- Milyen okostelefont vegyek?
- Samsung Galaxy Note20 Ultra - a tollnak nincs ellenfele
- Hat év támogatást csomagolt fém házba a OnePlus Nord 4
- Google Pixel topik
- Poco X5 Pro - ránézésre jó
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Beárazták az projektoros Ulefone-t
- iPhone topik
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- eSIM, a kártyamentes szabadság
-
Mobilarena
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Pista0001
addikt
válasz
Pista0001 #11663 üzenetére
HookR:
Olvasgatom az eddigi hozzászólásaimat, meg is találtam a fogyasztás mérés eredményét. Annyira nem is durva érték mint amire emlékeztem.
125 W körül volt a POST alatt , a konfig i5-760 + 2*2 GB ram + HD5770 + 1 db 250 GB 7200 rpm vinyó. Ha a vinyóra leveszünk 25-30 W-ot mint felpörgéskori felvétel, akkor is majdnem 100 W marad az 200 W max TDP-jű fő komponensekre, csak azt nem tudom hogy milyen arányban vették azt fel. Ha tudnék mérni most is (5770 -> 4350) akkor tudnék következtetést levonni. Ha az érték nem változna számottevően akkor szinte az egészet a proci vette fel, ha nagyobb változás lenne akkor a VGA is jobban beleszólt a dologba. Mindez persze akkor ha jól mért a fogyasztásmérő, márpedig egyéb eszközökkel kipróbálva (villanykörte, hajszárító, stb) jónak tűnt.
Ez a fele pedig tvse1995 kollégának is szól, pontosabban inkább neki:
A másik dolog amit találtam a thin-ITX-es intel lap tesztje volt. Úgy tűnik hogy a 17K Ft ártöbbletben egy 150 W-os külső táp is benne van, és mivel a PC-Q05-höz is adnak, úgy már 2 db lesz a birtokodban ha azt az összeállítást választod.
Az alaplaphoz a cikk szerint amúgy jár teljes méretű I/O shield is, tehát PC-Q07-be is jó megoldás lehet, akkor nem kell hozzá ATX táp sem, így az az összeállítás így alakulna:
Thin-ITX sima ITX házban:
Lian Li PC-Q07 15000Ft
Intel DH61AG 37035Ft
4gb ddr3 SO_DIMM 6000Ft
INTEL Celeron G530 11000Ft
összesen: 69035 FtA gyári hűtő magával az alaplappal kompatibilis, tehát hűtőt nem kell venned, de mivel nem kerülne táp a házba, nagyobb egységet is használhatsz ami csöndesebb lehet mint a gyári.
Új hozzászólás Aktív témák
- Telefon felvásárlás!! iPhone X/iPhone Xs/iPhone XR/iPhone Xs Max
- BESZÁMÍTÁS! Apple MacBook Air 15 M3 8GB 256GB SSD garanciával hibátlan működéssel
- Bomba ár! Dell Latitude E7440 MAGYAR - i5-4GEN I 8GB I 256SSD I 14" FHD I HDMI I Cam I W10 I Gari!
- Apple Macbook Pro 13 2020 - M1 - 8GB/256GB SSD - Touch Bar - 102 Ciklus - 99% Akku - Ezüst - MAGYAR
- Lenovo Thinkpad P1 gen1, gen2, P52s FHD, 4K oled touch
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest