Hirdetés
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- Google Pixel 9a - a lapos munka
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Honor 200 Pro - mobilportré
- Google Pixel topik
- One mobilszolgáltatások
- Telekom mobilszolgáltatások
- Google Pixel 9 Pro XL - hét szűk esztendő
- 500 millió eurós bírságot kapott az Apple az App Store okán
- Fairphone 5 - majdnem örökre
Új hozzászólás Aktív témák
-
tisvol
aktív tag
huhhh...köszönöm. Kicsit tovább kellett volna olvasnom a color.ini-t. Vagy valahogy elkerülte a figyelmem. Pedig elég egyértelmű az angol kifejezés.
Természetesen mentek előtte.
Update:
Működik szépen. Bár asszem nem véletlen, hogy narancs a színe, a Primo színvilágához ez talán jobban megy. Vagy csak megszokta már a szemem.
Köszi még egyszer!
Természetesen csak saját használatra, nem szeretnék saját sheme-t kiadni, mintegy felhasználni a munkátokat, és tudásotokat, amit ezúton is köszönök. -
tisvol
aktív tag
Szia Plajos!
Másik fórumon is feltettem már a kérdést, hátha esetleg nem figyeltél, de tudsz segíteni.
Szóval Primóban azt szeretném, hogy a navigálás közben a megtervezett és követendő út színe ne narancssárga hanem mondjuk zöld legyen, mint az igo8-ban. Ezt meg lehet valahogy oldani? -
tisvol
aktív tag
Sziasztok!
Letöltöttem a jeno féle scheme-t. Nagyon szép lett, ezúton is köszönet érte. Viszont szeretném az utak színét változtatni, mert pl az autópályát nehéz megkülönböztetni a többi uttól. Tudnátok segíteni abban, hogy a color.ini-ben melyik szekciót kell változtatnom? Előre is köszi! -
tisvol
aktív tag
válasz
snowdog #1759 üzenetére
Nincs semmiféle titok.
Az az érték áll közelebb a valósághoz, amit a GPS vevő számol. A gépkocsigyártók szándékosan úgy kalibrálják a sebességmérőket, hogy a valóságosnál többet mutassanak.
Ennek több oka van:
- nem szeretnék, ha gyorshajtás esetén beperelnék őket,
- több olyan tényező van, ami befolyásolja a mért/számolt sebesség értéket, mint pl. a kerék/gumi átmérője.Hát szerintem ez egy érdekes dolog. Mi a helyzet pl. az olyan autókkal amikben van gyári beépített GPS. Ott is csal a km óra? Lehet, bár értelmét annak nem látom. Akinek ilyen autója van (egyrészt: jó neki), másrészt mondja már el, hogy ott mi a helyzet. Régóta érdekelne
-
tisvol
aktív tag
válasz
dancsuri #1711 üzenetére
Koszonom...ki fogom probalni.
Viszont elesben is mentem egy kort a Primoval. Haaaaat.....nem tudom. Egy biztos, hogy grafikaja jobb mint az igo8-e. Legalabb is domborzat megjelenítése. Ez nagyon tetszik. Viszont a terkep mozgatasa navigalaskor lassabb. Valamint a 2D/3D megjenítese, a kameraszogek nem az igaziak. Az igo8-ben ezek a dolgok nagyon gyorsan egy kattintasssal valtoztathatok. Nekem pl navigalaskor van olyan, hogy a nyíl nem menetirányba mutat, hanem mondjuk keresztbe. Aztan visszaall menetiranyba. Ez zavaro.
Lehet hogy keveset nyomkodtam es tanulmanyoztam (azert nem olyan keveset), de azt mondom hogy kezelhetosege az igo8-nek legalabb is szamomra jobb, egszerubb, kellemsebb. A tervezesi algoritmus is erdekes dolgokat tud produkalni. Igazabol az igo8-ban nekem altalaban a Jol kovetheto beallitas volt a nyero. Ahogy probalgattam itt ennek a megfeleloje az a green routing. Stb. stb... Notbookon irok, szinte kin a gepelesDD
Szoval ennyit innen. Szívesen olvasnek tapasztalatokat, nem csak technikai kerdes valaszt :-) -
tisvol
aktív tag
válasz
dancsuri #1698 üzenetére
Milyen ROM van neked most fent?
A Primo-t csak próbaképpen tettem fel, megvan az eredeti jogtitszta IGO is, én meg vagyok vele elégedve, egészen idáig azt használtam.
Esetleg a a saját SYS.txt-et privátban elküldenéd? Persze ha nem titkos. :-) Csak kíváncsiságképpen
Neked tényleg akadás nélkül mozgatja a térképet 2D nézetben, ha van domborzat? Nekem várni kell mindig egy kicsit, hogy "felépüljün", ha elmozgatom a térképet. -
tisvol
aktív tag
Sziasztok!
Kérdésem lenne, hogy 1.1 Primot használok, Gurjon skinnel. Omnia2-n.Az IGO8 PDA változatában, mindegy milyen Skinnel van ugye térkép nézet és van vezetés nézet. Ott ugye a térképnézetnél (vagy 2D nézetnél) ki lehet kapcsolni a domborzatot. Itt a primonál, ha bent van a .dem file, akor 2D nézetben is látszik a domborzat, ami nagyon lelassítja a készüléket, a térképmozgatás nagyon nehézkes lesz. Én egyáltalán nem találtam olyan lehetőséget, hogy a domborzat kikapcsolása. Létezik ilyen lehetőség?
Valamint útvonal szimulálásnál (én úgy próbáltam, hogy letiltottam a GPS-t és egy jó kanyargós hegyi utat válaszottam) a pozíciót jelző nyíl nem mindig áll menetirányba. Van olyan útszakasz, amikor szinte oldalt, vagy szembe (lefelé) mutat. Mintha szembe mennék magammal. IGO8-nál ezt is lehetett állogatni. Van valakinek ugyan ilyen tapasztalata?
Valamint be tudok állítani állandó fényerőt valahogy? Vagy ez csak úgy működik, ha a PDA-n is állandóra veszem?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
Tilos a warez és az ezzel kapcsolatos segítségnyújtás!
- Elder Scrolls IV - Oblivion - Olvasd el az összefoglalót, mielőtt írsz!
- LEGO klub
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- Google Pixel 9a - a lapos munka
- Milyen széket vegyek?
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Nők, nőügyek (18+)
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! Microsoft XBOX ONE X 1TB játékkonzol garanciával hibátlan működéssel
- AKCIÓ! MSI B450 R7 2700X 16GB DDR4 512GB SSD RX 6600 8GB Rampage SHIVA FSP 500W
- LG 25GR75FG - E-Sport Monitor - FHD 360Hz 1ms - NVIDIA Reflex + G-sync - AMD FreeSync - HDR 400
- Csere-Beszámítás! Asus Tuf FX 505G Gamer laptop. I7 8750H / GTX 1050Ti / 16GB DDR4 / 512GB SSD
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 4500 32GB DDR4 512GB SSD RX 5700XT 8GB Rampage SHIVA Zalman 600W
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest