Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz jerry311 #9304 üzenetére

    Nem idegen számomra, de nekem az alap Windows-os klienssel PPTP használatával nem sikerült megoldani, hogy x alkalmazás a saját hozzáférésemen menjen ki, y pedig azon a hálózaton keresztül, amihez VPN-en csatlakozom, ugyanis nem csak a hálózathoz csatlakozás és az azon lévő eszközök elérése/menedzsmentje a cél, valamit csak arról a fix IP-s hozzáférésről lehet elérni.
    Persze nem azt mondom, hogy nem megoldható a split-tunnel ilyen esetben, de nekem nem sikerült, valószínűleg nem foglalkoztam vele eleget.

    (#9305) vargalex: Igen, így akartam leírni, csak az itteni személyeskedések után már nem akartam bénázni ismeretlen usereket, mert további vádakat kapok :DDD
    Mondjuk ebben az esetben én úgy vagyok, hogy aki már Mikrotik-et, vagy Cisco-t, illetve kicsit profibb megoldásokat használ, az ne az ilyenen bukjon el, persze valószínűleg nem véletlenek az ilyen irányú próbálkozások, gondolom találkoztak már pár ilyen user-el, akinél bevált.

    (#9306) adika4444: Én általában megpróbálom kihasználni a technika/technológia által adott lehetőségeket és ha már okostelefon, meg egyben drága is, akkor ugye ne csak telefonálgatásra használjam, megy rajta hálózat monitoring, router menedzsment, rdp meg még ami nem jut most eszembe, szóval én kihasználom a szakmámon belül is és néha jól jön, ha csak telefon van nálam és gond van, mert akkor el tudom intézni arról is, igaz lehet kicsit többet szerencsétlenkedek vele, de a lényeg, hogy meg tudom oldani :D

    #9308) Lalikiraly: Ugye fentebb írtad, hogy TL-WR841N-es routered van, amitől igazából 90-92 Mbit/s-nál nem is kell többet várni, mint hasznos forgalom, ugyanis a 100-as portoknál, illetve hardvernél ennyi a maximum, ezen pedig meg még tovább ronthat a kábelek gyenge minősége, Wi-Fi esetén a különböző zajok, illetve az adott tér "rádiós" telítettsége és így tovább.
    Egyébként én is azon a véleményen vagyok, hogy nem nagyon érdemes már csak 100 Mbit/s-ra gyártott eszközöket venni, főleg nem mikor már a szolgáltatóknál is a legkisebb csomag általában 100 Mbit/s fölött van, illetve a telefonok és egyéb mobil eszközök (laptop) már AC-s Wi-Fi-vel, illetve gigabites hálókártyával jönnek ki, na már amelyik, mert attól pl. rohamot tudok kapni, mikor találni a piacon 80-190 ezer forint közötti laptopot 100 Mbit/s hálókártyával, el nem tudom képzelni, hogy honnan találnak még hozzá ilyen chip-et, meg mi az az elmebeteg gondolkodásmód, ami ráveszi őket az alkalmazásukra akkor, mikor már a 10 Gbit/s-os eszközök is kezdenek teret nyerni a fogyasztói piacon, na de a rizsát abbahagyva a lényeg, hogy szerintem érdemesebb még rászánni egy kisebb összeget és megvenni mondjuk egy hAP ac^2-t, mint most kb. harmadáron megvenni egy gyengébbet és később esetleg internet váltásnál, vagy hálózatfejlesztésnél még pluszba megvenni egy normálisabb gigabites routert, mondjuk ha akkor még tudod hasznosítani, vagy el tudod adni valakinek a 100-ast, akkor nincs akkora veszteséged, már ha akkor még kell majd ilyen valakinek.

Új hozzászólás Aktív témák