Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mvsbcs

    csendes tag

    válasz ferkoboy #802 üzenetére

    Ezt a rögzítő csavart hol lehet megtalálni?

    Valamelyik műanyag borítás alatt?

  • mvsbcs

    csendes tag

    válasz ferkoboy #802 üzenetére

    Egyébként nem úgy tűnik mintha kotyogna, de most nem akarnám hajtogatni, most fogjuk vinni a szervizbe, jó lenne ha nem repedne tovább.

    Így is az lesz, hogy biztos kétszer földhöz vágtam, meg ugráltam rajta, meg egyéb kedves gyanúsítgatások... :((

  • Noodra

    tag

    válasz ferkoboy #805 üzenetére

    Ferko!

    Nekem az Nc6000rel volt bajom, az alaplapnál lévő zsanért kellett cserélni.

    10k-volt gar nélkül.

    Üdv.

  • mvsbcs

    csendes tag

    válasz ferkoboy #805 üzenetére

    Na tegnap bevittük szervizbe, felhívták Pestet és azt mondták megcsinálják.

    Mondjuk ez a legkevesebb azután, hogy milyen kálváriája van már ennek a gépnek.

    Megvettük október 20-án. Prímán ment is két napig, majd elkezdett hörögni a proci hűtő venti. Visszavittük, három napon belüli csere megvolt. Beviszem gépet egyetemre, feltelepítek rá mindent, letöltök rá mindent, hazamegyek, bekapcsolom erre sípol mint a megveszekedett és a boot screen-nél tovább nem jut el. Vissza Media Markt, mutat srácnak (szegény akkor már elég cikisen érezte magát...), jó újabb csere.

    Eltelt egy hónap, kettő ...
    Négy-öt hónapos környékén járt, mikor egyszercsak eltűnt a hang. de olyan szinten, hogy a rendszer sem látta a hangkártyát. Felindulva Microsoftos tapasztalatokból, újratelepítettem a windowst (persze miután órákat kínlódtam, hogy a hang visszajöjjön).
    Ez alkalommal sem volt hang. Visszatettem a gyári rendszert, hátha... Szintén nem volt hang.

    Felment Pestre, laza 3,5 hét múlva visszajött (állítólag audio egységet cseréltek). Ment két napig a hang, aztán totál ugyanaz, egyszercsak megint elment a hangkártya. Nem volt kedvem végigjátszani megint a hókamókát, mint első alkalommal, fogtam bevittem az itteni szervizbe. Fickókám mondja, hogy feltelepít ő is egy windowst rá és megnézi. Így is történt, mondanom sem kell, neki sem sikerült hangot kicsikarnia belőle.

    Felment Pestre megint. Eltelt egy hét, két hét, harmadik hét derekán gondoltam megkérdezem már mégis hol tartanak vele. Felhívom, egy hölgy kérdésemre közli, hogy már több mint egy héttel ezelőtt visszaküldték Debrecenbe. Kérdem tőlük, miért nem szóltak. Hááát.., öööö. Mindjárt beszél Debrecennel és viszahív.

    Kb egy fél óra múlva csörög a telefon, a Debreceni szervíz az. Közlik velem, hogy nem hardver hiba volt, hanem szoftverhiba és legyek kedves fizetni ezért 8000 Ft-ot.

    Ekkor elborult az agyam, alig tudtam megállni, hogy ne szórjak szitkot az összes fel és lemenőre. Közöltem a fickóval, hogy egyrészt, teljesen ugyanezzel a problémával volt fent egy hete is, akkor cseréltek audioegységet, most ugyanez a hibajelenség állt fenn, másrészt ő is megnézte, felrakott egy windowst és neki sem volt hang, úgyhogy ne magyarázza meg nekem a szervíz hogy Debrecenben nincs hangkártya, mire felér Pestre addigra meg van.

    Felhívom Pestet, hogy megkérjem őket hadd beszéljek már a szervies kollégával, aki a javítást végezte. Rendben, adjuk: Kérdem tőle, hogy mi volt a probléma, meghogy legutóbb is ez volt, meg stb. Erre mondja, hogy átnézte az egész gépet, nemcsak a hangkártyát, lefuttatot rajta valami gyári ellenőrző szoftvert, és működött a hangkártya, csak nem volt feltelepítve. Mondom neki, hogy az én windowsom alatt fel volt telepítve és nem ment, mondja nekem erre, hogy nem tudja hogy én mit tlepítettem meg hogy, de akkor biztosan nem jól csináltam. Mondom neki, hogy a GYÁRI driver cd-vel telepítettem. Erre ő: Akkor sem csináltam akkor vmit jól. LOL.

    Mondom neki, hogy a Debreceni kolléga is megnézte, neki sem volt hang. Erre ő: Akkor ő is biztos rosszul csinált valamit.

    Mondja, hogy higgyem el, az egész gépet megnézte, hogy esetleg az alaplapon nem repedt e meg valahol ''egy esetleges külső behatástól'', de nem gyanúsítani akarom Önt, de ...

    Láttam hogy ez nem vezet semmire, úgyhogy elköszönttem tőle, ő pedig felajánlota, hogy ha legközelebb ilyen probléma lesz, nyugodtan hívjam fel és segít. (Ezt az egy megmozdulását díjazom).

    Elhoztam a gépet, fura azóta nem volt ilyen gondom, leszámítva a mostani zsanér herce-hurcát.

    Egyébként mielőtt véleményt alkottok érdemes tudni, hogy már legalább 13 éve (vagy több), gépekkel foglalkozom, a saját otthoni gépemet is én állítottam össze, egy adag szoftveres tudással is rendelkezem (nem felvágásként, de nem is kevéssel (annak idején még anno 286-oson kezdtem)), nem hiszem, hogy ne tudnék feltelepíteni egy hangkártyát. Ráadásul XP alá. Vagy ne tudnék kiszűrni egy szoftveres hibát.

    Egybéként megértem a szervízest is, ha nála már működött akkor érthető a reakciója, de még mindig azt mondom, hogy Debrecenben nem működött akkor mire Pestre ért, addig mi történt? Na mindegy, ez mostmár amúgy sem érdekes.

    (Zárójelbe teszem, hogy nem fiztettem egy fillért sem.)

Új hozzászólás Aktív témák