- Xiaomi 13 - felnőni nehéz
- Honor 200 - kétszázért pont jó lenne
- Hónap végén érkezik a Xiaomi Band 10, ára is van
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Fotók, videók mobillal
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Fényképek a Honor Magic V5-ről
- Erős specifikáció, kompakt formában
- Hammer 6 LTE - ne butáskodj!
- Motorola Razr 60 Ultra - ez a kagyló könnyen megfő
-
Mobilarena
Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2025. június
Működéssel és/vagy beállítással kapcsolatos kérdéseknek nem itt van a helye! Erre a célra szolgáló topikok:
● Router gondok
● Otthoni hálózat és internet megosztás
● WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
Új hozzászólás Aktív témák
-
Beri
addikt
válasz
AndrisBoy #20535 üzenetére
Azt még RE-zni (range extender) se lenne gáz, csak ugyanannyiba kerülne, mintha húznál drótot (a kábel métere aprópénz, egy olcsó routert meg veszel egy range extender árából). Nameg buknád a helyi hálós sebességet (ha egyszer át akarod húzni a kecskepornót az egyik gépről a másikra, ne négymegával menjen már
). Ha kivitelezhető, mindenhová kábelt húznék. Abba nehéz belekiabálni a szigetelésen át kívülről
Tehát a legjobb megoldás:
HÁZ ---kábel---- Műhely (ide egy router/switch+AP) ---kábel--- Raktár (ide is egy router/AP)
A switch+AP csak akkor lehet jobb megoldás, ha olcsóbban kapod meg, mint egy routert, amire nincs sok esély. Eleve nagyjából annyiba kerül egy AP (access point), mint egy router, a switch meg plusz pénz. Használtra is ugyanez igaz. Ahova meg csak AP kell, oda is megéri routert venni pont az ár miatt, mert azt több dologra tudod használni, de mégsem kérnek érte igazán többet.
-
Beri
addikt
válasz
AndrisBoy #20533 üzenetére
Az Műhely kb 30méter s onnan még 20M a Raktár.
Ez nem mond túl sokat, hiszen "Azt megtippelni, hogy egy hálózat meddig ér majd el, mennyire csökken majd a jelszint a routertől távolodva, vagy hogyan esik majd vissza a hálózat sebessége a jelszint csökkenésétől, kb. esélytelen. Több dolog hatással van egy vezeték nélküli hálózat áteresztőképességére. Számít a környezet zajossága (zavaró jelek a wifi frekvenciatartományában), a közvetlen rálátást gátló objektumok és természetesen az ellenoldal (a hálózati eszköz, amely a routerre csatlakozik)."-Konektorba dugható wifi jelerősítő?
Minden range extenderrel felezed a sebességet.-50M UTP kábel, és a végén router ami tud wifit?
Igen, a kábel a megoldás. Arra úgy és oda raksz egy AP-t (vagy rotuert), ahová szükséges. Akár mind a két pontra egyet-egyet.-Műhelyig UTP + 2antennás router , eggyiket műhelyben, másik antennáját kivezetni Raktárba?
A két antenna nem jelenti azt, hogy két különálló hálózatot tudsz létrehozni velük.Mit jelent a viszonylag olcsón? Ha mind a két helyre raksz egy-egy eszközt, azzal hibátlan jelszinted lesz zéró veszteséggel és mindenestül ki lehet hozni 10-12ezerből, ha nem túl gyors az internetkapcsolatod.
Mekkora sávszélességet kell kivinni?
Új hozzászólás Aktív témák
● Olvasd el az összefoglalót!
- Magyarország piacvezető szoftver webáruháza
- BESZÁMÍTÁS! Microsoft XBOX Series X 1TB SSD fekete játékkonzol extra kontrollerrel dokkolóval
- AKCIÓ! Épített KomPhone R5 4500 16GB RAM 240GB SSD RX 6500 XT 4GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! ASUS B450 R7 1700X 16GB DDR4 512GB SSD RX 580 8GB Rampage SHIVA Corsair 450W
- BESZÁMÍTÁS! HP ZBook 15 G6 munkaállomás - i7 9850H 16GB DDR4 RAM 512GB SSD Quadro T2000 4GB WIN10
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged