- Xiaomi Redmi Note 4 - B20
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
- Apple Watch Sport - ez is csak egy okosóra
- iPhone topik
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Xiaomi 14 Ultra - Leica hercegnő
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
Új hozzászólás Aktív témák
-
Krisztianby
tag
válasz
ricsi99 #15165 üzenetére
Szia.
Ennél a naptopnál nem nagyon volt lehetőségem ilyen műveletre
A billentyűzet bele volt építve a felső keretbe.
Egész laptop olyan volt mint egy bölcső. Szóval alsó burkolatba belesüllyedt a felső.
Így csak "felfelé" tudtam feszíteni oldalsó irányokba még nyomni se volt lehetőségem.
+ féltem tovább reped.Csak kicsit lelki ismeret furdalásom van mert lehet megtudtam volna jobban oldani.
Csak míg a szalagkábelt kicseréltem 20 perc alatt addig a burkolattal majdnem 3 órán kínlódtam hogy mi legyen vele.
Végül maradt a nem túl esztétikus ragasztás. -
Krisztianby
tag
Sziasztok. Ingyen szoktam hobbiból laptopokat néha javítgatni nemrégiben egy LCD szalagkábel hibás laptop került hozzám ASUS X501A lassan 10 éves laptop.
Szegény nem volt túl jó állapotban kijelző keret elvolt törve. Laptop burkolata több helyen megvolt repedve néhol tördelve. Takaró zsanérok is el voltak törve. Nagy keret nem volt a tulajtól a így csak a kábelt cseréltem és kitakarítottam és törött elemeket össze ragasztottam és szikszalaggal megerősítettem. És valószínű laptop már előttem biztos szétvolt szedve.Viszont nem tudom én vagyok ilyen béna?
3-4 szétszedő és összeszerelő videót megnéztem először a laptopról és szerelés közben is néha néha belenéztem hogy biztosra menjek. Nem saját cuccokkal mindig nagyon óvatosan bánok. Viszont így is sikerült a burkolatot össze tartó elemeket(azok a kis pöckök amik egymásba akadnak nyomás hatására) néhol eltörnöm.
Nagyon finoman megszoktam nyitni a burkolatot majd pengetővel kis nyomással "szétpattintani" a burkolatot. Sehol se feszegetem. Ahol nem akar szétjönni ott nem erőltettem hanem megpróbálok másik oldalról megbontani.
És nem tudom mit csinálok egyszerűen rosszul.Nem volt képem úgy vissza adnom a laptopot hogy itt ott rés van a burkolat között mert nincs ami fogja így körbe ragasztottam a biztonság kedvéért. És úgy raktam össze. Nem lett túl esztétikus viszont biztos hogy nem esik szét a laptop.
Egyszerűen ezekkel a pöckökkel mit lehet kezdeni? Vagy komolyan ilyen gyengék?
Új hozzászólás Aktív témák
- BESZÁMÍTÁS! ASUS A620M R7 7700X 32GB DDR5 1TB SSD RX 7900 XTX 24GB ZALMAN I3 NEO EVGA 850W
- Telefon felvásárlás!! iPhone 12 Mini/iPhone 12/iPhone 12 Pro/iPhone 12 Pro Max
- LG 27UL550-W - 27" IPS / 3840x2160 4K / 60Hz 5ms / HDR10 / AMD FreeSync
- BESZÁMÍTÁS! MSI PRO X670-P R5 7600X 32GB DDR5 1TB SSD RX 6900 XT 16GB ZALMAN Z1 Plus Asus 1000W
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest