Keresés

Aktív témák

  • Adi

    senior tag

    válasz esteban #55 üzenetére

    Üzenetküldőt sajnos nem tudok ajánlani, mert nem foglalkoztam még ezzel.

    A PGP funkciói meg a linuxos levelezőprogramokból szintén elérhetőek, akár integrálva, akár külső programot meghívva (PGP v. GPG).

  • Adi

    senior tag

    válasz esteban #21 üzenetére

    Igen, egy dobozos Linuxot fölpakolhatsz minden gépre. Változások csak a nagy szerveres verzióknál vannak, mert ott a supportot veszed meg gépenként, annak ellenére, hogy a szoftver telepíthető (licencsértés lenne, ha nem). Legalábbis úgy emlékszem, hogy a Redhat Advanced Servernél így van.

    Még valami, ha ilyen távol-keleti területen vagy: nézz körül, hogy ott nálatok a Hancom Office kapható-e! Ez egy dél-koreai office csomag, de pl. arab nyelvterületre is portolták. Nem szabad szoftver, de olcsó és állítólag nagyon jó. Kisebb és gyorsabb, mint az OOo.

  • Adi

    senior tag

    válasz Dr_Watson #15 üzenetére

    A felkészülés, az átállás és a felhasználók betanítása egyszeri költség. Ami Linuxnál utána jelentkezik, az a rendszergazda fizetése.

    Ezt vesd össze az MS új licencpolitikájával, ahol szeretnék a szoftvereket mindig frissítettni a kedves felhasználóval. :((( A rendszergazda fizetését itt sem úszod meg. Számoljuk még hozzá az éves vírusadatbázisok frissítését is, mert az is kell.

    Melyik oldalhoz mit lehet még hozzátenni?

  • Adi

    senior tag

    válasz Dr_Watson #12 üzenetére

    Ezt a Linux és a vírusok témát légyszíves fejtsd ki és támaszd alá konkrét érvekkel (URL-ek!), mert ez így nem más, mint FUD. A Unix biztonsági modelljéből adódóan egy elszabadult program (vírusos, vagy sem, az nem érdekes) csak és kizárólag az azt futtató felhasználó jogosultságával bír és annak a saját könyvtárán kívül nem tud kárt okozni. A binárisokhoz, függvénykönyvtárakhoz nem fér hozzá, nincsen írásjoga, így terjedni sem tud. Persze ettől még egy-egy destruktív Javascriptes makróvírus okozhat kárt, de az is csak a fönt leírt határokon belül, mert az őt futtató programnak sincs joga többhöz. Arról nem is beszélve, hogy pl. mind Mozillában, mind KMailben letiltható az összes ilyen script és külső hivatkozás.

    Az SBS supportját nem ismerem, nem volt vele tapasztalatom, csak a 2-MSINFO kompetenciáját. :D Az ''egy Windowshoz nem kell képzett rendszergazda'' duma pedig pusztán marketingfogás, mert egy Windows szerver megfelelő belövéséhez és karbantartásához ugyanolyan szakértelem szükséges. Egyébként sem muszáj egy cégnek egy rendszergazdát 8 órában foglalkoztatnia, ha nem az informatika az elsődleges tevékenységi köre, pusztán csak használják a számítógépeket. Erre találták ki az outsourcinget.

    Ahogy Esteban előrébb írta, igen, a szabad szoftver üzlet. Ha nekik ez működik és megfelel, akkor miért ne térjenek át rá? Olcsóbban megússzák, azt a pénzt pedig másra is fordíthatják.

  • Adi

    senior tag

    válasz esteban #1 üzenetére

    Valaki biztos megint anyázni fog engem, de azért megpróbálok segíteni. :) ). A központi címtárat egy LDAP szerverrel meg tudod oldani, de emlékeim szerint a KMail ezt nem kezeli, esetleg a KDE címjegyzéken át. A naptárfunkciókhoz a KOrganizer jó lesz, bár itthon egyedül használgattam, így fogalmam sincs, hogy csoportmunkához mennyire jó. :) Gondolok itt az olyanokra pl., mint Outlook alatt a ''beleírok a másik naptárjába értekezletet'', stb.

    Az ADSL megosztás, nyomtató- és faxszerveresdi nem lesz gond, ez utóbbihoz a HylaFax remekül megfelel, biztosan van kliens hozzá KDE és GNOME alá is. :) Az automatikus mentés is egyszerűen megoldható, ehhez még a szalagcserén kívül nem is kell más emberi beavatkozás.

    A 3. kérdést nem értem, hogy mit nem értesz. :)

Aktív témák

Hirdetés