Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • r0xx

    csendes tag

    Sziasztok,
    Segítsetek nekem légyszíves. Nagyon kezdő java-s vagyok és önszorgalomból tanulgatom a nyelvet (Delphi-s múltam van).
    Egy régi delphis programomat szeretném áttenni java-ra. A lényeg. A felhasználó megadja egy textfield-be, hogy hány vezérlőegység jelenjen meg a frame-en.A vezérlőegységek megvannak - igazából ez egy panelen 3 gomb, és mindegyik más hangot ad (bár ez most lényegtelen).
    Amivel nem boldogulok - elkészítettem egy textfield-et, mellé egy gombot, és sehogy sem tudom annyi példányban létrehozni a vezérlő egységeket, ahányban akarom. Nem látják egymást... :W
    Ha fixen beírom, for ciklusban, hogy pl. 10db-ot hozzon létre, akkor megy a dolog, és akkor is csak program indításkor. Futásidőben nem. Nem történik semmi sem. :F

    Valamint azt sem tudom, hogy valósítsam meg, hogy a felhasználó folyamatosan változtathatja a vezérlőegységek számát. :W
    A program indításakor nulla vezérlő van a formon. Bevitel után létrejön mondjuk 5db... Miután elkészültek, a felhasználó használhatja őket... de le is csökkentheti a számukat, ill. növelheti is azokat. Fontos, hogy lifo elven működjön.

    Mindenféle 5letet szívesen veszek.

    Köszi.

Új hozzászólás Aktív témák