-
Mobilarena
Manual, analóg, filmes, MF objektívek
Új hozzászólás Aktív témák
-
berzerker83
csendes tag
Hali!
A témától is függ, hogy mekkora látószög kell egy tájfotóhoz, de lapvetően a nagylátószögű obikat szokták erre használni. A linkelt üveg inkább portréobi, de rendszeresen használok egy hasonlót normál és panorámaképek készítésére is m43-as gépen. Régi manuális objektívekből a fényerősebb és éles nagylátók igen borsos áron mennek, az esetek többségében jobban jársz ha a rendszer saját üvegei között nézel szét. Egyébként milyen gépen használnád? Csak mert teljesen más lesz a képe egy ilyen objektívnek ha ff Sonyra, vagy Nikon milc-re tolod fel. -
berzerker83
csendes tag
Én dagobert vagyok, nem szeretem "szórni" a pénzt, alaposan utánaolvasok meg átrágok mindent, mielőtt veszek valamit. Plusz szerintem van egy szépsége a minőségi lépcsők végigjárásának.
Valamit még annyi, hogy igaz, hogy itt sokan manuáloznak, de az ismerősi körömben aki fotózgat néha, szinte mindenki passzolta a manuálos dolgot egy rövid próbálkozás után... Nem az én pénzem, nem akarok senkit meggyőzni, te tudod mennyit szánsz rá.
Igen, az ötvenessel kábé azt látod mint a kitobi végén, de itt egy kis segítség: [link]
-
berzerker83
csendes tag
Ha igazán költséghatékony akarsz lenni, akkor valami tényleg olcsóval és gyakorival kezdd el, mert ha mégsem jön be, akkor kevesebbet buksz ha neadjisten nem tudod eladni.
Én egy 50es zuiko f1.8-ról váltottam f1.4-re. Se a bokeh mértékében se fényerőben nincs olyan falhoz csapó különbség szerintem, inkább ezek minőségében van a difi. De tanulós obinak jobbnak tartom az olcsóbbat, mert több dologra érzékeny, több odafigyelést igényel, így a gyakoribb/erősebb hibák miatt hamarabb rá lehet érezni a dologra.
Af adapterről én sem halottam, m4/3on.
Az olcsóbb üvegekben gyakran kevesebb (általában 6 db) a blendelamella, ami rekeszelve szögletes bokeh-t eredményez. Minél több és kerekítettebb a lamella, elvileg annál szebb a bokeh. -
berzerker83
csendes tag
Én az f1.8 ast használom ugyanilyen vázon, teljesen elégedett vagyok vele. Az 1.4re én is vadászom már egy ideje, de ritkán látok, és nekem is a 600.000 feletti szériaszámúakat ajánlották itt a fórumon, állítólag jó üvegek. Az f1.8at egy működőképes OM10-zel vettem együtt valamivel egy tizes alatt, az eddig egyetlen általam talált megfelelő szériás f1.4est pedig 25ért láttam, köbö ilyen árban kell gondolkodni. Az f1.8at is idő volt nagyvonalakban kiismerni mikor és hogyan használhatom, nem tudom megérne e nekem annyit az f1.4, miközben a 45f1.8 már 60ért is kifogható használtam... Mondom ezt úgy, hogy a manuált használom legtöbbet.
-
berzerker83
csendes tag
válasz
MrChris #5776 üzenetére
Egyébként ezeket a késői 1.4es Zuikokat hol lehet beszerezni? Az elmúlt fél évben egyet láttam összesen itthon, azt is az OLXen (600.000 feletti volt a sorozatszáma, ami elvileg már jó?), de azóta se sehol semmi. Arra tettem egy, ha jól emlékszem 18ezres ajánlatot, de kevés volt. Én bactam el, mert többet ért volna?
Bújtam az ebayt is már, de igazából ott se találtam semmit. Na jó, ott azért láttam, de a 40et picit sokallom...
-
berzerker83
csendes tag
Hali!
Egy Oly Epl3-at használok egy zuiko auto-s 50mm f1.8- val (a kitobi mellett), ehhez kapcsolódóan lennének kérdéseim (átolvastam pár oldalt visszafelé, de mivel nem találtam igazán megfelelő választ, így inkább írok, mégha ez+az kicsit off is ide):
1, Az átalakító (noname, aprón lőttem) mintha nem lenne pontos, a végtelenhez kicsit visszább kell tekerni, meg egy picit mozog jobbra-balra a vázon. Nem zavaró a dolog, de van e olyan, amivel ez megszüntethető? Vagy vegyek másikat? Ha igen, mit ajánlatok (mert a gyári m43-OM átalakító ára egy vicc)?
2. Gondolkodom a mostani fixem f1.4es testvérének vásárlásán (mert a mostanit igazából f2.8tól tudom ténylegesen használni, mert előtte túl lágy). Megéri váltani?
3. Szintén tervben van egy zuiko auto-t 135mm f/2.8 vagy f3.5 is. Erről mi a véleményetek?
4+. Az előzőre és esetleg az 50f1.4 re milyen alternatívát tudnátok ajánlani m42 menettel (köbö20-20ezerig, valszeg ebayről, ha itthon nem találok)? És milyen fixeket ajánlanátok még kirándulós/rétrekiülős/mászkálós/néhaportrézósnak? Érdemes a fényerős nagylátó manuál fixeket nézegetni, vagy inkább aprón keressek hozzávaló használt gyárit (mármint m43as AF-s objektívet, már csak az ár miatt is)?
Előre is köszi a segítséget!
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Témázgatunk, témázgatunk!? ... avagy mutasd az Android homescreened!
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Vicces képek
- Fotók, videók mobillal
- Ilyen lesz a Fairphone 6
- EA Sports WRC '23
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Assassin's Creed Odyssey
- Revolut
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- További aktív témák...
- Szerezd be most az érzékelhető különbséget! Akár 0% THM-re
- MacBook felváráslás!! MacBook, MacBook Air, MacBook Pro
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T480s - i7-8GEN I 16GB I 256GB I 14" WQHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- Intel Core i7-8700, i7-9700 CPU, processzor - Számla, garancia
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 13400F 32/64GB RAM RX 7700 XT 12GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest