Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sutszi

    veterán

    válasz Chaser #40574 üzenetére

    Mondjuk a driver általános...mind FireGL-re mind Radeonra nézve...A driver is a GPU-tól tudja, hogy ő most fiú e vagy lány...de mint fentebb mondtam ez max egy Label valahol, hogy "Igen én Radeon/FireGL vagyok..."
    (Bár ez meg azért nem feltétlen igaz, hiszen a Win miért mondaná valamire, hogy Radeon, ha nem az?! :F )

    Egy másik lehetőség, hogy valamilyen ID alapján dinamikusan állapítja meg a driver, hogy mivel találkozott éppen...Van benne egy lista. Megnézi...és eldönti.

    Sőt! A T500-ra telepítés azért nem döntő bizonyíték, mert ugye most a Lenovo által heggesztett gyári drivert akarod feltenni. Azért az látni fogja, hogy nem W500...ebből kifolyólag nem is biztos, hogy a GPU-t figyeli a driver hanem magát a gép típust.

    Persze ilyenkor előjön az is, hogy "igen-igen, de mi van akkor ha ATI-s FireGL-t szeretnék feltenni?" A kérdés jó, a választ meg egy teszt adná meg...

    Akárhogy is történik az azonosítás egy dolog majdnem biztos: A két gépben lévő GPU fizikailag és architektúrálisan teljesen azonos. Ezen a szinten nincs különbség.
    De ezt nem csak én mondom: [link]

    T500: Csak azért kérdeztem, mert kacérkodtam a gondolattal...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Új hozzászólás Aktív témák