- Samsung Galaxy S24 - nos, Exynos
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- iPhone topik
- Piros Arany kiadást kapott a kínai Z Fold7
- Azonnali mobilos kérdések órája
- A napon sütkérezik a OnePlus 15
- Samsung Galaxy A55 - új év, régi stratégia
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
-
Mobilarena
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Pista0001
addikt
válasz
industry #59585 üzenetére
Itt le van írva, melyik Intel generáció mit tud hardveresen megoldani, az igényeid szerint tudsz választani. AMD oldalon nem tudom, mi a helyzet, a Kabini óta nem nagyon tudok ilyen olcsó(bb) integrált processzoros megoldásról.
Ha a cél, higy a tévé mellé rakod, és ez szerzi be a filmeket, amiket aztán egyből meg is tudsz nézni, akkor lehet, hogy jobban jössz ki hosszú távon egy NAS-sal és egy arm-os médialejátszóval.
-
Rick4
félisten
válasz
industry #59585 üzenetére
4K60Hz-es folyamatos képet adó mini pc-ből elég sok van már, csak tippelek, ha mondjuk egy windows-os pc-ben gondolkodsz, errefelé menj el, 50-60K körül már lesz jó eszköz, bár a kérdésből egy csomó dolog nem derül ki, pl nem tudjuk, milyen rendszer kerülne rá, meg azt sem, hogy ez most egy szerver, asztali gép (is) lenne, vagy csak egy médialejátszó kell, ami egy tévére, monitorra lenne kötve? Mert utóbbi esetben nem csak hogy elég egy médialejátszó, de a legjobb választás is, tele a net velük, akár egy coreelec és kodi is futhat rajtuk, 10K magasságában más 10-20 féléből lehet választani, akár itthon, üzletből véve is, és nem nyúlsz mellé, mert azok hardveresen tartalmazzák mindazt, amit egy x86-os procival, meg valami több GB-os oprendszerrel szoftveresen kell megoldani.
Szóval pontosítsunk, mire lenne szükséged, és mennyit tudsz/ akarsz a dologra szánni?
-
HUN_Sector
őstag
válasz
industry #59585 üzenetére
Nem hiszem hogy ezek a celeronos procik olyan könnyen elboldogulnának a 4k adással. Képet meg tudnak jeleníteni a leírásuk alapján, de a video más tészta.
Lehet egy itx alaplap + max 35 wattos GE (amd), egy 35 wattra lekorlátozott APU-val, vagy U (intel) procival jobban jársz.
Új hozzászólás Aktív témák
- ASUS PRIME Z590-P
- Asus ROG Strix Z790-E Gaming Wifi alaplap gyári dobozában
- MSI MEG Z-790 ACE alaplap + INTEL CORE I9 13900K proci + 32 GB DDR5 memória Félkonfig
- Corsair Vengeance RGB 2x16GB DDR5 6000MHz CL30 - Új, 1 év gari - Eladó!
- MINDIG VAN ÚJ és Jönnek MÉG! - 1GB (13db) - 2GB (13db) - 512MB (0db) DDR2 RAM-ok (és Kitek)
- BESZÁMÍTÁS! Asus H370 i7 9700K 16GB DDR4 512GB SSD RX 6600 XT 8GB SHARKOON RGB Slider ADATA 600W
- HPE Apollo 4200 Gen9 2U rack szerver, 1x E5-2620v4, 64GB RAM, 24x3.5" 2U-ban! ÁFA-s számla, garancia
- HIBÁTLAN iPhone 13 mini 128GB Pink -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3050, 96% Akkumulátor
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy S23/Samsung Galaxy S23+/Samsung Galaxy S23 Ultra
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 13400F 16/32/64GB RAM RTX 5060 8GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest