Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • brickm

    őstag

    válasz Ablakos #1621 üzenetére

    Néztem mikrotik wiki-s brute force filter rule-t.
    Ami:
    add chain=input protocol=tcp dst-port=22 src-address-list=ssh_blacklist action=drop \
    comment="drop ssh brute forcers" disabled=no

    add chain=input protocol=tcp dst-port=22 connection-state=new \
    src-address-list=ssh_stage3 action=add-src-to-address-list address-list=ssh_blacklist \
    address-list-timeout=10d comment="" disabled=no

    add chain=input protocol=tcp dst-port=22 connection-state=new \
    src-address-list=ssh_stage2 action=add-src-to-address-list address-list=ssh_stage3 \
    address-list-timeout=1m comment="" disabled=no

    add chain=input protocol=tcp dst-port=22 connection-state=new src-address-list=ssh_stage1 \
    action=add-src-to-address-list address-list=ssh_stage2 address-list-timeout=1m comment="" disabled=no

    add chain=input protocol=tcp dst-port=22 connection-state=new action=add-src-to-address-list \
    address-list=ssh_stage1 address-list-timeout=1m comment="" disabled=no

    Ha megnézed előbb van a drop rule, mint az, hogy adja a címet a listához. MIért vajon.
    Én megfordítottam a dolgot, ez befolyásolj a működést?

    De a stage-ek is fordítva épülnek fel.

    Szerk.:

    Áhám.
    Szóval előbb van a drop, mint a vizsgálat, hiszen ha előlről nézzük a láncot, jön egy kérés, megnézi el kell e dobni, ha nem megvizsgálja szerepel e a stage3-ban, nem, ha megnézi szerepel e a kettesben, nem megnézi szerepel e az 1esben, ha illik rá az egyes és nem szerepel benne beleteszi.
    HA ezeket előbb végigzongorázn és csak utána drop-olna, akkor gyakorlatilag a stage 1-2-3 midnig lemenne akkor is ha droppolni kell már a címet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák