- iPhone topik
- Motorola Edge 60 és Edge 60 Pro - és a vas?
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Brutál akkuval érkeztek az Ulefone X16 modellek
- Betiltották a Pixel 7-et Japánban
- 200 megapixeles zoomkamerát sem kap az S26 Ultra?
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Fotók, videók mobillal
- Magisk
- Xiaomi 13T és 13T Pro - nincs tétlenkedés
-
Mobilarena
Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban !
Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Golota
aktív tag
válasz
Aksomatic #58752 üzenetére
Olympus EM5 vafgy EM1, a panákat kevésbé ismerem, de ezekben az Olykban a kategória legjobb in-body stabija vanb, így bármilyen objektívvel lesz stabid. A lencséket az előző postban megírtam. Én tuti a Zuiko 45-őt venném portréra. Nevetségesen olcsó a tudásához képest.
-
Golota
aktív tag
válasz
Aksomatic #58739 üzenetére
Én biztosan nem venném meg a kit obit Sonyban. Akkor már jobban jársz egy Oly/Pana géppel, meg mellé egy 45mm Zuiko portréra, meg egy 12-32 Pana vagy egy 14-42 Zuiko objektívvel. Ebben a kategóriában (is) az objektívnak lesz nagyobb szerepe és ezek a lencsék magasan jobbak, mint a Sony kit zoomjai.
-
csacsi77
senior tag
válasz
Aksomatic #58734 üzenetére
Szerintem videóra hagyd meg nyugodtan az S22-t. Esetleg vegyél hozzá egy használt stabilizátort. Nagyon fel fogja dobni a videók minőségét.
Fotóra a milc jó irány. De tudd, hogy akkor érdemes megbarátkoznod a képek szerkesztésével, mert igazán akkor mutatja meg a fényklpezőgép az előnyét.
Ha mégsem akarnál nagyon utószerkeszteni, de mégis vonz a fényképezés világa akkor mindenképpen használtat vegyél, hogy ne bukj sokat, ha mégse jönne be. És olyan gépet, aminek szép a jpg minősége. Ezt Olympus (OM System) vagy Fuji vonalon kapod meg.
A többi pedig már csak pénzkérdés. Én a fiamnak például a 220Volt használt oldalán tudtam egyszer venni 90 eFt-ért jó állapotú Fuji X-A5-öt kitobival. Szerintem az kezdő lépésnek nem volt rossz. -
Golota
aktív tag
válasz
Aksomatic #58734 üzenetére
Tényleg jobban le kellene szűkíteni a felhasználási kört. Azt írod "mobillal egyre macerásabb sok fotót és videót készíteni." Ez alapján nem biztos, hogy jobban jársz egy fényképezővel, mert azt elő kell szedni, objektív fel, letölteni a képeket, esetleg utómunka, stb. Ha csak a kényelem a szempont, gondold át még 1x.
Ha szeretnél természetesebb (kevésbé túlszaturált színek, nem túllágyított bőrtónus, stb) képeket csinálni, esetleg nem idegenkedsz az utómunkától, akkor lehet jobban jársz egy MILC-cel.
Első körben találd ki, hol és milyen körülményke között fotózol leginkább. Beltér? Kültér? Kirándulás a verőfényben vagy vacsora gyertyafényben? (sarkítok, de érted)
Inkább portrék vagy csoportképek? Kell a video és milyen felbontásban? Akarsz utómunkázni, vagy kizárt.
És végül, ami a legfontosabb: el kellene döntetni kb mennyi a max keret, mert egy objektív ára akár meg is duplázhatja a költségeket.
-
Tin_Shield
őstag
válasz
Aksomatic #36526 üzenetére
A DSLR-eknél követő/folyamatos fókusz esetében az aktív fókuszpont(ok) folyamatosan igyekeznek a fókuszpont alatt lévő témát az élességi síkban tartani. Amíg a témán tartod a fókuszpontot addig frankón leköveti, ha más kerül a fókuszpontba akkor a profi gépek AF rendszere többnyire villámgyorsan és pontosan átfókuszál külön beavatkozás nélkül, köszönhetően a fázis AF-nek. Idővel a DSLR-ekben is megjelent a témakövető AF, ez a fókuszpontok és fénymérő szenzorok segítségével próbál mintázatot követni, több-kevesebb sikerrel.
A MILC-ek nél sokáig nem létezett fázis alapú autófókusz, ezért a mozgásokat nem igazán tudta lekövetni, folyamatosan előre-hátra fókuszálva próbált a legerősebb kontrasztra állítani, elég kevés gyakorlati sikerrel. Aztán idővel itt is születtek megoldások, részben a magára szenzorra integráltak fázisérzékelő pontokat, részben szoftveres megoldásokkal kísérleteznek, mint pl a Panasonic a DFD. Mivel itt a fókuszálás magával a képérzékelő szenzorral történik (nincs külön AF érzékelő mint a DSLR-eknél) ezért a témakövetés, az arcfelismerés és hasonló dolgok többnyire jobban működnek. -
haruspex
aktív tag
válasz
Aksomatic #36518 üzenetére
Fókuszálás után igen. A fókusz ideje mint a dslr-nél a milcnél is az objektívtől, és a váztól függ. Általánosan elmondható talán hogy a milcek követő fókuszban gyengébbek, az egyszeriben meg kicsit talán jobbak mint tükrösek.
Ha a makró a fő csapásirány, és nem gond a nehezebb felszerelés, akkor az irányjelzős Pentax adok veszekben 60-ért van egy 90-es f 2.8 Tamron, az egy nagyon jó objektív és ajándék ennyiért. Ehhez kicsivel 50 alatt lehet találni 16-45 f4-et, vagy ha a fényerő fontosabb minta látószög akkor kicsivel 50 felett 17-50 f 2.8 Tamron-t. 80-90ezer között pedig k5-ből régebbiek, k50-ből újabbak vannak. Kicsit spórolhatsz, ha alapnak a kit objektívet veszed, lehetőleg az időjárásálló verziót (mert a vázak is azok). A spórolt pénzt ez esetben később vakura/telére/közgyűrűre költheted, ha tényleg bejön a fotózás.
Kisebb méretben az Aksomatic által említett MFT-s irány lehet a jó. De rossz gépet nehezen veszel ma már, elsősorban inkább objektívekben, és rendszerekben érdemes gondolkodni.
-
jjeahh
nagyúr
válasz
Aksomatic #36518 üzenetére
"Úgy mint a DSLR-ek, hogy csak kattintok és lövi őket el?"
Úgy. Sőt, a sorozat a belépő milcekben legtöbb esetben gyorsabb.
weres78: Használt olympus e-m5 vagy e-m10 kitek strapás kis gépek + ha úgy érzed, hogy valóban szükséged van rá, akkor később vehetsz egy fixet, makrógyűrűt, raynoxot, állványt.
-
Byk01
őstag
válasz
Aksomatic #36503 üzenetére
A természet fotózás mit takar? Madár és vadfotókat, vagy közeli képeket kicsi dolgokról (gombák, ízeltlábúak)? Ez utóbbi objektív téren valamivel pénztárcabarátabb, viszont itt a kihajtható kijelző jól jöhet.
A kereső akkor jön igazán jól, ha napsütésben fényképeznél, mert akkor az LCD-n nem sok minden látszik. DSLR-nél ez optikai (azaz azt látod, amit az objektíven keresztülnézve látnál), míg az SLT és MILC gépeken elektronikus a kereső, az az aktuális beállítások mellett a leendő képet mutatja.
-
haruspex
aktív tag
válasz
Aksomatic #36503 üzenetére
Szia!
Lehet, hogy használtak között lenne érdemes nézelődni elsőre, ott ha nem tetszik valami, akkor kisebb anyagi veszteséggel tudsz váltani.
Fontos tudni, hogy a géppel együtt rendszert is választasz.
Ha tükrös gépet veszel, a prizmás keresőhöz érdemes ragaszkodni, szerintem, mert egy kis sötét lyukon nem az igazi komponálni, illetve én a két vezérlőtárcsához is ragaszkodnék, de ez utóbbi csak az én személyes preferenciám.
Ha újat szeretnél, érdemes lenne megnézned az a Panasonic g6. Kit obival újonnan 134-től már van, rendelkezik keresővel, és jó a fogása, egészen klasszikus fényképező felépítése van, milc szolgáltatásokkal, és mérettel. Kezdeni elég, és kialakul mi az amit használsz, mi az amit nem. Az mft-n belül meg viszonylag könnyű bővíteni a felszerelést.
-
Byk01
őstag
válasz
Aksomatic #36493 üzenetére
Kezdd azzal, hogy kinyitod az oldal tetején az összefoglalót, végigolvasod, és elgondolkozol az ott feltett kérdéseken (amiből kimaradt, hogy kell-e kereső, vagy megfelel a hátsó kijelzőn történő komponálás is).
A Canon helyett inkább Nikon D3200/3300 az ajánlott belépő tükrös kategóriában.
-
Throme
veterán
válasz
Aksomatic #36493 üzenetére
Szerintem nézz körül obik között is. A géphez kapható kitobik után mondjuk egy nagylátó, egy utazó zoom (pl 18-200 ekvivalenciákat), teléket és fixeket. Attól függően merre mennél tovább és ezeket milyen áron tudnád beszerezni a két rendszerhez (milc, tükrös). Már ez is segít a döntésben...
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Telefon felváráslás!! iPhone 15/iPhone 15 Plus/iPhone 15 Pro/iPhone 15 Pro Max
- Eredeti, új Lenovo 330W töltők - ADL330SDC3A
- Bomba ár! Dell Precision M6600 i7-2720QM I 8GB I 500SSHD I 17,3" FHD I Quadro I Cam I W10 I Gari!
- Gombászkönyvek egyben
- Apple iPhone 14 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest