Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ISari

    tag

    válasz lck01 #918 üzenetére

    Úgy látom nem ma kezdte.
    Engem is lehúzott Ignéczi Zoltán.
    A Facebook-on is lehet olvasni róla.a történet ugyanaz szinte mindig:
    Keresel valamit, jelzi, hogy neki van. Még alkudozik is, nem adja annyiért, de aztán rábólint.
    Nyerőnek gondolod magad és ettől óvatlan leszel. Utalsz, de csak ígéreteket kapsz.
    15 ezres tanulság. :W
    Holnap irány a rendőrség.
    Remélem csattan a bilincs előbb utóbb.

    Az élő kamu hirdetései:
    - Apróhirdetés ingyen . hu
    - Hardver bazár 1.
    - Hardver bazár 2.
    - Hardver bazár 3.

    Jelzem az oldalakon a feljelentés után, hogy nem teljesen kerek a dolog.
    Tanuljatok más kárán és soha ne utaljatok előre! :))

    A borosta nem szúr, csak tudni kell a megfelelő oldalára születni .................. :) A66->A68->A11->A68M>A80->A86->PF400CL->PF451CL->PF500KL + Zenwatch2

  • ISari

    tag

    válasz steeweegee #1796 üzenetére

    Szia, ezt sajnos nem tudom megmondani. én nem láttam az illetőt, csak telefonon beszéltünk.
    Ha nagyon olcsó, akkor szinte biztos, hogy lehúzás. Van egy ismerősöm,,aki videó kártyákat javít Van munkája rendesen. Én nem vennék kipróbálás nélkül ilyent.

    Ha nem tudod személesen átvenni, bizonyosodj meg róla, hogy a termék tényleg létezik. A Skpe video hívás szerintem megteszi. Kérj számla, vagy garancia papír másolatot ez újabb bizonyíték lehet.
    A jófogás háztól-házig szolgáltatás elég jól működik. Felveszik az eladónál és leteszik a vevőnél. Szerintem rá lehet venni a GLS futárt, hogy előtte kibontsd. Ha tégla van benne, vagy semmi, akkor megköszönöd és visszaküldeted vele. Ha megérkezett, persze még akkor is lehet rossz.

    Az előre utalás és az utánvét is rizikós szerintem. én egyiket sem javaslom.

    Az átverés ellen csak egy orvosság van, ha megnézed, kipróbálod és ha minden rendben, csak akkor veszed meg.

    Én nem bizonyosodtam meg róla, hogy van mit eladnia. Elég rafinált volt a feltételezett tettes. Keményen alkudozott, ő hívott először, végén huzakodva elfogadta a dolgot. Aztán utaltam a vételárat és nem történt semmi. Egy hét után hívtam. elindult a hazudozás. Ez már gyanús lett. Nem tudott semmi bizonyítékot küldeni, pedig háromszor is megígérte. Még rá is kérdezett, hogy megkaptam-e a képet.
    Ekkor rákerestem a névre meg a telefonszámra. 2014 óta van bejegyzés róla hasonló témákban. Még a szöveg is ugyanaz: dolgozom, fél 4-re ér be a buszom négyig van posta, bemegyek és megkérdezem. Persze utána nem vette fel a telefont.

    Kérj telefonszámot, amin elérhető. keress rá. Ha találsz gyanús hirdetéseket, akkor felejtsd el az egészet. én a kedves elkövető számát megtaláltam a hardver bazáron és máshol is. Video kártyákat és processzorokat hirdetett az új ár feléért. azt írta, hogy új, garanciális... Kamu az egész.

    Ha az okozott kár összege kisebb,mint 50 000 akkor szabálysértés. Ha nagyobb, akkor bűncselekmény. Ha kisebb, mint 50 000 Ft, de több, mint háromszor követi el (vagy legalább 3x? nem emlékszem) akkor is bűncselekmény, mert üzletszerűnek minősül. Ezt mondta az őrnagy hölgy, aki felvette a feljelentésem.

    Spórolni akartam, de most már nagyon drága lesz az a dokkoló.
    Lehet, hogy inkább nem veszek, mert mindig ez a lehúzás jutna eszembe róla, ha ránézek.

    A borosta nem szúr, csak tudni kell a megfelelő oldalára születni .................. :) A66->A68->A11->A68M>A80->A86->PF400CL->PF451CL->PF500KL + Zenwatch2

  • ISari

    tag

    válasz printpro #1801 üzenetére

    Ha szakemberként nézte meg a monitort, akkor észre kellett venni az esetleges hibákat. Ha nem vette észre, akkor nagy valószínűséggel nem is volt.
    Ha használt monitorokkal foglalkozott, akkor lehet, hogy már nem a te monitorodat kapnád vissza.
    A belsejét kicserélni egy hozzáértőnek nem lehet több egy óránál.
    Ezt nem fogod tudni ellenőrizni, ha előtte nem láttad el biztonsági címkével, vagy trükkel.
    Persze nem biztos, hogy át akar verni, de az ördög nem alszik (legalábbis nem akárkivel. :)) )

    Kipróbálta, alkudott rá és elvitte.Az üzlet létrejött.
    Ha szeretné, hogy visszavásárold, kérjen meg rá udvariasan és ajánljon egy kölcsönösen elfogadható árat.

    Én egy gépkocsival jártam egyszer így. Volt egy nagyon keveset használt autónk és egy idő múlva az eladás mellett döntöttünk. Eljött a vevő, kipróbálta, kifizette és elvitte. Két óra múlva visszahozta, hogy valami furcsa zajt hall, amit nem vett észre. Kérte, hogy vegyem vissza az autót az eladási ár 95%-án. így is történt. Mindenki elégedett volt. (Egy héttel később egy másik érdeklődő elvitte a kocsit és még kerestem is rajta)
    El lehet ezt kulturáltan is intézni.

    Ha trágárkodik, ne állj szóba vele. Ha felhív, vedd fel a beszélgetést és ezt hozd a tudomására. Fenyegetőzni nem kell, de meg lehet említeni némi rágalmazást és becsület sértést. Ettől talán észbe kap.

    A borosta nem szúr, csak tudni kell a megfelelő oldalára születni .................. :) A66->A68->A11->A68M>A80->A86->PF400CL->PF451CL->PF500KL + Zenwatch2

  • ISari

    tag

    válasz zöldfülű #1803 üzenetére

    Ezt nem tudtam, de azért nem tévedtem nagyot.

    Azt írtam, hogy hozd a tudtára, hogy rögzíted.
    Mondjuk, az elején közlöm vele, hogy felveszem a beszélgetést.
    Ha ilyenkor nem ellenkezik, akkor már felhasználható?

    Üdv, István

    A borosta nem szúr, csak tudni kell a megfelelő oldalára születni .................. :) A66->A68->A11->A68M>A80->A86->PF400CL->PF451CL->PF500KL + Zenwatch2

  • ISari

    tag

    válasz zöldfülű #1805 üzenetére

    THX :R

    A borosta nem szúr, csak tudni kell a megfelelő oldalára születni .................. :) A66->A68->A11->A68M>A80->A86->PF400CL->PF451CL->PF500KL + Zenwatch2

  • ISari

    tag

    válasz vakság.49 #1808 üzenetére

    Irány a rendőrség!
    Ott majd elmondják a részleteket.
    (Nyomtass ki minden levelezést, meg utalási bizonylatot és vidd magaddal.)

    Aztán ha megállapították a kilétét és a nyomozás során nem tudták előkeríteni a pénzed marad a polgári peres eljárás, mint jogi lehetőség.
    Persze az ilyeneknek nincs semmi vagyona...

    A borosta nem szúr, csak tudni kell a megfelelő oldalára születni .................. :) A66->A68->A11->A68M>A80->A86->PF400CL->PF451CL->PF500KL + Zenwatch2

  • ISari

    tag

    válasz gaben82 #1814 üzenetére

    Volt rá garancia, csak a gyártó adatai szerint ez már lejárt.
    Valószínűleg a két év is rendben lehetett, de ezt a gyártók általában a gyártástól számítják.
    Simán lehet, hogy a 2013 decemberében gyártott kártyát 2014 márciusában adta el egy kisker bolt.
    Ha van egy számlád, amivel igazolni tudod, hogy mikor lett eladva, akkor onnan él a garancia.
    Ezt kellene előkeríteni, ha lehetséges.

    Egy kis matek: ha április végén volt 5 hetes, akkor valamikor március közepén-végén vette az eladód, ha igaz az állítása. Március közepe már csak néhány nap. Ha nincs számla néhány napon belül, akkor már a feltételezett első eladástól számított két év is hamarosan lejár.
    Egy próbát megérne elkérni a számlát. Hátha megvan a ganyégomb mellett, vagy a kapák között valahol.
    Esetleg kíséreld meg kideríteni, hogy hol vette. A széria szám alapján talán tudnak adni egy számla másolatot.

    Persze lehet pereskedni, de azt elég nehéz lesz bebizonyítani, hogy az eladó mit állított neked 2 éve.

    Legközelebb kérj hozzá számlát, vagy ellenőrizd a garanciális időt a gyártónál.
    Ha eladáskor azt mondja a gyártó, hogy nem 2016 márciusig, hanem 2015 decemberig garanciális, akkor is megvetted volna, vagy ezért a 3-4 hónapért már passzolod?
    (Persze utólag nagyon könnyű okosnak lenni.)

    A borosta nem szúr, csak tudni kell a megfelelő oldalára születni .................. :) A66->A68->A11->A68M>A80->A86->PF400CL->PF451CL->PF500KL + Zenwatch2

  • ISari

    tag

    válasz mzso #1816 üzenetére

    Ha nem azt kaptad, amit vettél és az nem jó neked, akkor vissza kell csinálni az üzletet.
    Ha a WEB-en rendelted valami webshop-ban akkor err 12 napod van.
    Ha magánembertől vetted, akkor egyeztess vele a visszavásárlásról.

    A borosta nem szúr, csak tudni kell a megfelelő oldalára születni .................. :) A66->A68->A11->A68M>A80->A86->PF400CL->PF451CL->PF500KL + Zenwatch2

  • ISari

    tag

    válasz Kristo #1817 üzenetére

    Ha megnézte, akkor láthatta, hogy mit vesz.
    Ha nem akarta kipróbálni, akkor nincs mire hivatkoznia. A kárveszély az övé, miután átvette.

    Fenyegetőzni meg nincs értelme.
    Azért jegyezd fel te is a dolgokat amit tudsz róla. Ha valami meggondolatlanságot találna elkövetni, akkor át tudd adni az illetékes szervnek az adatait.

    Ha tényleg jó volt a kártya, nincs mitől tartanod.

    A borosta nem szúr, csak tudni kell a megfelelő oldalára születni .................. :) A66->A68->A11->A68M>A80->A86->PF400CL->PF451CL->PF500KL + Zenwatch2

  • ISari

    tag

    válasz Kristo #1820 üzenetére

    Ha a kártya tényleg jó volt, nincs miért aggódnod.

    Ha mégsem működik, mehet a rendőrségre. Ahol alapból el fogják küldeni, vagy felveszik a feljelentést és utána elutasítják, hogy nem szabálysértés, mert az 50 000 ft-nál kezdődik. Nyomozni nem fognak utánad.

    Mehet bíróságra és polgári peres úton érvényesítheti az igényét, de nekik kell bizonyítania, hogy rossz kártyát sóztál rá. Ez nem lesz egyszerű menet. :DD
    Plusz kideríteni, hogy kit is kell beperelnie, mert a rendőrség nem fog ez után kutakodni.
    12 000 Ft-ért nem fog magánnyomozót, meg ügyvédet fogadni, :F

    Persze van néhány meggondolatlan ember, de nem hinném, hogy elfajulna a dolog.
    Ha a címed nem ismeri, akkor zaklatni is csak telefonon, vagy e-mailben tud.
    Mindkét esetben fekete listára teheted.

    Ha tiszta a lelkiismereted, ne foglalkozz vele.

    A borosta nem szúr, csak tudni kell a megfelelő oldalára születni .................. :) A66->A68->A11->A68M>A80->A86->PF400CL->PF451CL->PF500KL + Zenwatch2

  • ISari

    tag

    válasz thomasa #1823 üzenetére

    Engem lehúztak 15 ezer forinttal. (így keveredtem a topikba)
    Megtettem a feljelentést és a rendőrség kiküldte, hogy elutasítják, mert nem szabálysértés.
    Az elkövető ellen a Monori kapitányság nyomoz, mert üzletszerűen folytatta ezt a lehúzást.
    Átküldték nekik az én anyagomat is, de a helyiek lezárták az ügyet.
    Ezért gondoltam, hogy nem minősül szabálysértésnek 50 000 alatt.

    Még nem volt időm utána járni, de majd felveszem a kapcsolatot a a hölggyel, aki rögzítette a bejelentést.

    Pereskedni nem fogok a pénzért, felfogtam ezt tanulópénznek. Mondtam a hölgynek a rendőrségen, hogy nem kérem vissza a pénzt, sőt mondják meg, hogy mennyit kell fizessek, hogy lecsukják azt a szemet gipsyt.

    [ Szerkesztve ]

    A borosta nem szúr, csak tudni kell a megfelelő oldalára születni .................. :) A66->A68->A11->A68M>A80->A86->PF400CL->PF451CL->PF500KL + Zenwatch2

  • ISari

    tag

    válasz Kristo #1825 üzenetére

    Igazán gáláns tőled, ha ilyen fenyegetőzés után is visszaveszed.
    Azért próbáld ki, ha van rá mód.
    Az ördög nem alszik. Legalábbis nem akárkivel! :)

    A borosta nem szúr, csak tudni kell a megfelelő oldalára születni .................. :) A66->A68->A11->A68M>A80->A86->PF400CL->PF451CL->PF500KL + Zenwatch2

  • ISari

    tag

    válasz thespilertm #1828 üzenetére

    Szia thespilertm
    megnéztem az értékelését.
    Csak pozitív értékelése van, szerintem van még esélyed.
    16-an írtak róla véleményt, szerintem vedd fel velük a kapcsolatot, hátha tudnak valami elérhetőséget.

    Írd meg, hogy mire jutottál!

    A borosta nem szúr, csak tudni kell a megfelelő oldalára születni .................. :) A66->A68->A11->A68M>A80->A86->PF400CL->PF451CL->PF500KL + Zenwatch2

  • ISari

    tag

    válasz haly #1878 üzenetére

    Sziasztok!
    egy másik ügy kapcsán kerültem ide és csak most olvastam a sajnálatos esetet.
    Amit én tudok / gondolok:

    Feljelentést minden esetben + kellene tenni. Ha valaki külföldön van, akkor megteheti levélben, de akár e-mailben is. Nekem azt mondta a rendőrségen a hölgy, hogy nyugodtan leírhattam volna egy e-mailben az egészet. Ugyanúgy kezelik, mint a személyes feljelentést, de egy csomó időt és fáradtságot meg lehet spórolni vele.

    Az összeg:
    50 000 Ft egyedi értékig szabálysértés, felette bűncselekmény. Ha háromszor elköveti a dolgot, összegtől függetlenül bűncselekmény, mert üzletszerűnek minősül.

    Ha +tudjátok oldani, tegyetek közösen feljelentést. Így talán kicsit gyorsabb lesz bűncselekmény és jobban odafigyelnek rá.

    A PayPal regisztrációhoz élő bankszámla kell. Én vagy 8 éve csináltam. Ha jól emlékszem beterheltek egy pici összeget, amit le lehetett vásárolni.
    Szóval van valami kapaszkodó, amin el lehet indulni a hatóságnak. A külföldi bankszámla persze belassítja a dolgot
    Úgy tudom, hogy a PayPal akkor ad vissza pénzt, ha van forgalom a számlán, azaz letiltja a bejövőt. De ebben nem vagyok biztos.
    Ha fizettetek, 1-2 nap alatt le tudja venni a pénzt a saját számlájára. Nekem ennyibe telt, mire megérkezett, az eladás után.

    Szerintem ne húzzátok tovább, irány a rendőrség.
    Sok sikert!

    Az én ügyem már haladt azóta. üzletszerűnek minősítették és a Monori RKP nyomoz az ügyben. Volt néhány kérdésük, amit megválaszoltam. Tőlem 15 000 Ft-ot csalt ki egy Baranyai indián. A zsaruknak elmondtam, hogy ezt tanuló pénznek tekintem, tudom, hogy nem látom viszont. Továbbá közöltem, hogy szívesen befizetek még egy ötvenest, ha holnap lecsukják. :)) Jót derültek rajta, de értékelték.
    Remélem hamarosan kattan a bilincs..

    Üdv, István

    A borosta nem szúr, csak tudni kell a megfelelő oldalára születni .................. :) A66->A68->A11->A68M>A80->A86->PF400CL->PF451CL->PF500KL + Zenwatch2

  • ISari

    tag

    válasz mattianson #1906 üzenetére

    Olvass vissza a fórumban, aztán irány a Rendőrség. :))

    A borosta nem szúr, csak tudni kell a megfelelő oldalára születni .................. :) A66->A68->A11->A68M>A80->A86->PF400CL->PF451CL->PF500KL + Zenwatch2

  • ISari

    tag

    válasz shift+ő #1910 üzenetére

    Nekem is mondták, hogy elég egy e-mailt küldeni. Le is írtam kicsit lejjebb... :DD

    A borosta nem szúr, csak tudni kell a megfelelő oldalára születni .................. :) A66->A68->A11->A68M>A80->A86->PF400CL->PF451CL->PF500KL + Zenwatch2

  • ISari

    tag

    válasz ISari #1795 üzenetére

    10 hónappal a feljelentésem után a Monori Ügyészség vádat emelt Ignéczi Zoltán ellen.
    Az ügyemet összevonták és a többi feljelentőével és együtt kezelték. Mivel egyediben nem érte el a limitet, de jóval több, mint háromszor csapott be embereket, így ez már bűncselekmény.

    Remélem, hamarosan kattan az a bilincs.

    Hihetetlen, de a januárban a rendőrségen is jelzett 4 kamu hirdetéséből kettő még a mai napig él.

    - Apróhirdetés ingyen
    - Hardver Bazár

    Csak óvatosan, mert néhány napig még szabadlábon van. :))

    A borosta nem szúr, csak tudni kell a megfelelő oldalára születni .................. :) A66->A68->A11->A68M>A80->A86->PF400CL->PF451CL->PF500KL + Zenwatch2

  • ISari

    tag

    válasz ISari #1949 üzenetére

    Ignéczi Zoltánt a Monori Járási Bíróság első fokon 4 év szabadságvesztésre ítélte. :R :R :R
    57 embert károsított meg 2014 és 2017 között.
    Már előzetesben van. :C :C :C

    Azért legyetek óvatosak, mert még sok ilyen csaló próbálkozik

    A borosta nem szúr, csak tudni kell a megfelelő oldalára születni .................. :) A66->A68->A11->A68M>A80->A86->PF400CL->PF451CL->PF500KL + Zenwatch2

  • ISari

    tag

    válasz dtrack #2112 üzenetére

    Irány a rendőrség.
    Nekem azt mondták anno, hogy e-mailben is be lehet jelenteni.
    Kérdezd meg a lakóhelyed szerint illetékes kapitányságot.

    Sok sikert! Várjuk a fejleményeket.

    És soha ne utalj előre... :))

    A borosta nem szúr, csak tudni kell a megfelelő oldalára születni .................. :) A66->A68->A11->A68M>A80->A86->PF400CL->PF451CL->PF500KL + Zenwatch2

Új hozzászólás Aktív témák