Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jerry311

    nagyúr

    válasz Core2duo6600 #6272 üzenetére

    Mindkét kapcsolat eredménye egy default route bejegyzés a routing adatbázisban.
    Telekom kapcsolódik, DHCP-től megkapja az IP-t, maszkot, def. gw-t, DNS-t, akármit, amit a protokol megenged.
    Digi kapcsolódik, ugyanez.
    Az eredmény: 2 default route (vagy default gw, most mindegy kb.).
    A lényeges kérdés: hogyan dönti el a Mikrotik melyiket használja? (vagy épp mindkettőt? Equal Cost Multi-path Routing)

    A routolás meg fog történni, akár beállítasz Policy Based Route-okat (PBR*= mikrotik esetében packet marking és utána marking alapján eldönti merre routolja), akár nem.
    Először megnézi a PBR szabályokat, ha talál a forgalomra alkalmazhatót, akkor aszerint routol.
    Ha nem, akkor következik a normál route tábla, ami már csak a cél IP-t nézi, teljesen mindegy mi a forrás.

    Alapvetően 2 dolog kell, hogy a belső hálózatokról elérjék az internetet: NAT és routing.
    Ha NAT csak T-wifi és T-internet közt van, akkor T-wifi --> Digi-internet nem fog menni.
    Ugyanez igaz a Digi-LAN -- T-internet párosra is.
    1, NAT megfelelő forrás - cél párosokra.
    2, PBR jól beállított forrás subnetekkel.

  • E.Kaufmann

    addikt

    válasz Core2duo6600 #6272 üzenetére

    Miért akarod bonyolítani két külön DNS szerverrel a konfigot? Miért nem jó a közös 8.8.8.8 (és párja a 8.8.4.4) én pl a 9.9.9.9-el elég jó tapasztalatokat szereztem, egy picike plusz védelmet ad domain szűréssel, de úgy rémlik van már szűrés nélküli változata is, ha meg a sebesség a fontos, ott az 1.1.1.1. Egyszerűbb a konfig, valamint én a fő és tartalék DNS címeket felhasználtam failover-hez is, hogy tudjam, melyik WAN vonal vált elérhetetlenné. Próbálkoztam az RS1.BIX.HU-val is, de volt olyan szitu, mikor egy AH-hoz kapcsolódó WAN vonalon elértem az RS1.BIX.HU-t, de már kijjebb nem jutott egy csomag sem szolgáltató oldali konfig hiba miatt.

    Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

Új hozzászólás Aktív témák