Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • EmberXY

    addikt

    válasz kaposi1 #948 üzenetére

    Hú, ez tényleg nem egyszerű, pofátlan egy dolog...

    Viszont szerintem nincs veszve még a dolog, ha nyomozás indul, előbb-utóbb ki fogják deríteni, hogy a weboldalt (domaint) hol és mikor regisztrálták, kinek a nevén, milyen IP-ről, szolgáltatótól, stb, sok mindent meg lehet tudni... Bizonyára külföldi szerveren van a lap (.eu), ez nehezítheti a folyamatot, de ha a rendőrség elég tökös, és tényleg foglalkozik az üggyel, ugyanúgy kikérhetők az adatok. Ha így találnak valakit, az már előrelépés...
    Indításnak mondjuk ha a www.eurid.eu oldalon a whois search mezőbe beírod a szorel-t, és a GO-ra klikkelsz, infókat találsz arról a domainről, legalábbis, hogy hol, mikor regisztrálták, még konkrét cégnév, név, cím, mail cím is van, de hogy az az ember/cég miként köthető az oldalhoz, az már további kérdés, de legalább valami kézzel fogható, elindulni biztos el lehetne vele... Nyilván a rendőrség még ennél is többet ki tud majd deríteni.

    Egyébként írtad, hogy semmi gyanús nem volt a webshopban, hát a helyesírási hibák éppen arra utalnak, hogy össze lett csapva, ezt így az emberek arcába tolni nem lehet, ez már eleve gyanús lehetett volna...
    Továbbá érdemes (lett volna) megnézni az elérhetőségeket, milyen cég, nevek, stb.. A csaló oldalaknál általában csak egy mail cím van, na az ilyen nem megbízható szerintem...

    Összességében kitartást és sok sikert kívánok az ügy megoldódásához.

    [ Szerkesztve ]

    Up the Irons!

  • #64791808

    törölt tag

    válasz kaposi1 #948 üzenetére

    1., Ez itt magyarország, és tudom, hogy egyesek szerint ezt így leírni ősi román szokás, de sajnos a tények kiválóan jellemzik az országot: itt a csalókat támogatja a hatóság.

    2., egy Galaxy S3 telefont kínáltak eladásra 58000Ft-ért... ...most nyitottak egy Web áruházat... ...A nyitási akciók miatt ilyen olcsó most a készülék...

    Egy Galaxy S3 ára most 120 ropi. Ha valahogy sikerült nettóért megcsípni, az 95. Ezeken úgy 10-12% árrés lehet, tehát a diszribútori ár valahol nettó 80 ezer lehet. Vajon hogy lehet, hogy valaki bruttó 58-ért adja ezt a terméket, még áfát is fizet, és még árrése is van, és a cége adót is fizet? Ehhez nettó 35 körül kell beszereznie a készüléket. Ezt az árat, ha direktben Dél-Koreából rendelsz 1000 darabos tételt, vám, áfa és egyéb díjak és adók nélkül, akkor sem tudod elérni. Tehát a telefon vagy lopott, vagy átverés.

    Nem akarnék személyeskedésbe belemenni, hogy vajon gondolkodni felejtettél el, vagy arra számítottál, hogy lopott árut kapsz, ami erkölcsileg... De felteszem, hogyha valaki megpendítené, hogy a pofáraesésedben nem teljesen vagy vétlen (és akkor úgy érzem, nagyon korrekt voltam), tán meg is sértődnél.

    Ne érts félre, szerintem a rendőrségnek kutya kötelessége lett volna semmi perc alatt felderíteni egy ennyire egyértelmű bűncselekményt (mert ez az), de kár lenne a sztorit úgy beállítani, hogy szegény te, mennyire átvertek, és senki nem tesz semmit, mert nem teljesen ezt érzem valóságnak.

  • tDr1v3r

    veterán

    válasz kaposi1 #956 üzenetére

    Én ezt annyival szoktam megoldani, hogy behívom a futárt, szépen megmutatom neki hogy megvan a mani, DE még mielőtt megkapja szépen felbontom és megnézem a csomagot. Eddig mindegyik belement ebbe... mondjuk csalással se találkoztam ilyen téren (csak előre utalásosnál), de ez valamennyire biztosít is hogy legalább a pénzem ne vesszen el.

    A magyar rendőrség meg olyan amilyen...

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

  • Chaser

    titán

    válasz kaposi1 #948 üzenetére

    Nem azért, mert bántani akarnálak. De legyünk már reálisak...ilyenhez kell egy madárfogó, meg egy madár is. Most legalább tudod, az utánvét semmivel nem biztonságosabb előreutalásnál...annak is örülhetsz egyáltalán, hogy a futár vett fel jegyzőkönyvet. Neki nem az a dolga, hogy ellenőrizze mit kértél, csak annyi hogy szállítson. Onnantól kezdve, hogy átvetted a csomagot, semmilyen jogalapod nem lett volna elvenni tőle a pénzt. Ha megteszed garázdaság, és mondjuk rablás vádjával most valszeg nem nagyon tudnál gép előtt lenni arra ahol lennél. Ha valami feltűnően olcsó ott gáz van...persze polgári peres úton talán 5 év múlva láthatsz a pénzedből valamennyit, de én elkönyvelném tanulópénznek és beraknám a "hülyeségnek is van határa" fiókba...

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák