-
Mobilarena
Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2025. június
Működéssel és/vagy beállítással kapcsolatos kérdéseknek nem itt van a helye! Erre a célra szolgáló topikok:
● Router gondok
● Otthoni hálózat és internet megosztás
● WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
Új hozzászólás Aktív témák
-
Beri
addikt
Nem fizikailag nem lehet különválasztani az antennákat, hanem értelme nincs. A két antenna két külön rádióhoz tartozik, amelyek párhuzamosan adnak-vesznek és a hálózat helyes működéséhez kell őket így használni. Ez a MIMO.
Ahhoz, hogy egy routeren torrentklienst tudj futtatni alapból, mélyebben a zsebedbe kell nyúlni (pl. asus n13u), vagy valamilyen 3rd party firmware-t kell telepítened a routeredre (pl. egy tp-link 1043ND-re, ami ~12k).
-
Beri
addikt
A 340GD és az 543G még g szabványú wifi adapterrel szerelt modellek, ilyeneket 2011-ben nem veszünk. A 741 és a 841 közötti különbség szintén csak a wifi modul, a 841 300-as n-et tud, míg a 741 csak a 150-eset (n-lite). A szabványt támogató ellenoldallal a vezeték nélküli hálózat áteresztőképessége a 8-assal akár a duplája is lehet a 7-essel elérhetőnek (ezt az első hozzászólásban is olvashatod), emellett valamivel nagyobb körben látszik a hálózat a MIMO miatt.
Igazából az TP-Link TL-WR841ND csak azért került bele a listába, mert 2 antennás amiből ha kell egyet megtudnék hosszabítani így át tudnám hidalni az esetleges jelromlást a 2-dik emelet és a földszint közt(sorház).
Nem, nem tudnád. A két antenna nem választható külön. Vagy mind a kettőt viszed, vagy mind a kettőt erősíted, de olyan nincs, hogy felviszed az egyiket, aztán majd az megoldja a felső szintet.
Új hozzászólás Aktív témák
● Olvasd el az összefoglalót!
- Easun iSolar SMW 11kW Twin Hibrid inverter // Dupla MPPT // BMS // WiFi
- GAMER PC : RYZEN 7 5700G/// 32 GB DDR4 /// RX 6700 XT 12 GB /// 512 GB NVME
- GAMER MSI LAPTOP : 15,6" 144 HZ /// i5 12450H /// 16GB DDR4/// RTX 4050 6GB/// 1TB NVME
- Manfrotto 055 magnézium fotó-videófej Q5 gyorskioldóval
- Sony ECM-W2BT
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A20e/Samsung Galaxy A40/Samsung Galaxy A04s/Samsung Galaxy A03s
- DELL Thunderbolt Dock - WD19TB modul 02HV8N (ELKELT)
- ASUS TUF Gaming F16
- AKCIÓ - 122 - Lenovo Legion Pro 5 (16ARX8) - AMD Ryzen 7 7745HX, RTX 4070 (48 hónap garancia!)
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5500 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3060 12GB Rampage SHIVA Chieftec 600W
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged