Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz papppapa #11119 üzenetére

    "[..] akkor a client-bridge az 81.192.25.35:? ide mi jönne és hol állítom be ?"
    Például semmi nem jön oda (vagyis böngészőben az alapértelmezett 80-as, de ugye azt nem szokás beírni), ha minden marad az alapértelmezett 80-as TCP-porton, vagyis a kliens-router portja, és a forwardnál a port from és port to mezők értéke is.
    De nyilván nem érdemes a külső (WAN-felől látszódó) portot a defaulton hagyni, mivel túl feltűnő. Belső hálózaton maradhat 80-as, mivel az egyszerűsíti az életedet, ha a webfelületet szeretnéd elérni. Tehát összefoglalva:
    - kliens-híd router LAN IP-je például 192.168.1.10, webfelülete alapértelmezett 80-as porton,
    - a nyilvános internet felől el szeretnéd érni mondjuk a 8081-es porton (81.192.25.35:8081),
    akkor beállítasz egy port forwardot az AP-n (mint megosztó routeren) a 8081-es portról (port from) a 80-asra (port to), a 192.168.1.10-es belső IP-re. Ennyi.
    Persze sokkal egyszerűbb a címzés 'kívülről', ha a 81.192.25.35-as cím helyett beregisztrálsz egy nyilvános DNS-szolgáltatónál, így a kliensedet példának okáért a
    papppapa.dyndns.org:8081 -es címen érheted el.
    Mod: a port a példában 8080-ról javítva 8081-re, mivel előbbi a remote management alapértelmezettje, így valószínű, hogy azon pont az AP-routert érnéd el :U.

  • And

    veterán

    válasz papppapa #11117 üzenetére

    Nem értem a problémádat. Mi köze a kliens router WAN-portjának a port forwardhoz? Sok éve használok kliens-módban WRT54GL-t dd-wrt-vel. Nem kell semmilyen remote management (a megosztó routeren kívül, azon furcsán is nézne ki egy önmagára mutató forward). Miért ne tudna semmit kezdeni a kliens az AP felől jövő kérésekkel? Része a LAN-odnak, helyi hálózati IP-t adtál neki, innentől kezdve teljesen ugyanúgy működik, mint bármely más ethernetes eszköz a hálózatodban. Ugyan nem szoktam a kliens(ek)et távolról menedzselni, de most kipróbáltam, működik.
    "A kérdésem még hozzád : a cliens -bridge üzemmódú routeren hol állítod be a javasolt port számát amire feleljen ?"
    Attól függ, melyik szolgáltatásának elérése a cél:
    - webfelület: ha jól látom, ezt a webgui-n nem tudod átállítani, de telnet v. ssh alatt http_lanport=80 változó értékét átírva biztos módosítható.
    - telnes és ssh: webfelületen az Administration / Management oldalon változtatható.

  • And

    veterán

    válasz papppapa #11115 üzenetére

    Beállítasz egy újabb port forwardot a megosztó routeren a kliens-router IP-je felé. A 'port from' és a 'port to' mezők értéke akár el is térhet egymástól, utóbbi maradhat a 80-as, előbbi csak akkor, ha ezt az alapértelmezett HTTP-portot még nem használtad el egy másik helyi webszerver kívülről történő eléréséhez.

Új hozzászólás Aktív témák