- Milyen okostelefont vegyek?
- Magisk
- Honor Magic7 Pro - kifinomult, költséges képalkotás
- VoLTE/VoWiFi
- Eltűnhet a Dinamikus Sziget
- Samsung Galaxy S21 FE 5G - utóirat
- Erős specifikáció, kompakt formában
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Samsung Galaxy S21 és S21+ - húszra akartak lapot húzni
Új hozzászólás Aktív témák
-
PociAti
őstag
válasz
Kikike #29119 üzenetére
DroiDMester javaslata szerint ne használd a rollert kerékpárúton, hanem menj be az autósok közé.
Ha egy típusnál az emelkedő miatt nehezen áll be a sebességtartás, az több okra visszavezethető. Lehet hogy ingadozik közben a sebesség, vagy figyeli a motor teljesítményt is, és azonos sebesség tartásához egyre nagyobb teljesítményre lenne szüksége.
Megoldás az lehet, ha a tempomat aktiválási idejét az eredeti 5 másodpercről kisebbre állítod, vagy a megengedhető sebességingadozás mértékét megnöveled. (A fix sebességen tartás nem azt jelenti, hogy 5 másodpercen át 20,0 km/h legyen a sebességed, hanem 20,0 +/- 1 km/h. Ebből lehetne mondjuk 20 +/- 3 km/h-t csinálni és a 5 másodpercet 3-ra csökkenteni. De ez már mind a CFW, a Custom Firmware része, amit majd rá kell tölteni a rollerra.)
Vagy ahogy #29123-ben Dr. Szilikát is írta, (a gázkar) a jeladó szögelfordulását figyeli. Azon pedig kéztartással lehet segíteni, ne hüvelykujjal nyomd le a gázkart, hanem markolj rá, mivel az stabilabb pozíciót eredményez a köztes állásokban is, nem csak akkor, amikor tövig húzod.
-
Dr. Szilikát
őstag
válasz
Kikike #29119 üzenetére
Szoftveres kérdés elvileg, nekem a 350 W-os az emelkedőn is bekapcsol, de nem a pillanatnyi sebességet figyeli, csak a jeladó szögelfordulását.
Tehát elindulok az emelkedőn és ütközésig húzom, pár másodperc múlva tempomat aktív és ezt az adott fokozat végsebességre értelmezi. Azaz utána még addig gyorsít, míg (erejéből telhetően) azt eléri, ha tudja. Ha például 50 %-ra be tudom feszíteni, hogy ne mozduljon el, akkor az lesz a célsebesség és így tovább.
Egyébként itt mutatja az ember, hogy a kis vacak még szigorúbb parton sem adja fel, de én ennyire azért nem szoktam kínozni, forrósodik a motor, nem biztos, hogy megéri:
-
-
PociAti
őstag
válasz
Kikike #29116 üzenetére
Nem teljesen világos, hogy akkor mi váltotta ki a célt, lényeg ha működik.
Tempomatot nehéz emelkedőn vagy lejtőn tesztelni. Enyhébb lejtőszögbeli változások, vagy a motor erejének elfogyása is elég ahhoz, hogy ne kapcsoljon be a tempomat.
Sík terepen működnie kell.Közben megnéztem a Xiaomi 1S rolleremnél hogyan van a régi, 2.1.1-es appal, és Tools menüben ott van a Cruise Control bekapcsolási lehetőség. (Bár ez ennél a firmware változatnál még a gyári app-ban is benne volt, és talán csak az appból vették ki a bekapcsolás lehetőségét, így nem gyári appal továbbra is bekapcsolható.)
-
PociAti
őstag
válasz
Kikike #29111 üzenetére
Igazából azt írtam, hogy első lépésként ellenőrizd le melyik vezérlő van benne.
De ha sikerült megoldani az jó hír. Gyakorlatban is kipróbáltad, tényleg működik a tempomat?Engem ez a típus nem érint, viszont érdekel hogy mit is csináltál. És vannak itt, akik szintén Ninebot Max G30-al rendelkeznek, számukra hasznos lehet.
----
Arra azért figyelj oda, hogy a gyári applikációval ne frissítsd a firmware-t!
És ha most régió átírási módszerrel (szériaszám megváltoztatásával) váltottál US/Global változatra, akkor a visszalépés nem olyan egyértelmű. Voltak akik német régióban (és 20 km/h sebességen) ragadtak utána.
Ebben a 27 perces videóban elég részletesen végigveszi a srác a Config menüt, ahol elkészítheted az egyedi firmware-t hozzá, amire lecserélheted (Flash-elheted) az eredetit.
-
PociAti
őstag
válasz
Kikike #29103 üzenetére
A 2020-as gyártással szerencséd van, mert 2021 - 2022 fordulóján tértek át az SMT32-es chipről a AT32-es chipekre. Utóbbinál. a 2. generációs vezérlőknél a chipből hiányzik a hagyományos boot rész.
A ScooterHacking Utility-t kell letöltened, telepítsd fel a telefonodra, csatlakozz a rollerhez és ellenőrizd le mit írnak a "Hardvare details" résznél.
DRV: max_DRV_STM32xxxxxxx esetén könnyebb dolgod lesz.
Viszont DRV: max_DRV_AT32xxxxxxx a második generációs vezérlőt jelöli, és a hagyományos ST-LINK módszer nem működik.Először ezen az egyszerű ellenőrzésen kell túlesni.
-
PociAti
őstag
válasz
Kikike #29085 üzenetére
Tempomat nélkül egy elektromos-roller számomra nem is roller. Nem csak sokkal kényelmesebb vele az élet, hanem biztonságosabb is, ha menet közben a sebesség tartásával nem kell foglalkozni. Nem csak a kéztartás lesz szabadabb tőle, hanem a figyelmemet is egyel kevesebb dolog vonja el.
Célszerű megtanulni a saját roller pontos nevét, szinte biztosan erről van szó:
Ninebot KickScooter MAX G30E II Powered by Segway
esetleg Segway-Ninebot KickScooter MAX G30E II.
https://hu-hu.segway.com/products/ninebot-kickscooter-max-g30-1Igazából ez "E" jelölés a fontos, mivel az európai változatban jelenleg nincs benne a cruise control, viszont az E jelölés nélkül globális / amerikai piacra szánt modellekben benne van.
Az első generációs vezérlőkkel (ESC-vel) szállított rollerek esetén könnyen és ingyen át lehetett írni a szériaszámot. https://cfw.sh/
Esetedben ez a módszer már (valószínűleg) nem működik.Úgy tudom a Xiaodash alkalmazással az újabb Ninebot rollereknél is működik a módszer (lásd YouTube videó). Itt is lehetnek kikötések, milyen együttállásnak kell teljesülnie (hardver és firmware verzió).
Illetve az ingyenes ScooterHacking.org-os módszer is működhet még ST-Link használatával. Ehhez szét kell szedni a vezérlőt, hozzáférni bizonyos csatlakozási pontokhoz, majd PC-n keresztül lecserélni a firnware-t olyanra, amelyik engedi már magát szerkeszteni.
Ezt szakszervizben megoldják neked. -
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Synology NAS
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Delta Force (2024)
- Fortnite - Battle Royale & Save the World (PC, XO, PS4, Switch, Mobil)
- Kuponkunyeráló
- Milyen okostelefont vegyek?
- Formula-1
- Magisk
- Honor Magic7 Pro - kifinomult, költséges képalkotás
- Hardcore café
- További aktív témák...
- DJI Mini 4 pro - Fly More Combo - RC2 drón szett +128GB SanDisk SD
- DJI FPV Fly More Combo drón + Goggles V2 szemüveg - 3 akkuval
- Karcos Amazfit GTS 4 okosóra dobozában
- DJI AVATA 2 Fly More Combo 1 akku - drón szett DJI Goggles N3 FPV szemüveggel
- DJI Mini 3 Fly More Combo RC - GARANCIÁLIS drón szett +koffer
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i9 14900KF 64GB RAM RTX 5080 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Samsung SyncMaster 205BW Monitor
- 121 - Lenovo Legion Pro 5 (16ARX8) - AMD Ryzen 7 7745HX, RTX 4070 (48 hónap garancia!)
- BESZÁMÍTÁS! MSI B550 7 5800X 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3070 8GB Rampage SHIVA Enermax 750W
- 35" ASUS ROG Swift PG35VQ curved GAMER monitor
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged