- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Milyen okostelefont vegyek?
- iPhone topik
- Szívós, szép és kitartó az új OnePlus óra
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Új design és okosabb AI: megjött a Galaxy S25 készülékcsalád
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Bemutatta az Apple az iPhone 16e-t
- Honor 200 Pro - mobilportré
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
Új hozzászólás Aktív témák
-
agrarfiatal
senior tag
jah csak dvd már jócskán tömörített anyag a dv avi meg nem annyira tehát minőségbeli különbség is van a kettő között. a minidv kazi meg nem annyira drága h a megvágott anyagot visszaírja rá az ember
sony-t nem tom milért húzzátok. én 1 éve trv pc 109et használok és igen jó kis gép. a mérete meg igencsak kicsi.
amúgy 10x optikai zoom-ot kihasználni már majdnemhogy állvány kell mert a kézremegés meglátszik hiába van akármilyen kézremegés stabilizátor a gépekbe építve -
kpbendi
csendes tag
Figyelj, ha nincs minőség igény, akkor ennyi erővel a Divx mellett is kampányolhatsz, a CD még olcsóbb, mint a DVD.
Ha később használni akarsz egy anyagot, azt a lehető legjobb minőségben érdemes archiválni. Többször volt már dolgom olyan anyagokkal, amiket annak idején többszázezerért BETA-ra forgattak, de a végeredményt csak VHS-en tartották meg. Aztán lesegettek, hogy miért nem lehet többet felhasználni.
Azt tanácsolom bárkinek, aki DV anyagot akar archiválni, hogy azt DV kazettán tegye és ne DVD-n, mert később szívás lehet belőle. Aki nem hiszi, járjon utána.
És mégegyszer hangsúlyozom: DV kazira archiválni nem drága móka, ha fontos a minőség. -
-
kpbendi
csendes tag
OK, mégegyszer:
DVD-n archivált anyagot MPEG2-ből kikódolod DV kodekes avi-ba, megvágod, majd visszakódolod MPEG2-be és DVD-re archiválod.
Ez az eredeti felvétel háromszoros újrakódolását jelenti.
Ha a vágott anyagot DV kazettán archiválod, akkor az újbóli vágáshoz nem kell újrakódolni, mert a kazettáról minőségromlás nélkül tudod digitalizálni a felvételt DV kodekes AVI-ba. Az újravágott cuccot is átkódolás és minőségromlás nélkül tudod visszaírni szalagra.
Az MPEG2 végformátum, alapvetően publikáláshoz és nem editáláshoz találták ki.
(Bár létezik csupa I frame-el dolgozó MPEG2 alapú editor, az nem a DVD szabványnak megfelelő kódolást és bitrátát használja.) -
kpbendi
csendes tag
Nem érted a lényeget: az MPEG 2 interframe tömörítésű, ami annyit jelent, hogy minden x-edik kockát tárolja csak (I frame), a többinél meg csak az I framek közötti különbséget. Tök mindegy, hogy milyen gyors a gép, a minőség mindenképpen romlani fog, mert egy veszteséges tömörítésű anyagot kell csupa I frame-é alakítani, majd onnan vissza.
Ezzel szemben a DV kockánként tömörít, így ilyen konverzióra nincs szükség. Az eredeti felvétel és a bedigitalizált, megvágot, visszaírt anyag között viszont semilyen minőségi különbség nincs. (Kivéve, ha renderelt effektet rak rá az ember, de a romlás még azzal is elhanyagolható.) -
kpbendi
csendes tag
Azért kell DV kazira archiválni, mert később is vágható lesz az anyag.
(Azt meg sohase lehet tudni. De tényleg, tök jó pl. 6 év után 2 perces klipben összevágni a gyerek összes szülinapját.)
Mivel az MPEG2 interframe-s kódolás, csak komoly minőségvesztés (értsd: átkódolás) után lehet ismét vágásra alkalmassá tenni az anyagot. A vágott anyag amúgy se olyan hosszú mint a nyers (ha jól van megvágva), szal megéri azt a pénzt kazettára költeni.
De a lényeg: legyen a kamerán DV bemenet! Akkor eldöntheted, hogy mit akarsz és nem kell később a falba verni a fejedet a döntésed miatt:
Amúgy ez a csak DV kimenet totál agybaj: egyedül az EUban létezik ilyen, mert az EU nagyobb vámot rak a DV bemenetes kamerákra. Sokszor ugyanaz a típus, ugyanazért az árért az USA-ban alapból dv bemenettel van ellátva. Néhány csak DV kimenetes kameránál van lehetőség a DV bemenet engedélyezésére firmware cserével, vagy szervíz menü beállítással (Samsung), a Panasonic sajnos hardveresen tiltja le a DV bemenetet (állítólag), ezért ha ilyet veszel, mindenképpen nézd meg, hogy van-e DV IN rajta. (Csak a dokumentációban lesz benne, másik csatlakozót ne keress)
[Szerkesztve] -
kpbendi
csendes tag
DV szerkesztéshez egyáltalán nem kell SCSI. Otthonra szimpla pénzkidobás lenne.
Profi stúdiók nem a sebbesség miatt használnak SCSI-t, hanem egyéb tulajdonságai megbízhatóság, RAID, stb. dolgok miatt.
Egyébként a SCSI már a profi kategóriából is kezd kihalni, egyelőre a HD és 2K felbontású ill. tömörítetlen videozás területén tartja magát, ahol gigant adatátvitel kell. -
Begi
senior tag
Aha ertem
Hat azt neztem a sonynal, hogy zeiss objektivesek a jobbak, es ha jol tudom, az egy egesz korrekt marka. Mondjuk egyik ismerosom vett egy Sony-t, es miutan megvette derult ki, hogy nem lehet gepre lementeni a felvett anyagot pont annal a tipusnal.
Tenyleg erre valakinek valami otlet?
Ha jol tudom Sony dcr-hc114e a tipusa.
Akkor panasonic, meg canon. Majd szetnezek. Csak meg mindig nem tudom, hogy mit kell nezni?(marmint milyen parameterek a jok stb.) -
Begi
senior tag
Minek kell a FireWire kartya?
Hat igazabol hazi hasznalatra van, de valami jo minosegu kene, azert nem akarok 50000-ert, mert gondolom az olyan is.
Leirhatnad, hogy mi szamit meg mit kell nezni. Az ok, hogy az optikai zoom, meg a lencse(de milyen?). Illetve milyens zempontok vannak meg?
Új hozzászólás Aktív témák
- Path of Exile (ARPG)
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- AMD Navi Radeon™ RX 7xxx sorozat
- NVIDIA GeForce RTX 4080 /4080S / 4090 (AD103 / 102)
- Politika
- Egy tápkábel négy vezetékét elvágva is működik a GeForce RTX 5090
- Linux kezdőknek
- World of Tanks - MMO
- Kávé kezdőknek - amatőr koffeinisták anonim klubja
- Windows 11
- További aktív témák...