Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz mobilemaster #7511 üzenetére

    Szia,

    nem tudom, hogy mennyire jöhet szóba, de végül is a legtöbb dolog így is úgy is kínai, így én konkrétan kínából rendelhető kártyaolvasót ajánlanék, pl. egy ilyet:
    https://www.aliexpress.com/item/1005006049606008.html

    Nekem ugyan nem konkrétan ezzel, hanem egy Rocketek-es elődjével van tapasztalatom, ami ugyan ilyen fekete 3.0-s és már elég sok típusú és különböző méretű (512 GB-os is) memóriakártyát teszteltem vele (teleírtam) és használtam általános céllal is (írtam rá nagy mennyiségben, mikor cseréltem kártyát, illetve mentettem vele, amit ugye egy másik kártyára írtam), nekem eddig semmi problémám nem volt vele, nem kapcsolt szét, ráadásul van rajta egy "link" LED is.
    Anno (2019 február) 3 db-ot rendeltem belőle, egyet ha jól emlékszem odaadtam valakinek, vagy eltűnt, egyet pedig azóta is használok és van belőle egy tartalékom, amit még azóta sem kellett használnom. Mondjuk tény, hogy nem 0-24-ben használom, így nem tudom hogy úgy hogy teljesít, illetve stream felvételnél, de ha 512 GB-ot írattam, majd visszaolvastattam vele pár óra alatt, akkor nem hiszem hogy 3-6 Mbit/s sávszélességű adatfolyamok problémát okozhatnak neki, mikor átlagban 75-80 MB/s között írt egy Samsung EVO Plus kártyát, majd 85-100 MB/s között olvasott.
    A linken ráadásul van 2.0 és 3.0 is, de mint mondtam, nekem anno egy Rocketek típusú volt konkrétan, de gondolom ez is ugyan olyan ha kinézetre ugyan olyan és annyira megbízható is, mindenesetre nem drága és ha 3 500 Ft érték felett rendelsz, akkor még ingyen ki is szállítják ~15 napos szállítás keretében, ha időben rendelsz, még feladják kínai újév előtt, ráadásul ha nem jön be, élhetsz reklamációval és a pénzed is visszakapod, vagy legalább is egy részét.

    Az említett bolttól egyébként most konkrétan csak ezt találom:
    https://www.aliexpress.com/item/1005004271090453.html

    Ez már teljesen más típus, viszont ezen is van egy visszajelző LED, annyi hogy ebből egy darab ~2 300 Ft, persze akciósan, de szerintem ez sem egy csillagászati ár, anno a 3 db adaptert darabjáért 2,99 $-ért vettem, annyi hogy akkor kb. 1,5-2x többet ért a forint, mint most, szóval ha úgy nézzük, kb. ugyan úgy drága volt ettől a bolttól egy adapter, viszont megéri.

    Ráadásul ha jól láttam, az első linken lévő biztos tud egyszerre 2 kártyát kezelni, így annak van egy ilyen előnye is, a másodiknál nincs ilyen, de ennél a gyártónál viszont saját tapasztalat, hogy tényleg stabil és gyors is az olvasó amit kínálnak és az még az előző konstrukció volt, ami olyan mint az első linken.
    Tudom, lehet hogy nem segítettelek ki vele, de mondom azért hátha :D

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz mobilemaster #7513 üzenetére

    Nemcsak a ráírt szöveg változhat, hanem akár az olvasó színe is :K


    Mint látod, nekem van több ilyenem is, teljesen elégedett vagyok ezzel a típussal. Van ennél sokkal gyorsabb olvasó is, de nálam megbízhatóan működik mindhárom :R

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

  • mobilemaster

    csendes tag

    válasz mobilemaster #7515 üzenetére

    Sziasztok!
    Megérkeztek az SD olvasók, végül vettem párat az ajánlott típusból. Sebességre nekem kiváló, és összességében majdnem tökéletes lenne. Még a DVB-T set top box is viszi szépen a 2.0 portban, az eddigi rövid próba alapján.
    Két gond van vele:
    Az egyik, hogy folyamatosan ég rajta a led, nem villog íráskor/olvasáskor. (A tietek jelzi villogással az átvitelt? Az is lehet, hogy nem a chip vezérli a ledet, és direktben a feszültségre van kötve? Valószínűleg egynek meg kell nézzem majd a belsejét.)
    A másik pedig, hogy brutálisan erős rajta a kék led, annyira hogy muszáj lesz leragasztani, vagy szétszedni és ellenállást betenni, ha hozzáférhető.

    Arra is gondoltam, hogy régebben pendrive-oknak lehetett a firmware-ben módosítani a led működését (pl. kikapcsolva/ kikapcsolva+villog/ bekapcsolva+villog), nem tudom hogy eseleg ebbe is bele lehetne nyúlni? Még nem találtam meg, hogy pontosan milyen chip van benne, de talán meg lehetne piszkálni az fw-t és rábírni hogy villogjon ha ír/olvas.



    A sebessége tényleg kiváló, azzal elégedett vagyok. Egy SanDisk Ultra-val tudtam most tesztelni, sajnos írásra a kártya nem tud többet, de az olvasási sebesség teljesen korrekt.

    Végül usb info:
    VID_05E3&PID_0747
    [USBDeview] [ChipGenius]

    Előre is köszi, ha valakinek van ötlete a LED-re, de ha nincs akkor még jobban utána nézek, és később jelentkezem ha sikerül valamire jutni vele. Ezen kívül király olvasó, köszi hogy ajánlottátok!

Új hozzászólás Aktív témák