- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Apróbb óra érkezik a OnePlustól
- Rekord vékony lesz a Z Flip7 is
- Amazfit Active 2 NFC - jó kör
- iPhone topik
- Redmi Note 13 Pro+ - a fejlődés íve
- Garmin Fenix 8 AMOLED - a csúcshódítás költséges
- Az Oppo Find X8 Ultra lett a legvékonyabb kameramobil
-
Mobilarena
Új hozzászólás Aktív témák
-
haxiboy
veterán
válasz
syler123 #42596 üzenetére
Bár eléggé pimpelt a nyomtatóm a gyári állapothoz képest, de vígan nyomtatok 100mm/s fölötti wall speeddel, minimális ringing mellett. Persze általában alkatrészeket nyomtatok mostanában ahol az ilyen vizuális hibák nem számítanak, ha valaminek szépnek kell lennie akkor inkább a 60mm/s környékét célzom meg. De ez filament függő is, egy fehér/szürke/fekete matt filamenten kevésbé fog látszani mint mondjuk egy selyemfényűn amin a legkisebb hibák is meglátszanak.
Ami nagy előnye a klippernek: Én kontrollálom hogy mikor mit csinál a nyomtató, a változtatások miatt nem kell állandóan új firmware-t compileolni, több mcu egy idejű támogatása. Az input shaping csak egy apróság a sok közül ami megkönnyíti az életem. Azt az 500ft-s ADXL345-öt meg a 300ft-s arduino nano-t megérte (így usb-s a cucc), bár most hogy megkönnyítsem az életem utóbbit egy raspberry pi pico váltotta. De input shaping nélkül is ég és föld a klipper vs marlin.
Kedvenc featurejeim: Macrok, ezek közül kiemelném a Klipper Adaptive Meshing and Purging (KAMP) macro gyűjteményt.
Bed tramming egy álom, főleg ha van egy klipperscreen mellette.
Automatic Z Calibration (Z-offset) ez még implementáció alatt áll nálam mert az épülő Ender 3 Max-on lesz kipróbálva.
Enclosure fűtés és egyéb szenzorok, szervomotorok vezérelhetősége.
Shell Macrok, tetszőleges linux parancs/script futtatása macroból, pl timelapse készítése gphoto2 + egy DSLR kamera segítségével, de itt aztán tényleg nincsenek határok.Amit ajánlok, hogy ne a gyári klipper guide alapján szívjatok az octoprint felületével. Hanem -> Klipper + Moonraker + Fluidd vagy Mainsail, ezekből én a Fluidd-ot preferálom.
-
haxiboy
veterán
válasz
syler123 #42588 üzenetére
Körülbelül 1 óra volt belőni az ismerősöm SV06 Plus-át klipperre, SV06-hoz van config, csak az XYZ méreteket kellett beállítani, meg a szokásos kalibrációk ami minden nyomtatónál felmerül.
PRINT_START és PRINT_END macrok pedig tetszőlegesek, nálam példának a Print start macro-m így néz ki
[gcode_macro PRINT_START]
gcode:
M117
G92 E0
{% set BED_TEMP = params.BED_TEMP|default(60)|float %}
{% set EXTRUDER_TEMP = params.EXTRUDER_TEMP|default(190)|float %}
# Start bed heating
M190 S{BED_TEMP}
# Use absolute coordinates
G90
# Reset the G-Code Z offset (adjust Z offset if needed)
SET_GCODE_OFFSET Z=0.0
# Home the printer
G28
# Move the nozzle near the bed
G1 Z5 F3000
#BED_MESH_PROFILE LOAD="default"
# Move the nozzle very close to the bed
#G1 Z0.15 F300
# Wait for bed to reach temperature
M190 S{BED_TEMP}
# Do the Adaptive Mesh
BED_MESH_CLEAR
BED_MESH_CALIBRATE
SMART_PARK
# Set and wait for nozzle to reach temperature
M109 S{EXTRUDER_TEMP}
# DRAW_PURGE_LINE
LINE_PURGE
KAMP is van mellette, a BED_MESH_CALIBRATE illetve a LINE_PURGE és SMART_PARK macrok abból vannak.A szeletelőkben csak PRINT_START és a két paraméter (BED_TEMP és EXTRUDER_TEMP) szükséges.
A kikommentelt részek KAMP előttről vannak.A PRINT_END macro-m pedig nagyjából ugyanaz mint curaban a gyári, végzett, heaters off, vár kicsit aztán a bedet előre tolom hogy könnyebb legyen leszedni a tárgyat.
-
fabula
őstag
válasz
syler123 #42181 üzenetére
Szerintem próbáld ki az Orca-t is [link] , abban is van profil gyárilag az SV06-hoz és a Plus-hoz is.
Ez tulajdonképpen egy javított Bambu Stusio, ami meg egy módosított Prusa slicer, tehát az alapok azonosak, de jobb a kezelése és sok pluszt is tartalmaz.
Azután majd meglátod, neked és a nyomtatódnak melyik jön be jobban.
Én Orca fan vagyok, amióta azzal dolgozom, eddig nagyon bevált. Most az 1.6.3-ast használom még mindig (ez már bizonyított), mivel ugyan kiadták az 1.6.4-et, majd másnap az 1.6.4.1-et, majd rögtön hibajavításként az 1.6.5-öt, amit két óra múlva visszavontak, majd most szintén javításként az 1.6.6-ot. Tehát várok, hogy megállapodjanak és sok legyen a pozitív visszajelzés, mert vannak olyan változások, amik jók lennének, de én nem fogok kísérletezni még ezekért sem, a tesztelést rábízom másokra.
-
fabula
őstag
válasz
syler123 #42175 üzenetére
Én már rég nem használok Cura-t, a régebbi nyomtatóimhoz Prusa Slicert, a Bambu P1P-hez meg Orca-t használok.
Soha nem tettem fel azonnal az új verziókat egyikből sem, kivártam míg kijön egy tényleg stabil verzió. A megbízható jó nyomtatást helyeztem mindig előtérbe és nem az újdonságot.
A számítástechnikában egyébként is ökölszabály, hogy ami jól működik az ne frissítsd addig, míg az új verzió olyan plusz funkciót nem ad hozzá, ami neked nagyon kell, de azt is csak akkor, mikor kijött hozzá legalább az első, de inkább a második hibajavítás.
Szóval választhatsz, vagy használod a Sovol féle régi és csúnya Curát, amit teljesen hozzá hangoltak a nyomtatódhoz vagy felteszed a legújabb Curát és reménykedsz, de amint írod az új Cura szép, de rosszul kezeli a nyomtatót.
Döntsd el, hogy mi a fontosabb neked, a szép új, de rosszul nyomtató, vagy a csúnya öreg, de jól nyomtató Cura.
Javaslom, hogy próbáld ki a Prusa Slicert vagy az Orca-t (Bambu Studio fork) is, az Orca-ban pl. gyárilag benne van az SV06 profil. -
syler123
veterán
válasz
syler123 #42171 üzenetére
Váltottam a SOVOL CURA-ra. Ott nincsenek ezek a random mozgások, cserébe vagy 2-szer olyan gyorsan nyomtat, jobb minőségben. A sebesség meg minden ugyanúgy van beállítva, mégis sokkal gyorsabban nyomtat és pontosabban.
Ezzel az a baj, hogy régebbi verzió és rettentő gagyi a felülete.
-
Demo07
aktív tag
válasz
syler123 #42110 üzenetére
A szálazás az az esetek 98% beállítási hiba slicerben, cura-ban nem tudom van e olyan lehetőség hogy travel előtt csinál egy rectract-ot, ha van akkor az megoldja a próbémádat részben.
A másik pedig a travel speed emelése a nyomtatás közben, ezt szintén slicerben.
Nem tudom nekem azért az a pince setup kicsit szúrja a szemem, mert hamar vissza tud párásodni a filament, ha nincsen szárítód akkor én a helyedben eggyet beszereznék, mert sok hasonló problémát megold, ha közvetlenül a szárítóból nyomtatsz.175 nózi temp meg elég kevés mindenhez is, ha nem akarsz ilyen filament szivárgást a nyomtatás előtt, akkor a end g_code-ot szerkeszd meg úgy hogy amikor lehut akkor húzzon vissza 5mm filamentet.
De ehhez az is szükséges, hogy majd a start g-code-ba ezt az 5mm-t be kell tenned kezdéshez!!!Amúgy nekem is felfűtéskor minimálisan szivárog az anyag ha nem huzatnám vissza 5mm-t, persze hotend függvénye is... Dragon high flow is szivárog ha csak 2-3mm-t rectracolok az end g-code-be.
OFF:
A blower ventis dolgot nem tudom te kérdezted e, hogy hogyan lehet elhalikítani, teljesen nem lehet, de egy jó dupla golyós csapágyas gds time ventivel lehet javítani a dolgokon. Valamint a feljebb látható képen, a belső légcsatornában az éleket én kicsit legöböjíteném a jobb airflow miatt.Valamint ha a légcsatorna átmérőjét szűkíted akkor a statikus nyomást tudod növelni, ezzel a kilépő levegő is koncentráltabban tudja hűteni a nózit, vagy a tárgyat, és a nagyobb nyomás miatt elegendő kisebb fordulaton hajtani a ventit, mi arányos a hangjával.
-
-
-
haxiboy
veterán
válasz
syler123 #42025 üzenetére
Kell kalibrációs nyomtatás, amivel ki tudod számolni az anyagoknak hogy mennyi a zsugorodás. Így dimenzionálisan - közel - tökéletesen lehet nyomtatni. Az ilyen olyan figuráknál és dísztárgyaknál ez nem probléma.
Látom itt hogy most nagyon a szilikon zsír stb a téma.
Én a Favorit Lit2-EP -t használom, nagyon finom és nagyon tartós. -
syler123
veterán
válasz
syler123 #42030 üzenetére
Valamit tuti nem értek ezzel a Honeycomb storage wallal kapcsolatban.
Van ugye az az elem ami megy a falra, azt értem melyik fele van befele / kifele.
Akkor van kis patentos elem, ami pl vagy lukas (insert-empty.stl) vagy csavar megy bele.
Namármost ha ezt az insert-empty-t pl beteszem, azt kb soha többet nem lehet kiszedni, pedig gondolom azt az elemet kellene rászerkesztenem pl egy akkutartóra, vagy csak azt a 6 szöget, ami a közepe (a nyitott rész)? Azt meg nem tartja semmi, simán kicsúszhat.
-
gyantaszuz
aktív tag
válasz
syler123 #42027 üzenetére
Szerintem nem oszt, nem szoroz az a kis elteres. De teljesen mindegy, hogy melyikhez viszonyitva vegzed a meretezest. Mondjuk en nem nyomtatnam ujra csak ezert a mesh reszt. Amugy meg arra figyelj, hogy nem mindegy melyik iranyba neznek a hatszogek. Az also/felso elenek kell vizszintesnek lennie, mert az insertek ugy lesznek jok. Bar ez csak akkor szamit, ha eleket csinalsz a kulso reszeknek. Nekem sajnos igy szuletett meg a 'akko' jo lesz majd a garazsba' fal
-
dugesz77
őstag
válasz
syler123 #42011 üzenetére
Kicsit drága de én a WD40 Lithium spayt használom. Oda fújod ahova kell nem kell fecskendőbe tenni vagy kenőpálcát használni kenéshez. Úgy voltam vele, hogy sokáig elég amúgy is és nem ezen fogok spórolni egy többszázezres nyomtatónál. Nekem bevált.
-
axlfsi
veterán
válasz
syler123 #42011 üzenetére
Több kúton is kerestem, de esélytelen. Egyiken megígérték viszont, hogy berendelik (csodálkoztam is), aztán mikor eljött az ideje, egy hét múlva, azzal hívtak fel, hogy ja, megésem...
Webshopból rendeltem (most nem tudom hol a legolcsóbb, de google megmondja).ui.: egyébként vicces, hogy a saját terméküket nem tartják/forgalmazzák a kutakon
-
fabula
őstag
válasz
syler123 #41959 üzenetére
Szerintem se erőltesd a klippert addig, amíg a nyomtatót és a 3D nyotatás trükkjeit nem tapasztalod meg a saját károdon
.
Ha már jól nyomtat lassan a Marlinnal és tisztában vagy a működés és nyomtatás részleteivel is, utána jöhet majd a klipper is (ha egyáltalán kell neked a gyorsabb nyomtatás), mert akkor már jobban fogod érteni, mi mit csinál és mit állít be.
Értem én, hogy a klipper szuper meg minden, de kezdésnek jó a marlin is lassabb nyomtatással tanulni. Gondolom nem sietsz sehová meg nem üzleti célból nyomtatsz, nem nagy ügy, ha kétszer annyi idő alatt készül el valami díyztárgy vagy akármi, ami kell neked.
Szóval jól gondolod az indulást, nem kell semmit elkapkodni, na meg a klipperes gyorsabb nyomtatásnál már felerősödhetnek az esetleges mechanikai hibái a nyomtatónak, na meg a nagyobb rezgés is és akkor majd kell rezgéskompenzáció is meg így tovább, és jönnek az ördögi körök a nyomtató fejlesztgetésében.
Ráérsz még barkácsolni, előbb élvezd ki a 3D nyomtatás örömeit.
-
haxiboy
veterán
válasz
syler123 #41942 üzenetére
Azt elfelejtettem leírni hogy ha nagyon stabil dologra van szükség akkor nem érdemes 100% infillel dolgozni, általában PLA esetében 15-30% körül már elég masszívak tudnak lenni a tárgyak, gyroid mintával pedig minden oldalról jól bírja a terhelést.
Cura-hoz van egy addon, aminek hirtelen nem tudom a nevét, de minden beállításhoz részletes, példával ellátott leírás van, talán Settings Guide vagy ilyesmi a neve. Kezdőként nekem nagyon sokat segített.
Az első benchy után, ha sikeres akkor néhány kalibrációs nyomtatást érdemes csinálni, nem tudom hogy a gyári firmware-ben van-e linear advance. De én nagyjából ezt a sorrendet toltam régebben, ma már minden automatizálva. Ha esetleg a jövőben klipperre állsz akkor az első néhány lépés kihagyható a tramming kivételével.
-1 : E-Steps (hogy tényleg annyi filament jöjjön ki amennyit kérünk tőle) - Ezt csak 1x kell beállítani
0. Bed Tramming + Bed Mesh
1. Input Shaping
2. First layer (50x50), 1 réteg, ezzel a Z-offsetet jól be lehet lőni
3. Linear Advance/Pressure Advance
4. Dimenziós pontosság (pl. zsugorodás)
5. Temptower, Retraction Tower (Speed/Distance), Cooling Tower
6. Benchy
7. Illetve egy referencia tárgyhoz (esetemben egy fém rúd) nyomtatott kalibrációs tárgyA kiemelt pontokat minden guriga filamenttel meg szoktam csinálni, legyen az azonos szín, akár azonos batch. A 4. pont leginkább ABS/ASA esetén fontos.
Az 5. pont az esetek 90%-ában adott anyagra beállítom és működik, ha kell akkor menet közben finomítok. Ehhez kell a firmware retraction.
Ja és a power loss recovery-t érdemes letiltani, mert nagyobb fileok esetén (pl görbe felületek) problémát okozhat az SD kártyára visszaírás közben a pufferből elfogyó adat.Az első nagyobb sikerek után nagyon szorgalmazom a klippert, azonos vassal minőség romlás nélkül jóval gyorsabban lehet nyomtatni.
-
gyantaszuz
aktív tag
válasz
syler123 #41939 üzenetére
Egyébként tudsz csinálni custom méretet is, ha megnéznéd azt is kicsiben. Vagy rendes széleket csinálnál hozzá.
Customizable Honeycomb Storage Wall
A remixelt modellnél van leírás hogyan tudod megtenni (nagyjából 3 perces művelet nulláról). -
mumtaz
senior tag
válasz
syler123 #41883 üzenetére
Én saját átalakításokhoz, vagy tervezéshez F360-at használok. Viszont abban nem találtam rendes módot abban az esetben, ha átalakításhoz nincs forrásként más, csak STL. Itt kiütközött az ingyenes F360 hátránya, hogy a jobb konvertáláshoz a fizetős kellene. Más hátránya nem volt.
Ha viszont csak STL van és nem akarok, vagy felesleges a konvertálással bajlódni, akkor a Blendert használom, mert ott STL-be könnyebb módosításokat végezni, vagy plusz alakzatokat hozzá adni. A Fusion 360 ebben nem annyira jó. -
JulianSinulf
őstag
válasz
syler123 #41852 üzenetére
Az, hogy te így jártál, nem jelenti azt, hogy akár a nyomtató, akár a cég annyira rossz lenne.
Én is jártam már hasonlóan olyan céggel, ami a nagy elégedettségre alapozva tolja a hirdetéseit.
Rendeltem két ugyanolyan visszaküldött monitort, majd 3 napig kuss volt. Akkor írtam nekik, mire visszahívtak, hogy bocsi, rendszerhiba, csak az egyiket tudják postázni, a másikat másnak adták el. Megkérdezte, hogy kérem e, mert már a kiadónál van.
Miért kellett erre 5 napot várnom!?!Ha észreveszik, azonnal értesíteni kellett volna!
Na mindegy, visszamondtam és helyette ugyan innen rendeltem 3 vadi újat. Gond nélkül megérkeztek.
Itt sem ajánlottak fel semmit, ez nem így működik.A jónak tűnő ajánlatokról lehet, hogy azért maradsz le, mert sokat tökölsz. Nem szabad. Ha mégis így teszel, azt jelenti, hogy nem is akarod te azt annyira és csak a mi szórakoztatásunkra és az időd eltöltésére jársz ide. Vagy mazo vagy
Volt, hogy én is lemaradtam jónak tűnő ajánlatokról, mert nem cselekedtem azonnal. Úgyhogy megtanultam, hogy nincs várakozás. Így lett anno az elsők között 500€-ért PS5-öm. Meg egy nagy adag mázlival, hogy pont éjszakásban dolgoztam és az okostelefonnal meg tudtam rendelni. Ha vártam volna míg hazaérek, akkor vagy feláras lenne vagy nem lenne. Viszont ezért is van okostelefonom, hogy ilyeneket meg tudjak lépni.
Már pár hete szemeztem egy monitorral. Amikor raktáron volt, akkor olyan 1900-at kértek érte. Mondom, nem veszem meg, majd megy úgyis lejjebb, volt már 1760 is. Ehelyett 2300 lett és közben el is fogyott. Minden nap ránéztem az oldalra. Úgy 6-7 nappal ezelőtt lett egy raktáron 1800-ért. Gondolkodtam, hogy mi legyen, várjak vagy vegyem? Majd rányomtam a vételre. Pár óra múlva frissült a rendszer és megint 2300 volt és nem is volt raktáron. De előrendelhető volt és az oldal szerint 8-an elő is rendelték. Viszont a monitor még a múlt hét szombaton megjött, 1800-ért.Ha megbízható céget akarsz és megbízható nyomtatót, akkor vegyél Prusa-t. Drága is és lassú is, de nem lesz vele gondod és bár én csak hallomásból tudom, de jó a szerviz ügyintézés is. Nekem jól működött a nyomtatójuk, így nem kellett igénybe vennem a szervizt.
A Bambu-nál is működik a szerviz, immel-ámmal. A te auráddal én nem vennék bambu-t. Az enyémmel sem kellett volna vennem, görbe ágyat is kaptam. Kettőt is.
Bambu-nál is gondolkodtam, hogy mikor vegyem. Azt írta az oldal, ha "most" rendelem, akkor 1 hónap múlva raktárban lesz kiszállításhoz. Gondoltam megvárom, míg lesz készlet a raktárban és akkor rendelem. Fél hónappal később azt írta, hogy, ha "most" rendelem, akkor 1 hónap múlva lesz raktárban. Szóval megrendeltem azonnal. Asszem 1 vagy 2 hétre rá megérkezett, szóval nem kellett 1 hónapot várnom.10-20€-kon meg tök fölösleges felhúznia magát az embernek. Így nem is kell nézelődni, mert csak ideges leszel és nem veszel semmit. A piac ilyen. Jelenleg nagyon is. Túl sok mindenre rákenik az áremelést, mi meg szívunk és nem tehetünk ellene semmit, max nem vesszük meg. Majd megveszi valaki más.
-
pchris
tag
válasz
syler123 #41854 üzenetére
Például, ha valamiért nem vagy nem teljesen tapad le az első réteg. Vagy elfelejted a supportot be/kikapcsolni a szeletelőben, és nem veszedd a nyomtatásig észre. Cloggingol, de nem hallod, és így nem is látod, hogy a levegőben jár a nozzle de nem jön belőle semmi. Illetve sok más hibát is észre lehet venni. Jobb, ha látod. Egyébként én is szemezek a kingroonnal, de a kijelző nélkülivel, ami éppen nincs uk raktáron.
-
fabula
őstag
válasz
syler123 #41850 üzenetére
Attól még a nyomtató jó, hogy a kereskedelmi résznél így jártál. Miért nem rendelsz egy új SV06-ot? A 3DJake-nél van akciósan [link] , és akkor a garival sem lesz problémád, sőt ha nem tetszik, 30 napon belül visszaküldheted az eredeti csomagolásában.
Amúgy a felújított meg a refurbished nyomtató között mi a különbség, mert a refurbished az magyarul felújította jelent tudomásom és a szótár szerint is?
Ha meg nem is annyira kell neked nyomtató, akkor minek stesszeled magad vele?
-
JulianSinulf
őstag
válasz
syler123 #41828 üzenetére
Szerintem teljesen fölösleges.
Elég jó videókat lehet fellelni a yt-n, ami gyönyörűen végigvezet a klipper RPi-re való telepítésén és Mainsail vagy Fluidd telepítésén.
Ami azt illeti, miután fenn az Rpi OS, van is egy github-os script, amit futtatva mindent szépen fel lehet tenni, amire szükség van.
Még a nyomtatóra kellő firmware-t is elkészíti. Viszont azt tudni kell, hogy a nyomtatón milyen IC van, mert csak az alapján lehet megcsinálni.
Ha ez megvan, akkor utána a klipperhez kell keresni egy configot a nyomtatóra. Ha csinált már ilyet valaki, akkor azt kell letölteni. Ha nem, akkor neked kell megcsinálnod. Ehhez van minta fájl.
És nem árt, ha a nyomtató gyári marlin firmware-e a kezedben van szerkeszthető formátumban. Ki kell szedni belőle, hogy melyik láb mit csinál. Az alapján lehet megcsinálni a klipper konfigos fájlt. Különben tudnod kell, hogy az IC melyik lábára mi van kötve. Az extruder léptetése pedig nem lépésszámban van megadva, mint marlin-nál, hanem szögelfordulással. Erre találni átváltót a neten. Legalább is nálam így van.
Mielőtt elbizonytalanodsz, nézz körbe neten, hogy mi az amit megtalálsz és mi az, amit jelenleg nem. -
fabula
őstag
válasz
syler123 #41800 üzenetére
A Sovol SV06 egy egész jól sikerült Prusa klón, a Plusz verzió meg még jobb, de nyilván nem mérhető a Bambu Lab nyomtatóihoz, viszonnt szerintem most kezdésnek, tapasztalatszerzésnek, hobbinak az egyik, ha nem a legjobb vétel.
Amikor én elkezdtem a 3D nyomtatással foglalkozni az Anet A8 volt a számomra elérhető "kezdő" nyomtató és egész jókat nyomtattam is vele, főleg a saját maga tuningjához.
Na persze nyomtattam mást is és elfogadható volt akkor, nyilván mai szemmel és sok év fejlődés után már nem olyan jó, de pl. mai napig használunk azon nyomtatott dolgokat nagy megelégedéssel.
Ha én akkor vehettem volna egy olyan nyomtatót, mint most a Sovol SV06 ilyen $ árért az akkori Ft árfolyamon....
Nyilván most a Bambu P1P elkényeztetett, de ami közben volt 5 másik nyomtatóm, na azokkal mindig volt valami kisebb-nagyobb probléma és a sikeres nyomatarány is sokkal gyengébb volt, de hát azért nem ez az árkategória volt egyik sem.
Szóval ez csak az én véleményem és te tudod, mit veszel, de szerintem kezdetnek, ismerkedni a tecnikával most talán a Sovol SV06 vagy a plusz verzió a legoptimálisabb ár/érték arányban. Később meg fejlesztheted klipperre vagy eladhatodés vehetsz egy jobbat, ha nagyon bejön a 3D nyomtatás és beránt ez a hobbi.
-
JulianSinulf
őstag
válasz
syler123 #41800 üzenetére
Én biztos, hogy erre a célra nem budget nyomtatót vennék, mert azok alkalmatlanok rá.
A P1-el vagy X1-el nem kell sokat vacakolnod. Bekapcsolod és megy. Ha egyszer jól működik, akkor később is jól fog menni. Csak nem szabad mindig frissíteni a firmware-t.
Amíg ez nem volt, addig azt mondtam, hogy Prusa-t kell venni ilyen célra.
Én Anycubic MZ2-vel kezdtem. Amire használni akartam, arra nem volt jó. Kis tárgyakat még éppen sikerült nyomtatni, nagyobbat már nem. Vettem egy Creality CR-6 Max-ot. Csak a szívás volt vele. Kis tárgyakat az is tudott nyomtatni. De akkor minek a 40x40 cm ágy? Aztán vettem egy Prusa MK3S+ nyomtatót. Soha nem volt vele semmi gondom. Bekapcsoltam, nyomtattam, kikapcsoltam. Mindegy, hogy csak 1 napot vagy 1 hónapot állt. Aztán akartam valami gyorsabbat, vettem az Flsun V400-at. Összességében nem egy rossz nyomtató, de itt már oda kell figyelni a sebességre és a szíjak feszességére. 1 hónapon belül visszaküldtem, mert cél lett egy Bambulab X1C. Szóval túl sok tapasztalatom nincs a V400-al, de olcsóbb kategóriában elgondolkodnék egy kistesón.
Megvettem az X1C-t, egy darabig gond nélkül ment. Aztán filament csere és firmware frissítés után jöttek a gondok. Tapadási gondok. Kiderült, hogy görbe az ágy egy kicsit. De szerintem a firmware-ben csesztek el valamit. Meg lehet, hogy a fila-nak is volt gondja. Megemeltem az ágy hőmérsékletét, meg jött újabb firmware és megint ment. Közben kicsit megegyengettem az ágyat is. Meg majdnem el is adtam, mert közben jött egy clog is az extruder-ben.
Most viszont békesség van. Bekapcsolom és nyomtatok. Szintén mindegy, hogy 1 napot áll vagy több hetet.
A hobbijaimhoz egy megbízható nyomtatót akartam és nem a nyomtatót akartam hobbinak.
Az Anycubic még megvan. Azon szoktam hobbizgatni, amikor kedvem van. Klipper-es lett, kapott új lapot, új hotendet és extrudert, második Z tengelyt és motort. -
Pool_
tag
válasz
syler123 #41782 üzenetére
Ezek csak plusz alkatrészek, amiket opcionálisan hozzárakhatsz a rendeléshez. Nem azt jelenti hogy ezeket összeszerelik neked. Nem kell megvenned, minden össze van szerelve a nyomtatón. Ilyen filament tartót meg ilyesmit kell csak felcsavarnod, meg kiszedni 3 rögzítőcsavart használat előtt és nyomtathatsz.
-
gothic20
aktív tag
válasz
syler123 #41738 üzenetére
Szia
Valószínűleg lesz SV07Plus verzió. Tegnapi nap nézegettem a Sovol oldalát és ott volt ár nélkül a SV07 Plus, de mai nap már nem volt ott. Lehet csak véletlen került ki idő elött.
Nekem SV07 van jelenleg, ez az első nyomtatóm. Szóval nincs igazán össze hasonlítási alapom, de elégedett vagyok vele. Tényleg nagyon gyorsan nyomtat és jó minőségbe.
Vannak "gyermek betegségei" de orvosolhatóak. -
JulianSinulf
őstag
válasz
syler123 #41738 üzenetére
Ár/érték arányban az SV07 sem olyan rossz. Mégis csak egy erősebb elektronika van benne a Klipper miatt. De jelenleg nem tudom, mibe kerül egy RPi vagy egy klón.
Valószínű, hogy sokan bíznak abban, hogy kiadnak egy SV06 Plus-ra nagyon hasonlító Klipper-es verziót. De szerintem az az árat is megdobja és máris nem lesz az az olcsó kategória.
Szerintem nem kapkodtak annyira az SV07-tel. Csak egy kicsit.
Ami videót én néztem, ott megjelenés előtt 3 nappal kapta kézhez az illető a nyomtatót. Szóval biztos, hogy megcsúsztak, de a kiadás dátumát tartani akarták. Azóta elvileg módosítottak egy-két dolgot. Az más kérdés, hogy amit neked kiküldenek raktárból, az melyik lesz.BambuLab-ot sajnos jelenleg csak a Bambu-tól lehet kapni. Más nyomtatónál viszont megteheted, hogy megveszed 3djake-en és, ha 1 hónapon belül ráunsz, akkor visszaküldöd. Ha meg tetszik a téma, akkor is visszaküldheted, és vehetsz egy P1S-t.
A Bambu nyomtatóit is vissza lehet küldeni, de csak 14 napon belül.
Alza-n viszont lehet akár 60 napod is rá. De ennek utána kell nézni. -
JulianSinulf
őstag
válasz
syler123 #41727 üzenetére
Ahogy dugesz77 is írta, az SV06 Plusz jobb felépítésű. Én is ezért venném. Klipper meg rátehető egy Pi-vel.
A táp minőségéhez nem tudok hozzászólni. A bambu 1kW-ot vesz fel mikor fűti az ágyat. Ha már gyújtogatás, akkor mindenképp ő a befutó.Nekem volt MK3S+ Prusa-m. Ha egy olcsóbb és nagyobb nyomtatót akarnék, akkor az SV06 Plus-t választanám. Felépítésben mondhatni ugyan az.
Emellett az SV07-hez adott szenzor elég gagyi. Ilyet akár SV06-ra is lehet csinálni, ha már Klipper-esít az ember.Felfele nyomtatásnál meg kérdéses, hogy mit nyomtatsz felfele.
Az asztalmozgatás miatt a vékonyabb dolgok szinte biztos, hogy nem lesznek szép egyenesek.
Még a coreXY-nál is felfedezhető egy kis egyenetlenség, bár ehhez jó alaposan meg kell nézni a tárgyat.Ami tesztvideót néztem, abban azt mondta a videós, hogy egész jó a benchy SV07-nél. Nekem nem tetszett. Szerintem SV06 szebben csinálta.
Az ár tekintetében meg sajna ez van. Ma ilyen világot élünk. Ha olcsóbban kell, akkor várni kell egy jó ajánlatra.
1 hete egy monitort nem vettem meg 1880-ért, mert volt már 1780 is az ára. Most 2300-ba kerül... -
haxiboy
veterán
válasz
syler123 #41688 üzenetére
Klipper firmware megy az MCU-ra (alaplap) + a raspberry pi-n fut a klipper daemon + ha kell akkor moonraker + valamilyen gui hozzá.
Most készül nálam egy átfogó tutorial Marlin-hoz és Klipperhez amivel bárki el tud indulni, igaz angol nyelvű lesz, de ha lesz időm feltöltöm magyarul is. Egyelőre még próbálom összeszedni úgy, hogy ne legyen túl nyers. -
JulianSinulf
őstag
válasz
syler123 #41691 üzenetére
Ez sem feltétlen igaz.
Visszateszed a gyári firmware-t, ha vissza akarnád küldeni és ennyi. A gyári általában elérhető neten.
Amúgy meg esélyes, hogy cserecuccot küldenek, ha gond van. A kínai cuccoknak általában nincs szervizük az EU-ban. Egyszerűbb és olcsóbb nekik a felhasználókra bízni a dolgot. -
válasz
syler123 #41688 üzenetére
A Klipper bármilyen Linux alapú rendszeren elfut, de az alaplapon is le kell cserélni a firmware-t klipperre és be kell konfigolni. Van rengeteg géphez konfig sablon, amiből el tudsz indulni. Nagy előnye a klippernek a Marlinnal szemben, hogy a firmware-t egyszer kell buildelni és flashelni az alaplapra, utána a konfigot bárhogy módosíthatod. Marlin esetén a módosítások után újra kell buildelni és flashelni a lapra.
-
haxiboy
veterán
válasz
syler123 #41685 üzenetére
Nagyon pici átalakítással teljesen csendesre meg tudod csinálni. (bár ha silent az alaplap, ebben nem vagyok biztos,de 2023-ban már talán nem kapni hangos nyomtatót
)
OctoPrint helyett én kezdésnek azonnal a Klippert ajánlom. Bár nehezebb mint a gyári firmware, a sikerélmény és a brutál sebesség biztos hogy kárpótol. Emlékszem hogy én közel 3 órát vártam az első benchy-m-re. Most ~25-30 perc.
Kb 2 hónapig a hálóban volt a nyomtató, simán tudtam mellette aludni.
(Miután a gyári ventiket kiszórtam a kukába) -
dugesz77
őstag
válasz
syler123 #41585 üzenetére
Ha elfér a SV06+ akkor azt a kb. 100$ felárat megéri. Érintő kijelző + erősebb felépítés (10mm rodokon és csapágyakon fut), nagyobb flow értékű hotend ezért gyorsabban lehet vele nyomtatni, filament érzékelő, gyorsabb asztal felfűtés (szigetelve van) és ami sokaknál perdöntő a 300x300 asztal.
-
azbest
félisten
válasz
syler123 #22066 üzenetére
curába például a preferences-nél ki lehet kapcsolni, hogy automatically drop models to buildplate. Szóval nem ejti az asztalra, hanem olyan magasan hagyja ahogy odateszed. a koodinátákkal pedig pontosan oda tehető egymás fölé.
Aztán meg supportnál everywhere beállítás és pontosan egymásra fognak kerülni. Talán érdemes az enable support roof -ot is bekapcsolni, hogy szebb legyen az alja a felsőknek, bár úgy kicsit nehezebb szétszedni.
Viszont lehet olyan beállítások kellenek hőfokilag, hogy masszív legyen, amitől a support nehezen távolítható el, szóval nem biztos, hogy jól sikerül.
(#22065) aryes
valsz nem a fejben ég meg az anyag, hanem kívülről körben lerakódik és annak az égett folyós darabjait keni szét ott ahol fekete. Talán ez a beállítás ilyen lassan és hőfokon már sok. Vagy gyorsabb vagy alacsonyabb fok kellhet. -
Joshi
titán
válasz
syler123 #22066 üzenetére
Ahogy aryes fórumtárs is írja, azzal hogy egymásra több darabot nyomtatsz ami tételezzük fel jó is lesz, azzal csak az újraindítási időt nyered. Mondjuk az lehet akár fél óra is mire újra felfűt a bad stb.
(#22067) aryes esetleg supportot tenni közé, mondjuk 2-3mm vastagságban. Az tuti hogy nem lesz olyan jó minőségű, mint ha csak egyet nyomtatna. Egy próbát megérhet.
ui.: ha valamilyen módon működne az egymásra nyomtatás, akkor én legalább 5-6db-ot nyomtatnék.
-
válasz
syler123 #22066 üzenetére
Nem értem, ha egymásra nyomtat, akkor is 3 óra lesz egy kinyomtatása... Ha arra gondolsz, hogy 12 órára magára szeretnéd hagyni, akkor próbáld meg pl a tinkercad.com-on importálni, aztán copy és még 3x beillesztve egymás tetejére tenni. Ha gondolod, szívesen megcsinálom Neked.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Elemzés A 3D nyomtatás sikerének alapja
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Óvodások homokozója
- Villanyszerelés
- PlayStation 5
- Sweet.tv - internetes TV
- Formula-1
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Konteó topic
- Hiába az USA kritikája, az EU nem enged a technológiai törvényeiből
- További aktív témák...
- Új! HP 230 Vezetéknélküli USB-s Billentyűzet
- Bomba ár! Dell Precision M6600 i7-2720QM I 8GB I 500SSHD I 17,3" FHD I Quadro I Cam I W10 I Gari!
- AKCIÓ! MSI Z690 i7 12700K 32GB DDR4 1TB SSD RX 6800 16GB Phanteks P600S Cooler Master 750W
- Készpénzes számítógép PC félkonfig alkatrész hardver felvásárlás személyesen / postával korrekt áron
- Bomba ár! HP 255 G7 - AMD A4 I 4GB I 128SSD I HDMI I 15,6" FHD I Radeon I HDMI I W11 I Cam I Gari!
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged