Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tomszlaj

    tag

    válasz Rakeem #310 üzenetére

    Ezzel boldog leszel: [link]
    Fölösleges többet költened rá...

    Protect the trees, eat beavers!

  • Zola007

    veterán

    válasz Rakeem #315 üzenetére

    Hát tudod, a Hama, az azért mégiscsak Hama.

    Szóval HAMAr felejtsd el, a Soligor messze jobb, stabilabb. Az F-V jelölés azt teszi, hogy Foto-Video. A soligor is F-V egyébként. Láttam, fogdostam STAR-61 és 63-at is, de már nem is tudom hol, olyannyira felejtős.:-)
    Na jó, komolyan: Mediamarktban is megtudod nézni, ha az van közeleb, de gyakorlatilag bármely fotós bolt forgalmazza ezeket, mert van három lába és el lehet adni, mint állványt (főleg csomagban).

    A soligor jobban leereszthető, anyagában is más, s lehet hogy most annyira nem tűnnek fontosnak, de netalántán, ha később komolyabb gépet veszel (és odafigyelsz használat közben), akkor azt is elbírja, míg a Hama tutira nem.
    pl. később igény lehet rá, hogy lejjebb tudd ereszteni.

    Én nem Soligor ügynök vagyok, így nem akarlak mindenáron rábeszélni, csak ami fontos tényező, az a stabilitás, a fej rögzíthetősége, idővel mennyit lazulnak az alkatrészek, illetve gyárilag mennyire lazák.

    A Soligor sem egy atombunker, de szerintem (lehet, hogy lesz aki még megcáfol) mindenben fölötte van a Hamának (na jó, magasságban alatta).

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • orbano

    félisten

    válasz Rakeem #315 üzenetére

    baszki olvasd el az adatait. az egyik 1,7 a másik pedig 1 kiló és 10 centivel összébb csukható. az egyiknek fix szélességben nyithatók a lábai, a másiknak tetszőlegesen. csak így elsőre. *

    A vér nem válik VAZZE!™

  • BEE

    addikt

    válasz Rakeem #310 üzenetére

    " feltekerési mélység " :W
    Ezt a megfogalmazást ! Hívd nyugodtan a felfogócsavar hosszának !
    Amúgy ez szabványos, tehát minden állványon ilyen van.
    1/4 coll, mégcsak nem is metrikus az a menet.

    BEE

    Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

  • Szoles

    senior tag

    válasz Rakeem #325 üzenetére

    Mivel én is állványt keresgélek, és nagyon nézegettem ezt a Soligor sorozatot, ezért most lebombázlak a kérdéseimmel! Előre is kösz.

    1. Melyik "nem vagy hülyében" vetted az állványt?

    2. Én pont a 154-est nézegettem leginkább, a 151-estől kicsit félek, hogy gyengécske lenne. (Kb. olyan súlyú gép menne rá, mint a tiéd - Fuji 6500 ) Tehát az nem volt, ahol jártál?

    3. A 180-ast eddig az ára miatt tartalékoltam (28 + szállítás = 30 ezer), a 154-es pedig 20 + szállítás = 22 ezerért jobb választásnak tűnt, mert magasabb és masszívabb.
    De mivel aszondod, hogy 23 ezer a 180-as, így már más a dolog. Mégiscsak az a legkomolyabb az összes közül. Nem tudom elképzelni, hogy 28 mm-es lábakkal, egészséges önsúllyal (2,6 kg) és a képeken látható megoldásokkal ne lenne stabil. A fejről persze fogalmam sincs.
    Tehát elkezdtem hajlani a 180-as felé.

    4. Tehát azt írod, hogy ugyanaz a fej van a 137-esen, mint a 180-ason. Tök ugyanaz? Egyébként milyennek találtad ezt a fejet? Hogy jár, kényelmes-e a kezelése, meghúzva mennyire stabil?

    5. Jól látom a képekről, hogy nagyon kevés műanyag szarság van beépítve? A fej alkatrészei miből vannak?

    6. Még a gyári adatoknál sem találtam terhelhetőségről adatokat. Talán a csomagoláson Te találtál. Ha igen, mit ír a gyár?

    7. A magasság. Ettől hülyét kaptam, hogy sehol sem írják, hogy a megadott 151, 137, 154, illetve 180 cm-es magasság hogyan értendő. Leengedett, vagy kihúzott középoszloppal? És a fejet vajon beleszámítják-e? Ha esetleg lemérnéd, azt megköszönném.

    8. A fej teljesen rá van gyógyítva az oszlopra, vagy vajon leszerelhető és lecserélhető-e?

    9. A lábak terpesztését sem írják le sehol rendesen. A képekről nekem úgy tűnik, hogy majdnem vízszintes ( szemre 80 fok körüli) a legfelső állás. Ha nem, akkor mennyi?

    10. Táska. Itt is ellentmondóak az összebogarászott infóim. Hol írják hozzá, hol nem. Te kaptál hozzá? (Nem életbevágó dolog, de az is egy-két ezer pénz legalább.)

    11. Meg amire nem biztos, hogy tudsz válaszolni: szerinted beengedik a saját gépemet, hogy azt rátegyem és úgy megnézzem, hogy hogy viselkedik? (Félek, hogy kicsit merevek lesznek az egyébként szinte mindenhol oly értelmes és barátságos biztonsági őrök.)

    Kösz előre is a válaszodat!

  • Szoles

    senior tag

    válasz Rakeem #327 üzenetére

    Köszönöm a precíz beszámolót!

    Többen próbálnak lebeszélni ezekről az állványokról, de én meg a fejembe vettem, hogy azért megvizsgálgatom őket élőben. Hátha neked van igazad, és tényleg jók. Persze a profikat abszolút megértem, egy új márkával, típussal az ember inkább legyen óvatos. Én is így vagyok vele. Nem véletlenül nem csaptam le a Vaterán a "professzionális" JinJu (!) márkájú tripodra asszem 4 ezerért. Pedig hát rá van írva, hogy profi! :-)

    Na, de a lényeg: szerintem a tiéd mellett a 180-as lehetett, mert a fellelhető képek alapján annak a fején látok vízmértéket. Meg az olcsóbb európai helyeken pont ennyiért hirdetik Euróban. Nálunk a netes bótokban a 154-es 20 ezer, és kizárt, hogy az MM drágább lenne.
    Ezt csak azért, mert én már inkább a 180-asban gondolkodom (evés közben megjött az étvágyam, persze a határaimon belül). Meg az én masinám kicsit nagyobb, nehezebb, mint a tiéd. Remélem másik áruházban is lesz itt Pesten.

    Amiket írtál stabilitásról, fejről, kidolgozottságról, az megnyugtató. Eddig még sehol sem fikázták ezt az állványt (persze olyanokra gondolok, akik egyáltalán láttak ilyet, vagy használták), és ez azért optimizmusra ad okot. Holnap remélem lesz időm egyet összematatni. Azért viszem a gépemet, hátha rá lehet őket dumálni egy gyorstesztre, az lenne az igazi.

    A terpesztős dolgot lehet, hogy hülyén kérdeztem. Engem az izgat, hogy mennyire lehet szétterpeszteni a lábait, tehát leengedni földközelbe.

    A terhelhetőséget legalább a csomagoláson azért illett volna megadniuk. Mindegy,a hasonló felépítésű cuccok alapján lehet logikázni.

    A méretekről amit írtál, az még több is, mint precíz, kösz! :R

    A fejről jól hangzik, hogy fínoman jár és szabályozható, mert én időnként videózgatnék is vele. Meg hogy a180-ason a fejen van vízmérték, az nagyon szimpatikus nekem.

    Fej leszerelhetősége és a táska is jó hírek.

    Szóval, nagyon belelkesítettél! Megnézem,amint tudom, és ha mindenben tetszik, akkor valószínüleg veszek egyet. Persze csak ha mindenben ott van a szeren. Reménykedem, hogy úgy lesz.

    A segítségedet még egyszer köszönöm!

  • Szoles

    senior tag

    válasz Rakeem #329 üzenetére

    Nekem épp a masszívsága tetszik a 180-asnak, a vízmérték sem rossz dolog persze ott a fejen. Ma remélem sikerül lesasolnom egyet az MM-ben.
    Azután lehet, hogy neked lesz igazad, és vagy a 137-es, esetleg a 154-es mellett döntök.Meglátjuk. Úgy vagyok vele,hogy inkább masszívabb legyen , mint egy kicsit is kevés. Engem meg a súly nem nagyon érdekel. Ha már úgyis cipelem, egy kiló pluszban nem oszt, nem szoroz. A nyolc ezret persze el tudnám költeni másra is. :-) (pld. majdnem kijön belőle egy makró előtét, ami másik tervem a géphez)
    Közben egyébként rátaláltam a gyári oldalon a terpesztés adatra. Azt írja, kb. 80 fokban nyithatók szét a lábak. Ha igaz, az hibátlan dolog.
    Na, ma talán kiderül! :-) És kösz a segítségedet!

Új hozzászólás Aktív témák