- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- iPhone topik
- Samsung Galaxy Watch8 - Classic - Ultra 2025
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- Mindenki Z Fold7-et akar
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- Itt egy pár fotó az iPhone 17 sorozatról
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
dangerzone #23944 üzenetére
Hülye kérdés de próbáltad lehúzni a csatlakozót? Lehet hogy egy kis noszogatásra kijönne onnan. Vagy ami jó megoldás lenne, az alaplapról leforrasztani a táp csatlakozót, és egy újat a helyére rakni. Szerintem egy hozzáértő embernek pár percbe telne.
-
semmit nem nyernek, max par wattot meg celsiut minuszban
Ezt írtam is. Azért mondom, mert ha amúgy is lecseréled az alaplapot, elgondolkozhatnál a Yorkfield-en. Egy Q8300 használtan kijönne annyiból amennyiért eladod a Q6600-t. 3.6-3.7Ghz-t simán menne egy P45-ben. Úgy pedig gyorsabb mint a Q6600 3.3-on...
-
Add el a Q6600-t meg a P5B-t, és vegyél helyette Q8x00/Q9x00 procit. Teljesítményben nem leszel sokkal előrébb (sőt, lehet a Q8300 lassabb is egy kicsit), de nem zabál, nem kell neki sok fesz, és halkabb is lesz a gép. Bár egy Q9300 P45-s lapban menne 3.6Ghz-t 1.3V-al, ami a Q66-al nehezen kivitelezhető, főleg ebben a lapban...
Valószínűleg a drop miatt kell ennyi fesz, az a 3.3Ghz 1.36v-al egészen reálisnak tűnik.
-
-
válasz
PH-User #23875 üzenetére
És alaplap mennyiért lenne hozzá? (Úgy értem hogy ha eladnád a mostanit, mennyit kellene még rádobni.)
úgysem tudnám 3,6GHz-en stabilan használni.
A Phenom-ot meg ha igen, akkor adhatod neki a feszültséget, és bírd lehűteni.
Egyébként 8-as szorzóval jó esélyed van rá, a Q9550 a 8.5-es szorzóval meg P35-ben is fog 3.6-ot menni.Olyan 40, 45k körül már biztosan találni a hwaprón Q9550-t. A PhenomII se lenne olcsóbb ha hozzáveszed amit még rádobsz az alaplapra.
-
válasz
PH-User #23873 üzenetére
Mi a baj a Yorkfield-el ezen a téren? Én ahogy észrevettem, azonos cpu/fsb/memória órajelek esetén nincs különbség a Wolfdale és Yorkfield között.
Mennyibe is kerül egy 965 BE? Lefogadom hogy közelít a 40k-hoz. Annyiért meg már vehetsz használtan Q9550-t, amihez nem sok köze van a 965 BE-nek... Vagy Q9400 használtan, ha találsz. A lényeg a min. 8-as szorzó, mert P35-ben kb. 450Mhz-s fsb-vel kell számolnod. Az pedig 3.6Ghz, amit alacsony feszen tud, és nem kell azon aggódnod hogy megfő mint a Qazán, egy egyszerűbb HP-s hűtő elég rá.
-
válasz
proci985 #23859 üzenetére
Szerintem ez a gond: feszek (everesttel mérve)
Mert attól hogy az everest nem jelez változást, lehet hogy valójában kicsit csökken a cpu fesz. (ugye a nagyobb terhelés hatására)
Ha külön külön a prime, és a furmark is megy gond nélkül, akkor ez lehet a probléma.Valami cpu intenzív játékot próbálj ki, kíváncsi lennék hogy ott is előfordul-e a probléma.
-
válasz
ImpersonatoR #23853 üzenetére
Azért mert terhelés hatására a táp nem tudja azt a feszültséget leadni mint terhelés nélkül.
Ezt nevezik vdroop-nak, a load és idle fesz közti különbség. -
válasz
Speed® #23791 üzenetére
Korrekt!
De meglepő. +100Mhz nem hoz ekkora javulást.
ez pl. tzsolesz-nál ment 3.8-on, 5673 pont. bár ott a ram gyenge, hwbot-on néztem Q6600-s eredményeket, bőven vannak 6000 pont felett is. (bár az már 4ghz és nem lég)
ps: 3dm06 cpu score-ba a ram is nagyban beleszól.(#23792) PH-User: ilyenem is van, még friss
23759 pont Lehet a 05 még nem kurválkodik és nem cpu score alapján pontoz?
(vagyis nem számít neki a 4magos proci)
igen, én is azt mondom -
válasz
proci985 #23780 üzenetére
fogyasztása is kultúrált (amennyiben 120W annak számít).
Van ahol az egész gép fogyasztása 120Wha egyszerre több dolgot csinálsz, is jobb a quad. hardcore multitaskereknek áldás
Hát lehet hogy a proci egyszerre több dolgot tud csinálni, viszont én csak egyetEddig az E8400 + 4GB rammal nem volt ilyen gondom, bár FF, winamp, msn, nod32, crysis, meg még egy tdu már sok volt a procinak
(a ramba elfért)
Proci limit gyakorlatilag nem létezik nálam, mivel keveset játszok, nincs is bika vga-m, így legtöbbször vga limitem van.
na ja, csak 4ghzen 444es FSBje van a 8400nak,
500Fölötte már nem prime stabil a P35-el.
Mindent összevetve, ha olcsón tudok szerezni qazánt, akkor oké, ha nem, akkor Q83.
köszi a segítséget
-
válasz
proci985 #23764 üzenetére
A DS3P ua. mint a DS4, csak nincs a feten HP borda. De a lyuk megvan, szerintem felmenne rá a DS4 hűtése.
1.35 fölött szerintem a hűtő mindenképpen kevés lesz. szóval alul kell feszelni, úgy mehet a dolog.
Ez nem jó hírMert ez azt jelenti hogy normál 24/7-es használatra nem fog többet menni 3.2-3.3Ghz-nél. Nem mintha az nem lenne elég, de jó ha van egy kis tartalék.
ha kétmagot használó progikat használsz, akkor lehet rosszabbul jársz. négy magnál a quad elhúz.
Inkább azt mondanám hogy nem használok kifejezetten 4 magra írt alkalmazásokat (3D rendering, audio/video kódolás, tömörítés). Inkább csak alap dolgok (film, net, zene, kis játék). Igaz erre az E84 is bőven megfelelne, de ki akarok próbálni egy 4magostEgyébként 1.28v-al megy 4Ghz-et, ez a hűtő 50°C körül tartja prime alatt.
további problémaforrás lehet, hogy a quad FSBje alapból alacsonyabb (1333 vs 1066, 25%al tehát), tehát tiszta mem/fsblimites helyzetben az e8400 adott esetben jobb lehet.
Ez annyira nem gáz, a Q66 is megy 1333 fsb-t.Akkor figyelembe véve a tuningot/fogyasztást/melegedést, inkább maradok a Yorkfield-nél. Inkább legyen kicsit kevesebb az L2 cache, de ne legyen meleg. (meg hangos)
-
válasz
proci985 #23762 üzenetére
Köszi
Igen, P35-ben a Yorkfield nem megy valami jól, ezt is figyelembe kell vennem, mert nem szándékozok lapot cserélni. P35-DS3P jó lenne Q66 tuninghoz? 6fázisú tápellátása van a procinak.
Igazából a melegedéstől félek. Volt E6700 (B2) Zalman 9500 hűtővel, 3.3Ghz-en 1.33v-on felment 60°C-ra, 3.6@1.5v-t már csak úgy tudtam összehozni ha kinyitottam az ablakot.
Most ilyen hűtésem van, egy szinten lehet a zalmannal, kb.Amiért a Q66 eszembe jutott, az az hogy lehet eltudnám cserélni az E8400-t rá, 1:1-ben vagy úgy hogy még én kapok egy kis pénzt. Megérné?
-
válasz
tzsolesz #21749 üzenetére
Ezeket találtam hasonló árfekvésben:
Thermaltake Sonic Tower
Asus V-60
ASUS Triton 77Már csak teszteket kell olvasni, hogy eldöntsd melyik a jobb
Bár én megpróbálnék máshonnan beszerezni Hyper 212-t, nem csak a PCX létezik...
pl. ajánlani tudom Dubmaster bazárját, Ő foglalkozik Cooler Master hűtőkkel. -
válasz
tzsolesz #21682 üzenetére
Szvsz Giga P35-DS4 - 30k, míg az Asus P5K Premium egy 10-essel drágább. Kicsit olcsóbban DS3P, az annyival különbözik a DS4-től, hogy nincs a FET-eken HP, és az alaplapi hangkártya nem tud DTS-t. Amúgy ua. a két alaplap.
Új hozzászólás Aktív témák
- Microsoft Surface Pro 9 i5-1245U 16GB 256GB 1év garancia
- Bomba ár! Lenovo X1 Yoga 2nd - i7-7G I 8GB I 256SSD I 14" WQHD I HDMI I W11 I CAM I Garancia!
- Konzol felvásárlás!! Xbox Series S, Xbox Series X
- Dell USB-C dokkolók: (K20A) WD19/ WD19S/ WD19DC + 130W, 180W, 240W töltők
- BESZÁMÍTÁS! ASRock B360M-HDV i5 8500 16GB DDR4 512GB SSD GTX 1660 Super 6GB ZALMAN S3 TG NJOY 500W
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest