- Google Pixel topik
- Huawei Watch 5 - okosóra érintőlegesen
- Redmi Note 13 Pro 5G - nem százas, kétszázas!
- Motorola Edge 60 Fusion - nem csak a forma időtálló
- Mobil flották
- Telekom mobilszolgáltatások
- Xiaomi 11 Lite 5G NE (lisa)
- Négy modellből áll a Xiaomi idei rolleres kínálata - bemutató
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Milyen okostelefont vegyek?
Új hozzászólás Aktív témák
-
And
veterán
válasz
petymeg #1684 üzenetére
Szinte biztos, hogy - amint mások is említették - mélykisülésbe vitte a terhelés a cellákat, ezért mutatott rájuk NULL-t a töltő. Az IPC-k és klónjaik állandó (teszt-) áramimpulzusokat próbálnak adni a cellafészkekre. Ha van bennük akku, akkor előbb-utóbb ez a nagyon alacsony átlagáram is felhúzza a kapocsfeszültségüket olyan szintre, amelyet a töltő már jelen lévő cellaként detektál, és attól kezdve hajlandó a töltésükre.
"Karbantartást lemerítést-töltést mikor milyen sűrűn kell?"
Ez nem kényszer: ha a célkészülék - ahogy esetedben is - képes a maradéktalan kisütésre, akkor az akkupakk teljes töltési-kisütési ciklusokat él meg, így nem szükséges külön frissítési programot indítani azokra. Inkább a túlzott lemerítések elkerülésére kellene figyelni, mert azon felül, hogy a töltő ezután már nem is feltétlenül 'látja' a cellákat, azok várható élettartamára sincs jó hatással, ha sokáig vannak mélyen kisütött állapotban.
Ha a fogyasztód olyan, hogy sok maradéktöltést hagy az akkukban, akkor lehetőleg előzetes kisütési móddal indítsd a töltést, vagy ha jó sokáig (hónapokon keresztül) állnak a polcon használaton kívül, akkor érdemes végigzavarni egy frissítést a használatba vétel előtt. A viszonylag gyakran és teljes ciklusokban használt akkuknak egyébként nincs szükségük ilyesmire.
Új hozzászólás Aktív témák
- BESZÁMÍTÁS! AMD FX-8320 8 mag 8 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Bomba ár! HP EliteBook 850 G2 - i5-5GEN I 8GB I 256GB SSD I 15,6" FULL HD I Cam I W10 I Gari!
- Bontatlan SteelSeries QcK 3XL egérpad
- Bomba ár! HP ProBook 430 G8 - i5-1135G7 I 16GB I 256GB SSD I HDMI I 13,3" FHD I Cam I W11 I Gari!
- GYÁRI TÖLTŐK DELL LENOVO HP FUJITSU TOSHIBA Macbook---------- Budapest,/MPL/Foxpost
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged