Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sihto_

    tag

    Szerintem igen is lesz MI, ami felül fogja mulni az emberi agy képességeit.
    Induljunk csak ki abból, hogy milyen gyorsan fejlődnek a számítógépek.
    Az emberi agy is müdködik valahogy és szerintem nem feltétel, hogy tudjuk a müködés pontos okait elég azt tudni, hogy müködik és elég lemásolni (a biológiai és fiziológiai folyamatok modellezhetöek és ebben az esetben gyorsabbak is lehetenek a modellek, mert a fény,elektronikai folyamatok sokkal gyorsabbak a biológiai folyamatoknál. Az evolució kiindulása miatt lett ilyen vegyes üzemelésű az agyunk - ugy értem az alapokat tehát a biológiai felépitést nem lehetett eldobni,de jellemzően az ingerületek is elektromos jel folyamataként szállítódnak az élőlények testében - tehát az evolúció is ebbe az irányba indult el - gondolom, mert ez a leghatásosabb. Konkrét feladat-típusokban pedig már régen a gép a nyerő, gondolok itt a különböző logikai játékokra pl.: sakk- persze ilyenkor lehet azzal jönni, hogy azt le kell programozni, de nem sokkára a programokat is gépek fogják irni.
    Egyelőre úgy látszik, hogy nem lehet tudni mikor érjük el a processzorok fejlődésének a végét, még mindig távoli a fizikai határ, csak az MI-s kisérletek még mindig nem azt az irányt próálgatják, hogy észnélkül másolunk és majd meglátjuk mi sül ki belőlle, mert még mindig úgy itélik meg ehhez kevés a számítási kapacitás.

    A példa minidg erősebb az utasításnál

  • Sihto_

    tag

    válasz vati #93 üzenetére

    Bocs de az egyik Mérő könyvben ennek az ellenkezője van (szvsz a jegyzetben is), tehát éppen a tiszta számolási gyorsasággal tudja lenyomni az embert a gép. Nem régi helyzeteket elmezget adatbázisból, hanem gyorsan tud kiértékelni és mélyebb szinten elemezni, mint amire az ember képes.
    Ezért tudott győzni a Deep Blue is, mert sokkal nagyobbat fejlődött a számítási kapacitása.


    [Szerkesztve]

    A példa minidg erősebb az utasításnál

  • Sihto_

    tag

    Szóval az én álláspontom a következő és szeritem teljesen védhető :
    az agyunk müködik valahogy hasonlóan müködik a majom agya hasonlóan egy kevésbé fejlett gerinces agya stb.
    biológiai és fizikai törvényszerüségeket használva müködik az érzelmek is itt keletkeznek minden egyes emlék, gondolat leforditható biológiai, kémiai és fizikai folyamatokra, mert ezekböl jön létre stb.
    Ugyanis több nincs benne. Na most ezt az egészet akrjuk átültetni egy gépbe, ami kénytelen modellezni ezeket a folyamatokat - a programozókank és a hardvert elkészítöknek nem kell tudni, hogy mi miért van az agyban elég a pontos másolatát megcsinálni (nem menjünk bele a részletekbe, hogy hogyan)
    és akkor az egész modell kénytelen úgy müködni, mint amiről modelezték. Esetleg akár jobban is, mert nem tartom a biológiai megoldásokat a legjobbnak. Ezeket az agyi funkciókat az evolució alakította ki, és ahogyan belekveredett az elektromosság az egészbe (gondolok itt még az egész alacsonyrendű élőlényekre, ahol nyoma sem volt) ebből köetkezik, hogy az elektromosságnak jobb tulajdonságai voltak az információ hordozás terén,mint a biológiai és kémiai folyamatoknak. Ezért mondom azt, hogy a modell jobban is működhet. De vannak kisérletek vegyes berendezések alkotására is, ahol a biológiai idegeket keverik a hardverekkel és a szintézisüket próbálják rávenni olyan dolgokra, amit tanulással el lehet sajátítani.
    Na szóval hiszek az MI születésében, ami még lehet, hogy odébb van, de el fog jönni.

    A példa minidg erősebb az utasításnál

  • Sihto_

    tag

    válasz c4-eXp #118 üzenetére

    az elektromosságnak jobb tulajdonságai voltak az információ hordozás terén,mint a biológiai és kémiai folyamatoknak

    ez igaz, de akkor ezt olvasd el én erre céloztam a sebbesség kapcsán:
    Bővebben: link
    és itt ez a rész a fontos: Az ingerület továbbítása kétféleképpen történhet. Ha a szinaptikus rés kicsi, akkor az elektromos szikra egyszerűen csak “átpattan”. A másik lehetőség, amely némileg ugyan lassabb, de megbízhatóbb is, nagyobb szinaptikus réseknél használatos, amikor külső szerveket (pl. izmokat) kell vezérelni, ez a kémiai megoldás. Az átvitelre ilyenkor egy bizonyos fajta vegyületet, neurotranszmittert bocsát ki az idegsejt.
    amiről pedig te beszélsz az itt egy kicsit pontosítva:
    Bővebben: link
    és mi az hogy figyeltembiológia órán tanitottam :)
    :C

    A példa minidg erősebb az utasításnál

  • Sihto_

    tag

    válasz console #111 üzenetére

    az érzelmekért nem csak vegyületek felelősek:
    hanem a limbikus rendszer. Ez a terület közismert módon az érzelmek szabályozásával foglalkozik, szoros kapcsolatban áll a hipotalamusszal, és ellenőrzést gyakorol az összes központi magbeli szerv funkciója felett. A limbikus rendszernek vannak érzelmeket gátló és érzelemserkentő területei. Ha a limbikus rendszert eltávolítják, a lény “realitásérzéke” teljességgel megszűnik; pl. ha egy majomból operálják ki ezt a területet, nem ijed már meg semmitől, nem érdekli semmi, megszűnik minden gyanakvása, mindent a szájába vesz - jól látható, hogy a limbikus rendszer nagyon fontos szerepet játszik abban, hogy életben maradjunk.
    Amúgy szrinted egy majom inteligenciáját sem lehet elérni, mert ott is van valmiféle lélek, vagy azt simán le tudják körözni a gépek, mert érveid alapján ott nincs semmiféle lélek?

    A példa minidg erősebb az utasításnál

Új hozzászólás Aktív témák