Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mobilemaster

    csendes tag

    Sziasztok!
    Általánosságban milyen SD/micro SD olvasó ajánlott?
    A konkrét felhasználási terület: DVB-T tunerekkel TV felvétel. Egyidőben két 1080i csatorna, darabja körülbelül 3-6mbit sávszélességgel.
    A problémák, amik jelentkezni szoktak a felvevőkben:
    -néha nem látja a kártyát/az olvasót a tuner
    -látja, de csak usb 1.1 sebességgel a 2.0 helyett (PC-ben ugyanez az olvasó megy 2.0-val)
    -nem tud egyidőben 2 stream-et írni (hibás lesz a felvett ts, ahol épp megakad az írás)
    -írás közben egyszercsak elveszti az eszközt mintha kihúzták volna
    -és még hasonló problémák, kár sorolni

    Jobb minőségű pendrive-okkal ( pl. régi 16GB TDK pendrive-ok), és egy ilyen, szintén régi SD olvasóval hibátlanul megy minden.

    Olyan olvasót keresek, ami megfelelően menne gond nélkül, a tunerekkel és PC-ben. USB 2.0 sebesség tökéletesen elegendő, hiszen az eszközökön is ilyen port van. (Gyorsabb is érdekelhet, a PC-be tettem 3.0 bővítőkártyát, az olvasási sebesség miatt lenne értelme a gyors adapternek, de amúgy nem elvárás. Hozzon mondjuk USB 2.0 mellett 18-20MB/s, de azt stabilan.)
    Kritérium: legyen rajta LED, látszódjon ha írási/olvasási művelet történik. Led nélküli nem jó. (Nem mindig indul el az időzített felvétel, ekkor látni kell hogy kézzel szükséges-e elindítani...)
    Nem a legkomolyabb, leggyorsabb, csillagászati áron kapható eszköz a cél, hanem csak működjön stabilan, legyen megbízható.

    Egy kép az eddigi ócskaságok egy részéről, mert van még egy csomó, csak nem találtam, amik vagy működnek vagy nem, de biztos hogy nem megbízhatók: [kép]
    És a régi, ami tökéletesen bevált, ha valakinek van otthon porosodó, szívesen átvenném: [kép] :D

    Mindenkinek köszi a segítséget, ha van bármi tipp, ötlet, írjátok. Kellemes ünnepeket!

  • mobilemaster

    csendes tag

    válasz Alteran-IT #7512 üzenetére

    Szia!
    Köszönöm a részletes választ. Korábban már nézegettem az első típust, de nem voltam biztos a megbízhatóságában. Szerintem abból fogok rendelni, mert megéri az árát ha tényleg jó.

    Esetleg valakinek van még tapasztalata ezzel a típussal?

    Láttam hogy árukeresőn is van hasonló, gondolom ezeknek ugyanaz a belseje, csak a rányomtatott szöveg változik? Mondjuk érdemesebb kínából venni, mert itthon 2,5x drágább.

    Mégegyszer köszi a segítséget, a típusnak és a hirdetőknek jobban utánanézek, de valószínű ez lesz a következő tesztalany.

  • mobilemaster

    csendes tag

    válasz Donki Hóte #7514 üzenetére

    Mindkettőtöknek köszi a segítséget, meggyőztetek. Ebből a típusból rendelek kínából, csak-csak jól fogja kezelni a felvevő. :R

  • mobilemaster

    csendes tag

    válasz mobilemaster #7515 üzenetére

    Sziasztok!
    Megérkeztek az SD olvasók, végül vettem párat az ajánlott típusból. Sebességre nekem kiváló, és összességében majdnem tökéletes lenne. Még a DVB-T set top box is viszi szépen a 2.0 portban, az eddigi rövid próba alapján.
    Két gond van vele:
    Az egyik, hogy folyamatosan ég rajta a led, nem villog íráskor/olvasáskor. (A tietek jelzi villogással az átvitelt? Az is lehet, hogy nem a chip vezérli a ledet, és direktben a feszültségre van kötve? Valószínűleg egynek meg kell nézzem majd a belsejét.)
    A másik pedig, hogy brutálisan erős rajta a kék led, annyira hogy muszáj lesz leragasztani, vagy szétszedni és ellenállást betenni, ha hozzáférhető.

    Arra is gondoltam, hogy régebben pendrive-oknak lehetett a firmware-ben módosítani a led működését (pl. kikapcsolva/ kikapcsolva+villog/ bekapcsolva+villog), nem tudom hogy eseleg ebbe is bele lehetne nyúlni? Még nem találtam meg, hogy pontosan milyen chip van benne, de talán meg lehetne piszkálni az fw-t és rábírni hogy villogjon ha ír/olvas.



    A sebessége tényleg kiváló, azzal elégedett vagyok. Egy SanDisk Ultra-val tudtam most tesztelni, sajnos írásra a kártya nem tud többet, de az olvasási sebesség teljesen korrekt.

    Végül usb info:
    VID_05E3&PID_0747
    [USBDeview] [ChipGenius]

    Előre is köszi, ha valakinek van ötlete a LED-re, de ha nincs akkor még jobban utána nézek, és később jelentkezem ha sikerül valamire jutni vele. Ezen kívül király olvasó, köszi hogy ajánlottátok!

  • mobilemaster

    csendes tag

    Sziasztok!
    Ma mínusz egy Sandisk Ultra 16gb micro sd. Kb 8 hónapot bírt telefonban, Telegram cache ment rá (átlagban 3-8gb a mappa, 2000-6000 főleg apró fájl) és letöltések vegyesen, kis fájloktól kezdve több gb videókig bármi.
    A szerencsém az, hogy read-only módra váltott, a pár darab fontos fájlom lemásolható volt róla, amiről utoljára kb 2 hónapja készült mentés.
    Tudom hogy elég intenzíven volt használva, de a teljesítményével csak részben voltam elégedett (szekvenciális írás 11MB/s, szekvenciális olvasás max 70MB/s, két vagy több egyidejű hozzáférés = borzalmasan lassú). Legalább az olvasási teljesítménye jó volt nagy fájlok esetén, a kicsikkel küzdött, Telegramon egy egy kép betöltéséhez volt hogy 20 másodpercekre volt szükség... Az élettartama azért lehetett volna hosszabb...
    Csak érdekességként írtam be, és megint elismétlem, ami fontos mentsétek sűrűn, megszívtam volna ha nem read-only módba vált hanem teljesen elszáll. Kingston 8 gigással jártam már így, ott 1-2 havi képem veszett el. Telefonnal is jártam már így, egyszer csak nem tudott boot-olni, teljesen újra kellett tenni, adatokat persze nem tudtam megmenteni, ott is 1-2 hónap volt kuka... Raspberry Pi-kben is ilyen kártyáim vannak, remélem azok még bírják egy ideig. Mentsetek mindent ami fontos :)
    [kép] [kép]

Új hozzászólás Aktív témák