Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Beniii06

    őstag

    válasz ekkold #8672 üzenetére

    Köszi a személyes tapasztalat megosztását. Akkor én is megosztanám, ahogyan én próbáltam kivitelezni a dolgot. Eddig egész jól működött/nem mikrotikkel hanem/ Softether saját protokoljával(L2TP-re épül), azonban a hátrányok miatt és ha már amúgy is van két mikrotik eszköz, gondoltam kipróbálom a két eszközzel az EoIP-ot, de sajnos erre kevés időm van jelenleg, azonban ha érek el eredményt vele, mindenképpen beírom ide. Egyenlőre még csak ismerkedtem az EoIP beállítási lehetőségeivel, az feltűnt, hogy automatikusan az A helyen 1452 MTU-t állított magának, B helyen pedig 1460-at, ami nyilván nem fog működni és tényleg ez lesz a hátulütője a dolognak. Azt még elfelejtettem leírni, hogy nem ipari célra kellene, hanem inkább hobbi/teszt jelleggel keltette fel a figyelmemet az EoIP. A prezentációk alapján kényelmesnek tűnt beállítani, végül csak a beállításáig jutottam el időhiány miatt.

    Sorolnám ami működött Softether-rel:

    DHCP-n címet osztott a gépnek és mindent ugyanúgy elértem A helyről mintha fizikailag is B helyen lennék, a stabilitás is OK, csak a sebességgel nem voltam megbékélve,kb harmada-negyede a valós sebességnek, mivel tcp-t használ(igaz lehet nem mobilnetről kellett volna teszteljek, de ott sem volt szakadás vagy ilyesmi), DLNA tesztelve file másolással/720p videó stream akadás nélkül ment(1080p is, de ha beletekertem, akkor várni kellett egy kicsit, addig kockásodott rendesen). Amit írtál weboldalak be nem töltését, ip ütközéseket egyáltalán nem tapasztaltam. Igaz nem pont erre van kitalálva, hanem tűzfal mögüli kapcsolódáshoz/ net eléréshez(tcp 443-an megnézem mi szűri ki), csak kipróbáltam ezt is kíváncsiságból és működött összességében + ehhez is jár ingynenes ddns cím, mint a mikrotikhez. MTU-t sajnos nem tudom melyiket használ, itt biztos nem ezzel lesz probléma.

    Hátrányok:

    -TAP szükséges hozzá layer2 használatához(virtuális adapter)
    -szükséges egy belső hálón lévő gép szerverként(elvileg lehet relay-nek vps-en futtatni, de ezért felesleges lenne csak ezért fenntartani
    -minden eszközre klienst kell telepíteni és akkor kiesnek azok az eszközök, amik lejátszanák a DLNA-t nálam pl. tv/konzol/stb

    A két utolsó hátrány nálam sajnos kizárja ennek használatát, ha a második még meg is kerülhető probéma, a harmadik sajnos már nem.

    "Got any other secret weapons?"

Új hozzászólás Aktív témák