Hirdetés
- Poco F8 Ultra – forrónaci
- Yettel topik
- iPhone topik
- Samsung Galaxy S20 és S20+ duplateszt
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- Milyen okostelefont vegyek?
- One mobilszolgáltatások
- Poco X8 Pro Max - nem kell ide sem bank, sem akkubank
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
-
Mobilarena
A Linux Mint bemutatása
Új hozzászólás Aktív témák
-
Frawly
veterán
válasz
Necronom
#10879
üzenetére
NV-t ne vegyél, ha linuxozni akarsz. Persze megy Linux alatt, a zárt driverrel, de ki tudja meddig. Az NV is rendszeresen csinálja, hogy egyes régebbi kártyák támogatását megszünteti a jelenlegi zárt drivernél.
Az az 5770-es AMD kártya rendesen kell hogy menjen a radeon KMS kernel driverrel (a kernelben van benne, a kernel automativce betölti, nem kell semmit állítani meg telepíteni), mellé Mesa (ami alapból telepítve van Minten, ha kell, akkor az obaif PPA-ból egy újabb verziós Mesa mehet fel), Xorg-hoz meg az xf86-video-ati (Mint alatt lehet más a neve) csomag kell feltenni. Vulkant nem támogat egyáltalán. Lehet pár játékban kicsit alacsonyabb fps-t kapsz, de a rendszer stabilitása, és a hosszútávú támogatás jobbnak kéne legyen ezzel a driverrel. Persze ha most jól megy a zárttal, és elégedett vagy vele, akkor ne piszkáld, míg megy, én ezeket arra az esetre írom, ha már nem fog menni sehogy a zárt driver.
Nem tudom milyen konfigban van, de ha használtan szeretnél olcsó kártyát, akkor egy AMD RX 470, 480, ha még olcsóbban, akkor RX 390 vagy 290 szintű kártya, azoknak van Vulkan támogatása, viszi őket a legújabb kernel amdgpu driver és a radeon-vulkan csomag drivere. Azoknak teljesen patent a támogatása Linux alatt, és jó pár évig az is marad.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux Mint-et használó kezdők és haladók valamint a még csak azzal ismerkedők számára.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját! -> [link]
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- MS SQL Server 2016, 2017, 2019
- Microsoft és egyéb dobozos retro szoftverek
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- 3440 x 1440 100Hz!!! 65W PD 34" CURVED 1800R Samsung C34H890WGR - 1 év garancia!
- 27% - MOMODS 15.6" 1080P FHD IPS FreeSync Portable Hordozható monitor!
- 215 - Lenovo LOQ (15IRX9) - Intel Core i7-13650HX, RTX 4060 (ELKELT)
- AKCIÓ! Intel Core i7 4790 4 mag 8 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Dell Vostro 3425 6magos Ryzen 5 5625U 8GB RAM 256GB SSD
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Rowon
