39986 üzenetére

    Ez jobb, mint gondoltam! Micsoda megkönnyebbülés... :D A fene sem gondolta volna, hogy ekkora megterhelés az agyamnak a magyar kiosztásra átváltani. :DDD
    US International rulez :R

    Szerk.: Nevezz, aminek akarsz... ;)

    [ Szerkesztve ]

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

Új hozzászólás Aktív témák