Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz szilard28 #963 üzenetére

    :DD hát persze...próbálna engem valaki visszatartani, magzatpózba sírná magát vissza ;] keljfeljancsi meg rád hívja a rendőrséget ha nem tudja magát megvédeni, nem vagy te oknyomozó riporter hogy feltételezz ilyen esetben, csak egy szimpla palimadár...nem elég hogy átvertek, még jól körbe is röhögnek. Ezt most ne vedd magadra, azoknak szól akik azt hiszik, hogy pl 80k-s telefont majd 40-50k-ért hozzájuk vágnak "nyitási akcióban" meg egyebekben...18 éves kor felett úgy az ember ne nagyon higgyen már a mesékben ilyen szinten.Amit lehet csinálni, azonnal be a yardra feljelentést tenni, utána postára vagy a futárcéghez, megpróbálni zároltatni a pénzt. Valószínűleg ha már valaki ezt meglépi, automatikusan bekerül valami folyamatba a pénz és nem fogják elküldeni a feladónak, de ehhez rendőrség is tuti kell. Ez tipikus olyan dolog, hogy nem az utókezelésen van a hangsúly, hanem a megelőzésen. Ami túl szép hogy igaz legyen, az nem is igaz.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz szilard28 #965 üzenetére

    Ahan, ez csak ott bukik meg hogy zárod rá a bejárati ajtót?:D és ha bezárod személyi szabadság korlátozása..és ha ő el akar menni mit csinálsz? Én szerinted hagynám hogy rám zárd az ajtót?:D Eleve mért menne be lakáson belülre ha nem akar? Meg ilyen apróságok. Ha kamu cég is, te azt előre nem tudhatod, nem vagy te rendőrség se bíróság hogy intézkedj. Attól, hogy a futárcég kamu, az alkalmazottnak nem kell feltétlen annak lennie..sőt. Az meg ha a futár meglegyint nem verekedés, hanem önvédelem...szép is lenne már, ha futárokat zárogatnánk a lakásba, pláne mert egyesek azt hiszik a jó tündér webshopokat is csinál ahol fél áron lehet vásárolni :U
    Nagyon egyszerű a megoldás, aki ilyenre vetemedik, kösse ki, hogy csak MPL üzleti csomagot vesz át a magyar posta alkalmazottjától, vagy egyéb ismert futárcéget, mással nem áll szóba. Ha ez nem felel meg a shopnak akkor kamu az egész, már itt kibukik. Persze ehhez gondolkodni is kéne ugye...

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz szilard28 #967 üzenetére

    Jah tényleg, mintha az áruházba belépve bizonyos feltételeket elfogadnál...ne hasonlítsd már egymáshoz a két szitut. De mondok jobbat. Futárnak nem kötelessége ám, hogy egyáltalán megvárja hogy te kibontsd a csomagot. És akkor ott pont is van. Ha az ügyfélnek nem tetszik ráírja, hogy a paraszt nem vette át aztán ennyi. Megyek az utcán, észreveszem eltűnt 20 rugó a zsebemből, te meg mellettem mész el, szépen beváglak a bokorba amíg megjön a rendőrség? alapos gyanúm van hogy te loptad el..ne csináljuk már.
    Te meg valószínűleg belelátsz a jövőbe és a múltba, hogy tudd az éppen kiérkező futárcéget mikor alapították meg mikor nem..jah hogy utólag okos vagy, és mi van ha nem? Egy nyeszlett futárt lehet fel tudsz tartóztatni, ha sáros ha nem, de ha nem nyeszlett úgy szájon ver papi, hogy nem csak a pénzed buktad hanem pár fogat is mellé:D Egyik haverom is hasonló alkatú futár, megnézném ahogy "feltartóztatod" ;] Mondjuk ő nem olyan hülye, hogy megvárja amíg te kibontod a csomagot, pénz, aláírás aztán viszlát..ennyi a dolga...Gondolkodni kéne inkább, nem rendőrösdit játszani.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz szilard28 #969 üzenetére

    Hagyjuk, sok sikert a futár feltartóztatásokhoz..

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz szilard28 #971 üzenetére

    :DD attól hogy ő szállította ki, még nem egyértelmű hogy ő a tettes..hagyjad már a hülyeségedet.... :U

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz szilard28 #973 üzenetére

    Az ártatlanság vélelméről hallottál már? Egyrészt. Másrészt én nem adok lehetőséget madárfogóknak, mert nem vagyok madár...a balekok itt vannak bácsi, de én nem vagyok köztük:) Na befejeztem...

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz szilard28 #976 üzenetére

    Figyelj csak, van egy futáros cimborám. Megpróbálnád "feltartóztatni" nem csak a pénzedet bukod hanem pár fogadat is mellé. Másrészt ő speciel lesz@rja, hogy mi van a csomagodban, meg se várja hogy kibontsd - mint minden értelmes futár -. Tudod mi a futár munkája? Kézbesítés. Pont. Ha valaki nem veszi át, ráírja hogy a paraszt nem vette át és tovább megy. Mit foglalkozik a futár vele szerinted, hogy te mit rendeltél meg mit nem? Nem az ő dolga. Ha jó fej akkor megvárja hogy megnézd, de magával b@szik ki ha gebasz van. Várja ott a rendőrséget fél napig, a csomagokat meg majd a jó tündér ki fogja szállítani helyette? Ne nevettess már:)
    A tisztességes futár kézbesít és ott véget ért a feladata. Az hogy vannak - jelzőt inkább nem mondok mert világűrig bannolnának - emberek, az nem az ő baja/gondja/dolga/munkaköre. Stimm?
    Van a hülyeségnek egy határa, aki fél áron akar venni 100 ezres telefont az morfondírozzon el ezen. Csodák nincsenek. Én kapásból az ilyet tartóztatnám le orgazdaságért ;] úgy látom ez az, ugye nincs a jogszabályban az hogy jogerősen elítéljék...na de bolti ár fele alatt venné a telefont? Ez orgazda lesz..ilyen alapon a futár zárja rád a lakást, hagyjuk már:D

    Biztonsági őrös hasonlat nagyon sántít..te az áruházba belépve elfogadod annak szabályzatát. A futár nem fogad el a te szabályzatodból semmit, max ha akar.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • EmberXY

    addikt

    válasz szilard28 #963 üzenetére

    "De a vevő jogos alappal feltételezheti, hogy a futár is részt vesz a csalásban, így visszatarthatja a rendőrség kiérkezéséig."

    Szerintem nem biztos, hogy jogos a feltevés, mindenesetre a rendőrséget értesíteni kell.
    Itt szerintem az a gond, hogy amennyiben aláírja valaki a csomag átvételét, azzal elismeri, hogy átvette, a futárnak így el kell tudni számolni "odabent" az ellenértékével, az itt mellékes, hogy mi volt a csomagban, a kézbesítés megtörténte a lényeg.
    Ha az átvevő nem fizeti ki a csomagot, akkor a futár szempontjából rossz a helyzet, mert nem tud vele elszámolni, könnyen az állásába kerülhet, és konfliktushoz vezethet a helyszínen, másrészről érthető az átvevő problémája...
    Összességében szerintem a futárcég üzletpolitikájában lehetnek hézagok, véleményem szerint nyilvánvalóvá vált az átverés, amint ki lett nyitva a csomag, lenni kellett volna egy "protokollnak" erre az esetre, pl jegyzőkönyv, a pénz át nem vétele, a rendőrség értesítése a futár részéről (az a pár perc + a hívás nem okozna nagy kiesést), majd később a rendőrség már a futárcég egy adott részlegének együttműködésével folytathatja az adatgyűjtést, nyomozást, stb...

    Egyik korábbi munkahelyemen tapasztaltak alapján a futárok "sietnek", és csak addig együttműködőek, amíg még nincs átvéve a csomag.
    Jegyzőkönyvet csak akkor voltak hajlandóak írni, ha sérült volt a csomag, cserébe ilyenkor képeket is készítettünk az adott csomagokról az esetleges további vitákhoz...
    Szóval lehetne ezeken a dolgokon javítani, ha egy kicsit jobban odafigyelnének a szolgáltatók a minőség, elégedettség és a hírnév javítására, hogy könnyebben kezelhetők legyenek az ilyen negatív szituációk.

    Up the Irons!

Új hozzászólás Aktív témák