Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DUB Inc.

    aktív tag

    válasz Madwe #142 üzenetére

    Egy ilyen rendszerre, megfelelő körültekintéssel kivitelezve jó választás a hőszivattyú, én a levegő-víz hőszivattyút ajánlanám. Megfelelő méretezés és elhelyezés esetén nem lesz zavaró a hangja, de zajtalannak nem mondanám, oda kell a helyének kiválasztására, tájolásra figyelni. Elég tud lenni nagy hidegben is (ugye a megfelelő telepítés, méretezés...), de a mostani gépek zömében van kiegészítő fűtés (cekász :) ), ha mégsem lenne elég. Nekem nincs a hőszivattyúmban és ilyen hidegekben nem is lenne rá szükség.

    Karbantartásról nem tudok nyilatkozni, mert használt monoblokkot vettem és én tartom karban. Újban is olcsóbb a karbantartása egy monoblokknak. Egyébként egy baromi nagy lehúzás az egész, mert szinte semmivel sem több meló, mint egy átlag klíma kültérit rendbe tartani.

    Én nem vennék csúcs kategóriájú (tehát jó drága) hőszivattyút, mert bár némileg finomabb gépek, talán takarékosabbak is, de sajna ha probléma van velük, akkor nagyon zsebbe kell nyúlni, lásd a sok Zubadan kompresszor problémát.

    A padlófűtés nem igazán dugul el, de mindenképpen érdemes átmostani, mielőtt hőszivattyút kötsz rá. Tartós dolog...

    Napelem+villanykazán: Nagyon sokat fogyaszt egy villanykazán, jól mondta az előző gazda. Persze megfelelő túlméretezéssel (és csak szaldóban) megoldható.

    A helyedben a fűtési rendszerre is rákötném a napkollektort. Nekem is ez lesz a következő fejlesztésem.

Új hozzászólás Aktív témák