Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • c4-eXp

    aktív tag

    válasz Sihto_ #125 üzenetére

    Na bameg, ilyen az én formán. Vitába kezdek egy volt biológia tanárral. :C:C:C
    Oké, elismerem, nem teljesen helytálló, amit mondtam. De ugye nem írtam nagy hülyeségeket? :DDD Mert már fél éve nem tanulok bioszt (11.-es vagyok). Csak azt próbáltam elmondani, amire még emléxek. :DDD
    A linkeket köszönöm, a másodikat már megnéztem. Az elsőhöz még gyűjtök egy kis erőt, mert látom szép terjedelme van. :D

    [Szerkesztve]

  • c4-eXp

    aktív tag

    válasz Sihto_ #109 üzenetére

    az elektromosságnak jobb tulajdonságai voltak az információ hordozás terén,mint a biológiai és kémiai folyamatoknak

    Na azért ez nem igaz. Ha figyeltél biológia órán, akkor emlékezhetsz rá, hogy csak az alsóbbrendű élőlényeknél (asszem pl. a puhatestűeknél) tevődik át az ingerület elektromos módon az egyik idegsejtről a másikra. Ez az elektromos szinapszis. Magasabb rendű élőlényeknél, pl. az embernél, kémiai szinapszisról beszélünk. Ennek az a lényege, hogy az egyik idegsejtből (amelyiken éppen az ingerület van) mediátor anyagok kerülnek ki, az ő, és a másik idegsejt közötti térbe. Ennek az anyagnak a hatására pedig +50mV-os akciós potenciál keletkezik a másik idegsejten, ergo áttevődött az ingerület. Ilyen mediátor, azaz közvetítő anyag pl. az adrenalin. Vannak gátló anyagok is (most speciel egy se jut eszembe :B), amelyek megakadályozzák az ingerület áttevődését. Ezeket használják a sebészetben érzéstelenítésre. Egyébként a kémiai szinapszis jóval gyorsabb ingerületvezetést tesz lehetővé az elektromosnál. Nem csoda, hogy a fejlettebb idegrendszerű élőlényeknél ez alakult ki. Remélem közérthetően fogalmaztam. :)

    [Szerkesztve]

  • console

    aktív tag

    válasz Sihto_ #109 üzenetére

    attól, hogy van adrenalin, melatonin, tesztoszteron, neuropeptidek, endorfin, amely hormonokra a tudomány megpróbálja alapozni az érzelmeket, ellazulást, stb. még hiányzik a gépből az a rész, ami meg tudja élni, meg tudja tapasztalni ezeket.
    ez a rész a Tudat.

    a test egy biológiai csoda. nem csak test vagyunk. a testünk csak egy kivetítés.
    valójában, ahogy a hologram-elmélet teret hódít magának, egyre biztosabbak vagyunk abban, hogy mindez a tér-idő világ egy kivetítés.
    a származása felsőbb.

    ismeritek a sztorit, amikor kísérletképpen a tyúknak több, mint egy éven keresztül olyan ételt adtak, amiben nem volt kalcium? és ez a tyúk galád módon képes volt tojásokat rakni az étel minőségétől és mennyiségétől teljesen függetlenül.
    hogy hol keletkezett a testében a kalcium... nagy fejtörés. de materiálisan nem is fogják tudni megmagyarázni, azt megsúgom (Tudat általi bio/vákuumenergia-konverzió - ezt agykontrollal tudatosan meg lehet csinálni, néhány parafenomén meg is teszi).

    a testet talán lemodellezhetik, de már csak a szív sem fog ''magától'' beindulni, mert nincs ott a Tudat.
    ha valahogy megoldják a vákuumenergia-kicsatolást (ehhez egy drasztikus változás kell a fizikában, hogy egyáltalán elfogadják a létét), és megoldják a szív bekapcsolását, akkor pedig egy gépként a test funcionálhat, nem lehetetlen.
    de hangsúlyozom: GÉPKÉNT.
    attól, hogy valamilyen módon előáll az endorfin, vagy a melatonin, még nem lesz ott az, aki megtapasztalja. azt meg lehet oldani, hogy a szemmel érzékelje a világot, és járni-kelni tudjon benne. a kéz-lábat is be lehet vonni, hogy programok alapján működjenek. de mi lesz a szaglással? na az már lehetetlen dolog, mert érzelmekhez kapcsolódik. ízek, humor, kreativitás, nevetés, fájdalom, melankólia, jókedv és az intelligencia kérdése? ugyanaz a kategória.
    ami érzelmi, az nem testtel kapcsolatos. a biokémiai megnyilvánulásai már csak kivetítések. az ok nem ott van.

    nem véletlenül ''nem lehet'' a bioenergiát, az aurát kimutatni (a Kirlian-fotózás egy materiális visszavezetés, de nagyon jó trükk!)... mintha csak így lenne megírva... hogy aki buta, és materiális, annak ne legyen lehetősége ilyesmit megtapasztalni... aki materiális az bukjon bele saját materiális világképébe, saját beszűkült sznobizmusába. aki viszont többre hivatott, az bepillantást nyerhet. és nyitottsága folyamatos bizonyítása során rengeteget kaphat ebből az energiából. (lásd megvilágosodottak, legismertebb nektek Jézus)

    ... egy tér-időben bóklászó robotot meg lehet alkotni, de hiányozni fog az emberi minősége. attól, hogy bizonyos hormonokat termel, még nem lesz ott az, aki azt megtapasztalja. és ez az, amiben minőségileg különbözik az ember mindentől.
    ez az intelligencia.

    és tisztázzuk azt a szót, hogy intelligencia.
    az intelligencia nem igényel tanulást, nincsenek előfeltételei. az intelligencia nyitottság a világra. a kisgyerekek a világ legintelligensebb teremtményei. nem azért, mert bármit is megtanultak. nem!
    minden intelligenciateszt műveltségi teszt. mert ha valaki nem ismeri a derékszöget, vagy nem tanulta meg az arab számokat, meg számolni sem tanult, akkor hogy veszed rá, hogy félig hibátlanul kitöltsön egy IQ-tesztet? az IQ-tesztjeink AQ-tesztek.
    az intelligencia pedig a világgal való összhang. kölcsönös nyitottság, aminek éltető eleme a szeretet. az intelligencia természetes jelenség.

    ebből következik, hogy amit megtanulhat, az már mind mesterséges jellegű.
    senki nem kérte az embertől, hogy nevezze el azt, hogy rózsa, vagy azt, hogy ilyen fenyő, olyan fenyő. ráadásul hozzon létre 2000 nyelvet, amin mind máshogy hanzanak ezek és sok különböző írásjel van. senki nem kérte az embertől, hogy hozzon be általános mértékegységeket a világba, és ezek alapján próbáljon összefüggéseket építeni a világra, és így megszülessen a matematika. senki nem kérte az embertől, hogy mondjon véleményt eddigi megtapasztalásai által az egyes emberekről, dolgokról, aminek valaki más homlokegyenest az ellenkezőjét fogja mondani (magyarul tökfeleslegesen beszélni). senki nem kérte azt, hogy hozzon létre egy olyan társadalmat, melynek elsődleges szempontja a kényelem és a birtoklási vágy kiélése (hatalom, pénz, presztízs), és közben a természet elpusztítása.

    ez mind az ember önmaga butasága. ez mind mesterséges. ezt megtanultathatod egy géppel, ebben nincs nehézség. sőt, a gép sokkal jobban fogja mindezt végezni, ha ilyenekre akarod megalkotni, mert nem lesz tunya és kényelemfüggő.
    de az intelligencia... és a megtapasztaló... az örökké hiányozni fog.
    ez a mesterséges intelligencia, mint fizikai produktum határa.

  • forceberg

    veterán

    válasz Sihto_ #94 üzenetére

    Szvsz meg ponthogy elemezget! Minden lépés után kiértékel, hogy az adatbázisa szerint mi jöhet a folytatásban.

  • c4-eXp

    aktív tag

    válasz Sihto_ #44 üzenetére

    Na azért ez nem teljesen igaz, hogy már régóta jobbak a számítógépek sakkban az embereknél. Tény, hogy a Hitech nevű rendszer volt az első, ami legyőzött sakkban egy nagymestert, Arnold Denkert 1987-ben. Viszont van egy kis gond ezzel. Mégpedig az, hogy ez a rendszer nem nevezhető teljes mértékben mesterséges intelligenciának. Azért nem, mert a végjátékokban már legtöbbször nem a kereső algoritmust használta, hanem be volt táplálva az adatbázisába szinte az összes lehetséges kimenet, amit valaha nagy EMBERI sakkozók lejátszottak. Tehát az utolsó lépéseknél már csak kiválasztotta az adatbázisból a megfelelő lépéseket (mert szinte az összes lehetség be van táplálva). Ezért van az, hogy pl. az otthoni sakprogramok is nagyon jók a végjátékban, mivel azok is hasonlóan működnek.
    Egyébként asszem a mostani legmodernebb rendszer a Deep Blue, ami másodpercenként 1milliárd lépést tud végignézni, és így elérheti a 14-es mélységet a keresésnél. De ebben nem vagyok biztos, úgyhogy mindjárt utána is nézek...

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés