Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Joshi

    titán

    válasz KrAt #44692 üzenetére

    "gyors összerakás után már körvonalazódik is a Benchy az SD-ről, csak a fúvóka-hőmérsékletet állítottam, amit aztán a nyomtató felül is bírált, nem is értem"
    A gyári modellek amit a nyomtatóhoz adnak, azok már egy szeletelt modellek. Csak úgy tudod megváltoztatni a paramétereit, ha a gcode fájlt szerkeszted mondjuk jegyzettömbbel és átírod amit akarsz, majd elmented és úgy nyomtatod ki. Na ezért nem változott a hőmérséklet.

  • fabula

    őstag

    válasz KrAt #44692 üzenetére

    Próbáld ki az Orca Slicert [link] , szerintem az jobb (mondom szerintem :D ).
    Hogy mit nyomtass? Hát mindent, amit csak szeretnél :DDD .
    Arra vigyázz, hogy ne a nyomtatóhoz nyomtass mindenféle, időnként felesleges kiegészítőt (a kábelvezető az jó).
    Nézz szét a Thigiverse-n [link] , a Printables-en [link] , a MakerWord-ön [link] , a Cults-on [link] , a MyMiniFactory-n [link] , stb, rengeteg modell van feltöltve, amit már csak szeletelni és nyomtatni kell.
    Arra figyelj, hogy modellt tölts le és ne gcode-ot (stl, stp, step, 3mf a modell fájlok kiterjesztése, mert ha más gépre szeletelt gcode-ot töltesz le és próbálsz meg kinyomtatni, akkor kárt is tehetsz a nyomtatódban a fizikai eltérések miatt.
    Arra figyelj, hogy a szeletelőben megfelelően állítsd be a nyomtatód fizikai paramétereit, vagy tölts le egy megfelelő nyomtató paraméter fájlt és importáld be, vagy pedig pl. az Orca szeletelőben már benn van az SV06 nyomtató profi és csak ki kell választani, az már helyesen tartalmazza a nyomtató fizikai beállításait.
    Keress rá a google-ban az SV06 filament profilokra és biztos fogsz találni sok jó kiindulási alapot a szeletelő beállításához.
    Sok sikert a játékhoz és ha nem sikerül minden egyből, ne kesredj el, mi is így kezdtük, viszont ezekből lehet a legtöbbet tanulni :D .

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák