Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mulholland

    tag

    válasz devil-k #3 üzenetére

    Te keversz valamit. Ez egy zárt rendszerű lejátszó. Tehát nem streamer és nem futtat androidot, sem linuxot. Mint írták is ez egy oppo "klón" tehát annak a 4k lejátszónak a hardver elemeit hasznosítja. Ennek értelmében, szinte ugyanazok a szabályok vonatkoznak rá mint az eredeti Oppo lejátszóra minusz a lemez egység. Az utolsó megjelent firmware verzióval van frissítve egyébként. Én nekem még a V2 verzió van és nagyon imádom, mert nagyon szép a képminősége és hangügyileg is toppon van. Legalább is az én erősítőmmel és Oled TV-el karöltve. Annyi negatívum van, hogy az srt feliratoknál a hosszú ú, ű karaktereket nem kezeli (ergo azokat a karatkereket kihagyja) viszont sup-ban (blu-ray feliratszabvány) nincs gond.

    ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

  • Mulholland

    tag

    válasz robi-k #4 üzenetére

    Nem tudom, miért kell elindítani megint a ködösítést, ezzel a lejátszóval kapcsolatosan. És máris degradálni az Oppo-hoz képest a gépet. Inkább akkor írj a hardverfelépítésről és "lefagyásokkal" kapcsolatosan, ha VAN ilyen géped. Ugyanis én semmi fenti megjegyzésedet nem tapasztaltam. Egyáltalán nincs gond se az indítással, sem a normál leállítással (V. 2). A sleeptimer funkcióval viszont valóban az első bejegyzésben leírt probléma. De természetesen erre is van viszonylag egyszerű megoldás :).

    ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

  • Mulholland

    tag

    válasz devil-k #14 üzenetére

    Ezt nem tudom honnan szeded, merthogy az AVforumon, nem nagyon beszélnek arról, hogy bármi módon telepíthető alkalmazásokat tennének lehetővé a klónon. Legfeljebb újabb kiadást csinálnak belőle. Új tudású firmware-t kevéssé hiszem, hogy csinálnak hozzá. Legfeljebb ha az Oppo maga csinál egy új javítást és azt hekkelik meg :).

    ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

  • Mulholland

    tag

    válasz chros #13 üzenetére

    Hát a V2 verzióban sajnos még nincs srt hosszú ű, ő. Vagy én jártam így. Az egyszerű megoldás pedig részemről az a sleeptimerhez, hogy vettem egy wifi dőzítős konnektort és mivel azt vettem észre, hogy a sleeptimernél maga a szoftver leáll, csak fizikailag nem kapcsol ki a gép ezért ezzel a megoldással, igen kikapcsolom a készüléket. Immár lassan 1 éve használom így és bár elsőre féltem, hogy ez megrázkódtatás lesz neki, kellemesen tapasztaltam, hogy egyáltalán nem probléma így rábírni a teljes kikapcsolásra. (mivel rendszeresen zenére alszom el és ilyenkor is igénybe veszem a masinát.). Magyarul igénybe veszem sleeptimert az oppo fejlesztett telefonos androidos szoftverével. Aztán miután a szoftver időzítve leáll a klónba, a wifi konnektort áramtalanítom. Persze, ez nem professzionális megoldás és biztos kapok "kritikát is érte" de vajmi kevéssé érdekel, mert nekem ez így bevállt és a célnak abszolút megfelelő a hatás.

    ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

  • Mulholland

    tag

    válasz tompibest2 #31 üzenetére

    Én vettem hozzá lineáris tápegységet és tényleg jelent különbséget az eredeti tápegységhez képest. Még szebb és nyugodtabb a képe a lejátszónak és hang is még teltebb hangzást eredményez. Tehát megéri szerintem beruházni rá.

    ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

  • Mulholland

    tag

    válasz chros #33 üzenetére

    én egy ilyet vettem: De persze ennél vannak olcsóbb és drágább megoldások is.

    https://www.aliexpress.com/item/32823623404.html?gps-id=detail404&scm=1007.16891.96945.0&scm_id=1007.16891.96945.0&scm-url=1007.16891.96945.0&pvid=3c86603c-645e-4fff-bf05-8b46b687a666

    12V verzió kell hozzá. 

    alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

    itt van egy kicsit olcsóbb variáció kijelző nélkül:
    https://www.aliexpress.com/item/32821592273.html?spm=a2g0o.detail.1000060.1.45c0f88buczLke&gps-id=pcDetailBottomMoreThisSeller&scm=1007.13339.146401.0&scm_id=1007.13339.146401.0&scm-url=1007.13339.146401.0&pvid=ca3fc916-fdb6-4eee-a127-78b68eb049b6

    [ Szerkesztve ]

    ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

  • Mulholland

    tag

    válasz chros #36 üzenetére

    Nem vagyok műszerész és nem vagyok vér HI-Fista sem. Ez egy lineáris tápegység, aminek az az értelme, hogy az áramot magán átvezetve egy sokkal egyenletesebb tápellátást biztosít a kép-és hangkeltő eszközök számára, egy nagy talema trafo által (ami elég jó név ezen a téren). Mivel nagy tisztaságú, szinte zavarmentes áramellátást biztosít ezért az eszköz sokkal szebb kép és hang kiadására válik képessé, hiszen nincsennek zavaró "tüskék" az áramellátásban. Amikor megjött én csak azzal próbálkoztam, hogy egymás után kipróbáltam ismét az eszközt a kétféle tápegységgel (ami volt hozzá és amit vettem) és tényleg azt tapasztaltam, hogy a fenti tápegységgel még szebb kép lett és a hangzásnak is nagyon jót tett. De ezt egy "szaki" biztos jobban el tudja magyarázni. Szóval én úgy érzem, hogy nem bántam meg, hogy (amikor még olcsóbb volt az euró és a dollár is) akkor beruháztam rá. A külföldi forumon is ajánlgatnak ezért többféle plusz tápegységeket tehát érdemes ez ügyben pl az AV forum ugyanerről az Oppoklónról szóló fórumát is böngészgetni. De persze nem kell túlzásba esni, mert az alap tápegység is megfelel a célnak. Ezek az un. nyalánkságok csak ajánlatok azoknak, akik még jobbat akarnak az eszközből kihozni. Ebben a tápegységben még az a jó, hogy más médialejátszónál és dac-nál is ugyan úgy használható lesz a későbbiek folyamán. A kijelzős változat haszna igazából annyi, hogy pontosan mutatja, hogy mennyire is tartja az adott áramerösséget az eszköz. Tehát azonnali visszajelzés. De a kijelző nélküli is ugyan olyan jó a célnak. Izlés dolga :).

    [ Szerkesztve ]

    ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

  • Mulholland

    tag

    válasz chros #38 üzenetére

    Nem, a kijelzős az két kimenettel is rendelkezik, csak akkor kell még venned hozzá egy másik összekötő DC kábelt. De az nem nagy összeg és ugyanúgy találsz Az Alin.

    https://www.aliexpress.com/item/32893727160.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.6e104c4d3Juep8

    már ha igény van rá :)

    ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

  • Mulholland

    tag

    válasz chros #42 üzenetére

    No jó akkor ezt kipróbálom, mert eddig csak azt csináltam, hogy átkonvertáltam sup-á a felíratokat és aztán remuxoltam az adott médiafile-t és hozzátettem a felíratot, mondjuk az is csak 10 perc. De ha így is megoldható akkor az csak jó :)

    ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

  • Mulholland

    tag

    válasz chros #46 üzenetére

    Mint mondtam nem kell túlzásba esni azért a táppal kapcsolatosan. Mert ha mindent ki akarsz maxolni a tápon akkor árban már lassan ott leszel mintha vennél egy másik oppo klónt :). és hidd el hogy azért ezek sem csinálnak annyival nagyobb csodát :). Bár tényleg jobb a kép és hang, de nem annyival, hogy megérje a legdágább tápot megvenni hozzá :). Ésszerüség, inkább.

    ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

  • Mulholland

    tag

    No tessék egy újabb táp ajánlat, ha Amper vadászatban van valaki és az ára is jó :)

    https://www.amazon.co.uk/gp/product/B00W3S8630/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o08_s00?ie=UTF8&th=1&tag=av0c-21

    [ Szerkesztve ]

    ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

  • Mulholland

    tag

    válasz chros #1 üzenetére

    Hm, most olvastam át az összefoglalódat részletesebben és valami érdekes dolgot látok. Az mkv-t a v2 simán viszi UHD-ben is. Mondjuk nálam nfs van hálózati átvitelben nem samba és az AVforumon azt olvastam, hogy sambával vannak néha gondok. De javaslom beszerezni egy Hanewin Win NFS server progit és beállítani a megosztani kíván tartalmakat így. Néha nálam is vannak beakadások és ritkán nem automatikus formátum beállítás a tv és a lejátszó között, de egy gyors újraindítás nálam mindent megold :). Lefagyni még nem nagyon fagyott nálam le. Szóval furcsálom hogy ennyi problémád van a V3-al. Nekem egyedüli problémám eddig csak a hosszú Ő, Ű volt mint írtam is. De amugy még annyi bajom sincs a lejátszómmal mint amiket az összefoglalóban írtál.

    ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

  • Mulholland

    tag

    válasz chros #55 üzenetére

    Ja hát kérlek tudni kell release-ket választani :). Ha megadod az elérését a Tomb Raidernek én szívesen kipróbálom, hogy megy e.

    ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

  • Mulholland

    tag

    válasz chros #76 üzenetére

    No, bár nem sokat segítettél, de megnéztem azt a "problémás" Tomb Rider" release-t. Nálam nincs semmilyen probléma az adott anyaggal V2 esetében. Én a helyedben így végigmennék a saját láncomon, hogy hogyan is csatlakoztatod a tv-hez, milyen esetleges erősítővel. A tv típusa. Az hogyan veszi az infókat. Ha erősítő van közbeiktatva, az mit tud, hogyan kezeli a videokat. Használod e a másodlagos HDMI-t csak a hang számára. Ha hálozaton játszod le azt milyen módon teszed.

    Nálam ezek a következők:
    Nekem egy LG C8-as Oled TV-m van. Ebbe közvetlenül csatlakoztatva van a lejátszó video része, mivel használom a másodlagos "audio" hdmi-t is. HDMI 2.1-es kábeleim vannak ehhez. Az audio rész egy Anthem MRX 720-as erősítőbe megy és a hálózati média eléréshez NFS win servert használok. Én nálam így nincs nagyon probléma egyik file típussal sem.

    Tehát csak arra bátorkodom felhívni a figyelmet, hogy ne csak a lejátszót vizsgáld meg és tedd felelőssé, ha valami nem megy, hanem a láncot is érdemes megnézni ilyenkor.

    ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

  • Mulholland

    tag

    Sziasztok, egy kis élménybeszámoló. Nemrég vásároltam egy M9203-as oppo klónt az előd M9702v2 helyett. Ez ugye a kijelzővel rendelkező változat és egy troloid tápegység is benne foglaltatik. Állítólag új alaplap társaságában. A CEC maradéktalanul működik. Az elalvás időzítő színtúgy, az eddigi utolsó orosz firmware van rá telepítve. Most kicsit megfordult a kocka, olyan szempontból, hogy míg a M9702-esnél a hozzárendelt .srt utf-8-as felíratoknál hiányzott a hosszú Ű, Ő. Most itt megjelenik rendesen (bár kalaposan), viszont azt vettem észre, hogy ennél meg az eddig lejátszott beágyazott felíratoknál hiányzik a hosszú Ű,Ő. (vagy csak én fogtam ki olyan releaseket).
    A képminőség viszont, mondhatni még szebb, mint a M9702-nél volt. A hang szemponjából is kicsit még részletezőbb mint az előbb említett változatnál volt. Tehát fejlődött kicsit a klón ezen a téren is.

    Viszont -talán a kijelző miatt- picit lassúbb a rendszer. és hát itt is vannak kisebb nagyobb bug-ok. De ezért a kép és hangminőség kárpótól.

    Azt nem tudom, hogy írták e itt, hogy van egy androidos oppo vezérlő app (x203), ami ennél is remekül teszi a dolgát. Ez főleg olyankor tesz jó szolgálatot, ha nem akarod, hogy a tv menjen már, de zenét szeretnél hallgatni, akár elalváshoz is. Szóval ez, ezzel az eszközzel is remekül együttműködik.

    Összességében nem bántam meg a cserét. Bár ez sem egy hibátlan termék.

    u.i.: Kedves Rong-unk úgy érzi, hogy egy 530 dolláros gépnél egy hálózati kábel már luxus. Így dobozban csak egy tárvirányító van és a lejátszó :) :(.

    Bár persze ez még mindig olcsóbb, mintha egy eredeti Oppo 203-at kellene beszerezni manapság.

    ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

  • Mulholland

    tag

    válasz Joshi #657 üzenetére

    Hello, köszi a segítséget. Bár mint mondtam, hogy itt az orosz jelibrake miatt, pont úgy tűnik, hogy az UTF-8-as felíratokat jeleníti meg kalaposan....

    ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

  • Mulholland

    tag

    válasz chros #659 üzenetére

    Hát ha voltál mostanság az AVPASION.com-on. Akkor ott Tocinillo leírta a három új klón képességeit. Ott írta azt, hogy új alaplapra épülnek ezek. És én is azt vettem észre, hogy a kép és hangminőségnek használt az alaplap váltás, mivel előtte M9702-esről váltottam erre, és én is úgy ítélem meg, hogy használt ez a csere. A bug-ok viszont igazak, ennél is hasonlóak. De mivel ugye a 4k filmek kódolása változik, új kodekkek jelennek meg, és ezzel már nem nagyon tart lépést az Oppo (mivel ugye hivatalos fejlesztés már nem igazán várható rá) még 2 évet adok a klónoknak és a hivatalos Oppoknak, mint univerzális lejátszó. Azután már lassan valóban elavulnak szoftveresen (hiába a jó kép és hangminőség). De addigra biztos kitalának majd valami :). A legjobb az lenne ha az OPPO visszatérne hivatalosan a lejátszó gyártáshoz és akkor nem lennének ennyire felverve a 203 és 205 árai. Addig szerintem viszont abszolút jó alternatívák a klónok, ha nem akarsz csilliárdokat kipengetni egy amúgy már hivatalosan nem gyártott használt lejátszóért.

    ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

Új hozzászólás Aktív témák