Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sundesz

    őstag

    válasz wolfcsibe84 #46777 üzenetére

    2 hónapig hirdettem bontatlan, mire 150-ért elment, igaz az fél éve volt, és azóta még jobban elszállt az ára.

    Hörcsög Powa'

  • Mauzes

    őstag

    válasz wolfcsibe84 #46777 üzenetére

    Oké, de ez egy egyedi példa, ráadásul egy extrém értéknövekedett készletről van szó, ahol ráadásul a bontatlan még sokkal drágább, tehát a használt árad az elérhető kínálat átlagára alatt volt. A kérdés inkább az, hogy ha feltesz valaki egy kifutott szettet azon a legmagasabb áron, amivel a legtöbben próbálkoznak, akkor úgy elviszik-e. Mert sokszor látni azt, szinte ez a legtipikusabb, hogy mindig mindenki a legmaximálisabb hasznot akarja kisajtolni bármiből. Sőt, még arra is rátesz, "hátha így is elviszik" (mint sokan egy autó vagy ingatlan eladásnál). Még véletlenül sem elég egy 80%-os haszon, ha lehet 100 is.

    A másik tényező, hogy az értéknövekedett ár milyen abszolút magasságokat ért el. Szerintem a többszázezer forintos sávban már nagyon leszűkül Magyarországon az a fizetőképes kereslet, amely hajlandó ilyen árakat megadni. Nem azt mondom, hogy eltűnik, de töredékére csökken.

    Emellett pedig azért is zárul az olló valószínűleg, mert a Lego elég meredek ütemben növeli az árakat. Pl. a 42056-nál tök tipikus volt a 75-80 körüli ár, így mondjuk egy 100%-os haszonhoz elég volt 150-ért eladni. De a Chiron már sokkal inkább 90-110 körül mozgott, a Sián meg 100-120, ahol a duplázáshoz már 200 ezres ár fölé kell menni. Ennyit sokkal nehezebben fizet ki egy vevő egy készletért, mint 150-et. És értem, hogy a Sián nagyobb elemszámú, mint a Porsche, most az abszolút értékben mért vásárlóerőt próbáltam kiemelni.

Új hozzászólás Aktív témák