- Amazfit Cheetah Round - fogd a pénzt és fuss
- Samsung Galaxy Watch6 Classic - tekerd!
- iPhone topik
- Honor Magic V5 - méret a kamera mögött
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Új telefont és tabletet mutatott be a Telekom
- Mobil flották
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Milyen okostelefont vegyek?
-
Mobilarena
A Linux Mint bemutatása
Új hozzászólás Aktív témák
-
Frawly
veterán
válasz
ubyegon2 #12312 üzenetére
Így van, nem Linuxon használja, hanem Win10-en. Nyilván az alatt könnyen indítható, mert csinál ikont az Asztalra, Start Menübe, amiken keresztül egyébként is kinyomozható, hogy melyik mappába települt, és hogy ghb.exe-vel indul.
Egyébként nem szeretem a Handbrake-et, sokkal jobb terminálból meg Parancssorból ffmpeg-et használni, és a kapcsolókat megadni neki. Csak hát a gyerek nem egy nagy informatikai véna, és nem áll rá a keze. Már QEMU-val is kínlódott Parancssorban, egyszerűen képtelen volt megérteni, hogy mik azok a kapcsolók, miért fontosak, mikor melyikhez kell hozzányúlni. Mikor meglátta, hogy az FFmpeg is ugyanolyan, mindjárt írta is, hogy ezt ő nem, még véletlenül se, csak a holttestén keresztül. Szóval maradtunk a Handbrake-nél, mert multiplatformos, meg GUI, és nagyon egyszeri usernek nagyobb eséllyel használható.
Pálcika WM-en meg általában nincs indítópult. Helyette dmenu-t használok, egyesek Rofi-t vagy fzf-et. Ezeknél a program indítóját kell írni, de elég az első 1-2 karakter, sőt, annyiban más, mint a TAB-os kiegészítés terminálban, hogy nem is kell a név elején lennie, hanem pontatlanul (fuzzy find/search) is lehet keresni. De még ezt a dmenu/fzf-es megoldást se annyira használom, mert a rendszeresen használt alkalmazásoknál mindegyik be van drótozva gyorsbillentyűre, és azzal indulnak, nem kell semmilyen menüt meg keresést indítani, nem kell sehová kattintani, meg semmit keresgetni.
Egyébként jelenleg Openbox alatt van jobb klikkes grafikus indítómenü-szerűség, de ez meg nem frissül automatikusan. Megint a minimalizmus. Ahhoz egy másik alkalmazásnak vagy neked kell frissíteni kézzel, hogy az újonnan telepített programok bekerüljenek a menübe. De nem használom az Openbox menüjét. Jelenleg az egész Openbox átmeneti nálam, majd váltok másra, azért nem is szokok hozzá, hogy a menüjét használjam.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux Mint-et használó kezdők és haladók valamint a még csak azzal ismerkedők számára.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját! -> [link]
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap
- Assassin's Creed Shadows Collector's Edition PC
- Windows 10/11 Home/Pro , Office 2024 kulcsok
- Jogtiszta Windows - Office & Vírusirtó licencek- Azonnal - Számlával - Garanciával - Nint.hu
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
- Extra olcsó! HP 230 Vezetéknélküli USB-s Billentyűzet
- Nvidia Quadro P400/ P600/ P620/ P1000/ T400/ T600/ T1000 - Low profile (LP) + RTX A2000 6/12Gb
- HIBÁTLAN iPhone 13 512GB Starlight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3076, 100% Akkumulátor
- AKCIÓ! DELL PowerEdge R630 rack szerver - 2xE5-2660v4 (28c/56t, 2.0/3.2GHz), 96GB RAM, 4x1G, áfás
- Felújított számítógépek számlával, garanciával! Ingyen Foxpost!
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest