- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Fenntartható, tartós kiegészítőket mutatott be a Fairphone
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
- Zeiss triplakamera az új Vivo V60-ban
- Erős hardverrel érkezik a Honor 10 000 mAh-s mobilja
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- Honor Magic V5 - méret a kamera mögött
- Jimmy Choo felel a Magic V Flip 2 dizájnjáért
Hirdetés
-
Mobilarena
Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.
Új hozzászólás Aktív témák
-
[O]-[C]-[B]
tag
Esetleg, tudsz egy nagy felbontású képet készíteni a matricáról?! Ha elküldöd PM-ben megnézem. Laminált a papír?
De látatlanban 2 dologra tudok gondolni:
1.) Nem szakszervizben javították és bontott alaplapot tettek bele -> gari ugrott (ha még van egyáltalán). Ez mondjuk eléggé fura, mert az X300 alaplapja sokkal kisebb. Szóval ezt kizárnám.
2.) Lopott gép átmatricázott alsó fedlapi matricával és / vagy átírt UUID-vel.Bármelyik eset áll fenn bukó a gari ha még van, mert az alaplap sorszáma a biztosabb pont a szervizszempontból. Picit mondjuk poén, hogy pont egy X300 UUID-jét sikerült beleberhelni...
Ha a 2. eset áll fenn az elkobzást is kockáztatod egy esetleges szervizlátogatással.Ez az eset kísértetiesen hasonlít egy velem is megesett dologra, ahol mondjuk nem vettük a gépet, de szintén átmatricázott gép került a kezünk köze. Ha itt vetted pH!-n akkor tudom kitől került hozzád...
-
[O]-[C]-[B]
tag
válasz
audi100td #22105 üzenetére
Igen közben rájöttem, és ahogy írják is a T60-al kevertem.
Ott van, hogy max. 2GB/bank és egyébként felismeri a 4GB-ot, de csak 3-at tud megcímezni (chipset limitation).
Viszont ez jó hír neki, mert így nem kell a BIOS-t hekkelni. Sosem szerettem ezeket a cuccokat.
nV hibáról: kb. 100-120 ilyen 140NVS GPU-s 15.4"-es T61 futott át a kezemen, és egyet sem hoztak vissza GPU hibával. Összességében semmilyen hibával sem, talán egyszer szólt valaki, hogy legénybúcsún a buli alkalmával a T61 is búcsúzott... -
[O]-[C]-[B]
tag
válasz
MrSealRD #22100 üzenetére
A T61 nem kezel 8GB-ot, szóval ha a T61-re tettél, akkor az már kilőve.
Chipset limitation is, ill. 2 bank van, amik max. 2GB-ig kezelnek, nem tudom milyenek ezek a BIOS hack-ek, én nem foglalkozok velük, még ha meg is eteted vele a 8GB-os modult, akkor is ott van a chipset limitation. -
[O]-[C]-[B]
tag
válasz
cassius.clay #22083 üzenetére
Igen itt látszik az IBM -> Lenovo átmenet.
Mert igazán kellett spórolni azon a 70grammon... A T60 és az X61 billentyűje egy elnyűhetetlen szuper konstrukció.
Nem véletlen hogy az 500-akban azonnal downgradelni szoktam T60 bill-re, szerencsére kompatibilis.
Amúgy a T60 hűtése nem szar és nem hangos. Pusztán öreg. A zajos hűtés az X61-nél szokott előjönni, és ott sem a CPU ventivel hanem a palmrest alatti kis ventinél. -
[O]-[C]-[B]
tag
válasz
[O]-[C]-[B] #22040 üzenetére
Mármint értitek, a kedvezményt le kell vonni a meghirdetett árakból...
-
[O]-[C]-[B]
tag
Akit esetleg érdekelhet mostanság full extrás felszereltségű ThinkPad, a hó végéig -10% kedvezménnyel kínálom gépeimet. A végösszeget le kell vonni a meghirdetett árakból.
-
[O]-[C]-[B]
tag
válasz
audi100td #21913 üzenetére
Azért veszi vissza a teljesítményt, mert a 65W-os táp nem tudja megtápolni a töltőáramkört, a CPU-t és a diszkrét VGA-t. Ha akkuról üzemel, akkor simán hozható a max teljesítmény, mivel az akku mindent el tud látni belső teljesítményéből.
Mivel az Intel VGA (GMA950) kb. 5W-ot fogyaszt csontra járatva, így azoknál a modelleknél ez nem volt gond.
Anno T510-nél volt ilyen, problémám. -
[O]-[C]-[B]
tag
válasz
[O]-[C]-[B] #21901 üzenetére
Az 5000W-os
akksi... azaz tápegység...
kicsit bemixeltem a kettőt -
[O]-[C]-[B]
tag
válasz
audi100td #21895 üzenetére
Urban legend.
Az 5000W-os akksi is 90W-ot ad le, ha ennyit vesz fel a gépezet.
A 90W/135W/stb... a minimális működéshez szükségeltetik egyes modelleknél (lásd: T410/T510+++), mert a tápáramkör és a töltőáramkör nem elégszik meg ezeknél a modelleknél a 65-el.
Az erősebb tápról való töltés annyiban befolyásolja a töltést, hogy hamarabb feltöltődik, semmi másban. -
[O]-[C]-[B]
tag
válasz
Minstrel #21833 üzenetére
Akkumulátor / táp / töltő az a kategória, mint PC-nél a tápegység.
Kinevetik manapság, aki nem komoly tápot vásárol a gépbe, mondván kockáztatja a gépe épségét egy esetleges túlárammal vagy zárlattal.
Ugyanez történik az ilyen utángyártott szarokkal is, csak annyi különbséggel, hogy egy laptop piciket komplexebb dolog, mint egy PC. Míg a PC-nél egy táphiba esetén elpukkan az alaplap esetleg még a RAM vagy a CPU, de a többi alkatrész megmarad és így viszonylag gazdaságosan javítható, addig a notebook esetében gyk. kukázható a gép, és itt már a hosszú gari sem segít. Nagy általánosságban egy akku 1-1.5-2 év élettartamú használattól függően, a prémium gépek (pld. Lenovo) pedig akár 3-4 év garival is érkezhet. Ami azt jelenti, hogy a gép árát, és a hátralévő garit is (aminek a díja az árba amúgy bele van kalkulálva) elbukta a kedves versenyző 5-10-15-20 ezer forint spórlásával. Egy alaplapcsere ugyanis egy garanciális gép esetében (1-2-3 éves korig) gyk. az aktuális piaci árban mérhető, így semmi értelme egy ilyet javítani, hanem bontás és kikilózás következik.
Akinek pénze van laptopra, legyen akár egy populárisabb márka vagy prémium kategória elgondolhatja, hogy a gépe árának 5-10%-ért (ennyiben kerül egy gyári akku) kockáztatja-e a fennmaradó 90-95%-ot. -
[O]-[C]-[B]
tag
Jupiter alatt azokat a fórumtársakat értem, akikkel többször találkoztam személyesen is, de köszönöm hogy kiforgatod a szavaimat...
Visszatérve a témára a videon nem látszik, de arra emlékszem, hogy a fedlap alsó merevítésénél az F4 magasságában volt a Lenovo felirat, mellette viszont semmi X61 vagy sub-brand felirat. Ha ez olyan akkor ez az.
Elegem van ebből a szarakodásból meg szőrszálhasogatásból. -
[O]-[C]-[B]
tag
válasz
^Clown #21613 üzenetére
Már bocsáss meg az nem havibaj kérdése, hogy kikérjem magamnak, hogy ne beszéljen velem úgy ahogy. Nem egyszerre húztunk gatyát azt hiszem, és fenntartom a jogot arra hogy látatlanban megköveteljem a tiszteletet, amit én is meg szoktam adni. Majd ha találkoztunk személyesen és összehaverkodtunk úgy ahogy akkor maximum.
Jó pár emberrel tartom a kapcsolatot személyesen is innen fórumról, és van az a mondás, hogy amit szabad Jupiternek, nem szabad az ökörnek. -
[O]-[C]-[B]
tag
válasz
buvartacsko #21610 üzenetére
Nem, félreértés ne essék nem mondtam, hogy szar vagy, arra céloztam, hogy egy nagyképű ember vagy, aki csak a magas lóról beszél, miközben szerintem nem vagy több bármelyikünknél. Érdemes végigolvasnod csak ebben a topicban a hozzászólásaidat és abszolválni azt, hogy milyen hangnemben beszéltél pld. Chaserrel vagy még jópár emberrel.
-
[O]-[C]-[B]
tag
válasz
buvartacsko #21606 üzenetére
Te ilyen vicces tacskó lehetsz, barátom.
3 éve jártam az USA-ban akkor láttam a rokonomnál olyan X61 gépet amit a TP brand 15 éves fennállására terveztek. Azt hiszem X61 ThinkPad Anniversary Edition-nek is hívják. Ha használnád a google-t és nem csak a nagy dumát nyomatnád te is rákereshetnél. De a nagyszerű mindenre kiterjedő wikidben gondolom ezt mind leírták. Gondolom a mellett a cikk mellett, ahol az X60/T60-ban lévő CoreDuo-t Core2Solo-nak titulálták, holott abból mobil proci nem is létezett. A linkelt kép valószínűleg PS, de ha google-ba beírod, hogy X61, akkor a kép megtalálható a képtalálatok között.
Egyébként az általam említett gépen nincs rajta, hogy milyen gép, csak egy Lenovo felirat, semmi sub-brand vagy típusszám. Kiépítésben egy X61-es volt, súlyra mint egy X61s modell és kísértetiesen hasonlít a mai X200 modellekre, kivéve hogy a káva nem egyenes hanem sarkított, mint a régi modelleken. Ekkor mondta el, hogy ez egy limited edition gép, amiből 5000 db készült. A fedlapja szürke színű, mint a Titanium Z sorozatnak. Ezért írtam, amit írtam. -
[O]-[C]-[B]
tag
válasz
buvartacsko #21543 üzenetére
Nem, még mindig nem. Az X61t nem ugyanaz, mint az X61T.
Az X61t: X61 notebook titanium vázzal (a magnézium helyett)
Az X61 Tablet: egy X61 alapú táblagép.Egyébként az X61t (és Z61t) egy eléggé limitált példányszámban megjelent gép, főként az amerikai kormány vásárolt belőle.
-
[O]-[C]-[B]
tag
válasz
kraftxld #21489 üzenetére
Nem, a T60, T61, T500, W500 Advanced MiniDock II-vel megy, a T510, T520, W510, W520 stb... Advanced MinicDock III-al.
Ha esetleg egy fullos dokkolóra lenne szükséged a T61-hez ajánlom ezt: Advanced Dock II. Ebben van kártyaolvasó is, és merevlemezt is lehet tenni bele. Így akár 3 HDD is lehet a notebookodban, USB használata nélkül. -
-
[O]-[C]-[B]
tag
válasz
soldi3r #21483 üzenetére
Nem, egyszerű kábel nincs hozzá. Bonyolult elektronika kell az analóg (DSUB) - HDMI konverzióhoz és nagyon drága (~30e++)
Egy sima Advanced-Mini Dockot teszel a T61 alá, azon van DVI-D, amiből egy 2e ft-os kábel csinál HDMI-t. A dokkoló 8-10e ft-os történet, így max 12-ből megvagy. -
[O]-[C]-[B]
tag
válasz
sutykuru #21290 üzenetére
Most hatódjunk meg, hogy te milyen kemény csávó vagy?
Lopott gépet nem igazán tudom elképzelni, hogy lehet venni, talán csak ha a felhasználó nem jelenti be, mert az abuse-t 1 nap alatt feldolgozzák és a gép körözés alá kerül.
Az, hogy nem nézted meg a gépet megvásárlás előtt, az szerintem elsősorban a te sarad, szóval ezért nem kell az egész világra haragudnod. -
[O]-[C]-[B]
tag
válasz
Hunter2 #21293 üzenetére
Lehet nem voltam egyértelmű: egy gépet hirdettem, itt PH!-n amit az ismerősömnek adtam aztán, ám előtte 2 emberrel egyeztettem. Ebből egy meg is nézte és közölte, hogy majd jelentkezik, ha megkapja az ismerősétől a pénzt. Nem jelentkezett. A gépet elajándékoztam.
Egyszer csak kaptam egy PM-et hogy segítsek egy pont ugyanolyan gép garanciáztatásában, mert nem annyira garanciális hibát kellett megjavítani.
Jó kapcsolataim vannak, illetve kilátásba helyezett a srác egy kisebb adag pénzmagot, szóval segítettem. Átvettem a gépet, elvittem, majd ott szembesültünk a dologgal hogy a gép UUID-je és a seriálja nem egyezik. Magyarázkodnom kellett, de a jó kapcsolat reményében megegyeztünk, hogy a szervizben sem jártam. Hazaérve láttam, hogy a keretmatrica A4-es laminált lapból kivágott nyomtatott szar.
És egyébként a dolog pikantériája, hogy pont annak a gépnek az adatai voltak ráhamisítva, amit én anno itt hirdettem. Teljesen véletlenül rákérdeztem, hogy kitől vette a srác a gépet, aki csalódottan közölte. A személy teljesen véletlenül egyike volt a 2 érdeklődőmnek, nem mellesleg olvasója és írója ennek a topicnak.
Így gondolom már átmegy... Egyébként nekem semmilyen károm nem származott a dologból mert végül nem garanciás alkatrészből megoldódott a srác baja, csak hát egy izzadó tenyeres kínos magyarázkodást 3 év jó üzleti kapcsolat után nehezen viseltem. -
[O]-[C]-[B]
tag
-
[O]-[C]-[B]
tag
válasz
SpeedR #20765 üzenetére
Biztos, hogy nem szoftveres a gond, hiszen a kérdéses gép nem tölt kikapcsolt állapotban. Ekkor semmilyen szoftver vagy BIOS nem fut, egyszerűen az alaplapi chip (pwm chip) ami a töltésért és az energiaellátásért felel nem működik rendeltetésszerűen. A problémát a véleményem szerint a szoftveres program (Power Manager) korrigálja, ezért tölt a gép bekapcsolt állapotban.
Amit érdemes kipróbálni:
- másik akkuval való töltés
- másik gépben tölteni ugyanazt az akkut
Ebből 100%-osan kizárható hogy a probléma az alaplapi chip miatt vagy az akku vezérlője miatt nem működik. -
[O]-[C]-[B]
tag
válasz
buvartacsko #20680 üzenetére
Nem is értem az emberek mit esznek a 15"+++-os gépekben. A 15" az abszolút maximum szerintem egy laptop esetében.
Talán egy helyen van a kijelzőnek létjogosultsága: könyvelés, controlling - Excell, de azt is általában nyugodt helyen, az asztal mellett szokták csinálni -> dokkoló + monitor.
Nomeg az ilyen "gamer notebook" kifejezések nem is tudom hogy alakulhattak ki, vagy az igény rájuk...Ez valami vicc akar lenni, és kb. olyan mint kamionnal menni moziba.
A laptop attól laptop, hogy könnyű legyen és mozdítható, és bárhova magaddal vidd. Minden egyéb kifogásra lehet válaszolni a: legyen "dokkolód és monitorod" szavakkal. -
[O]-[C]-[B]
tag
válasz
audi100td #20646 üzenetére
A központi szervizt leszámítva a Lenovonak 0 köze van a szervizekhez.
Mind számlás alvállalkozók. Az alkatrész-ellátottság pedig a "magyar szokványnak" megfelelő: semmit se rendelünk, mert ne a mi lóvénk álljon benne. Az ügyfél meg várjon, attól ügyfél.
Minden van de semmi sincs raktáron. Ez a magyar sztenderd, és a magyar vásárló lenyeli azt, hogy bármi amit venni akar, majd csak 1, 2, 3 nap / hét múlva lesz, még a 120 ft-os ventilátort sem tartják. Addig a "központi raktárunkban" van.... Hát persze.
Az összes ilyen "rendeld meg, majd szállítjuk" boltot simán bezárnám. -
[O]-[C]-[B]
tag
Nem tudom, talán Lenovo outlet, vagy passz....
Én levittem egyszer 41db T61-et eladni, és amíg átnézték a szervizesek a gépeket akkor dumáltunk el az üzletről az eladóval, vagy üzletvezetővel, nem tudom.
Egyébként korrekt arcok, csak nem szívesen vennék olyan gépet, amit céges környezetben 3-4 évig nyúztak 0-24/7. Köztudott, hogy a céges rendszerek annyira lassúak, hogy az emberek nagy része ki sem kapcsolja a laptopját soha.... Ezért mondtam, hogy nem javaslom.
Valószínű ők is pont az nyomják, mint a GSM boltok: 0% ÁFA, használt - 0 perces...
Így tudnak, pont az ÁFA mértékével olcsóbbak lenni mindenkinél.
Venni kell tőlük valamit és megnézni, hogy hány % ÁFA szerepel a számlán. -
-
[O]-[C]-[B]
tag
válasz
soldi3r #20594 üzenetére
Az utángyártott akksik használata garanciavesztéssel jár.
Jártam már úgy, hogy ilyen-olyan kínai akksi kicsapta a savat és szétégette a burkolatot az alaplappal együtt.
Nagy munka árán szereztem egy hasonlóan szétfolyt gyári akksit, és bevittem garira a gépet.
Közölték, hogy a power manager logban arra utaló jelek vannak (amire egyébként figyelmeztet a power manager is, hogy nem genuine akksit detektált) hogy nem gyári akkuval használtam és mindenféle garanciális ügyintézés alól kivonják magukat.
Ez volt eletem első TP-jének rövid, 2 hónapos, 200e ft-ba kerülő története. Itt megtanultam, hogy 15e ft-ért (ennyi a különbség a gyári nem gyári között kb.) kockára tenni egy drága gépet fölösleges, és egyébként felelőtlen húzás. Ráadásul úgy, hogy akksit az ember legrosszabb esetben is 1-1.5 évre vásárol. Az havi ezer forint.
Természetesen mindettől függetlenül mást nem gátolok meg, hogy utángyártott cuccot vegyen, de gondoltam elmondom, hogy ilyen is van / volt. -
[O]-[C]-[B]
tag
válasz
N.GÁBOR #20542 üzenetére
Ha pedig egy 2 méteres seprű nyelet a végén fogsz meg, és úgy próbálod meg kitartani, tuti, hogy nem fog menni addig, mintha ugyanezt a nyelet a "kétharmadánál" vagy a felénél fognád. Vagyis szerintem nagyobb "teher rakódik" az azonos átmérővel rendelkező 4:3mas gépek zsanérjaira, amit lapa fogalmazott meg nagyon szakmailag.
Igen, ez mind szép és jó, csak kiemeltem a mondatodban, hogy mi a téves. NEM ugyanakkora tömegű kijelzőt és fedlapot kell tartani.
Lehet, hogy a szélesvásznú modellek oldalsó kávája rövidebb 3-4 cm-el, így a felfüggesztéstől a támadáspontig kisebb a távolság. Ellenben egy szélesvásznú kijelző másfélszer nehezebb egy 4:3-as képarányú társánál, mondjuk egy T61 esetében.
Ha az erőkaros példát felrajzolnám - pusztán ebből kiindulni egyébként butaság - akkor így tenném:
Nem wide: m x d
Wide: 1.5m x (d-4)
Ebből számomra nyilvánvalóan látszik, hogy az alsó szorzat jóval nagyobb, így a hajlítási munka is nagyobb, annak ellenére, hogy az erőkar rövidebb.Mindettől függetlenül hiba lenne csak ebből kiindulni, ez egy eléggé gyenge példa volt szerintem.
-
[O]-[C]-[B]
tag
-
[O]-[C]-[B]
tag
Egyébként ezek a szervizes gondok érthetőek.
A szervizszolgálatot alvállalkozók - értsd: kisebb - cégek végzik, akik a javítás költségét továbbszámlázzák a Lenovonak garanciális javítás címen.
Érthető, hogy egy kisebb szerviz - akár miskolci - nem tud raktáron tartani minden eszközből mivel a havi forgalma pár millió forint körül lehet, és kb. 200 ezer főt lát el. Ellenben egy központi v más budapesti szervizzel, ahova 2 millió ember viszi / viheti be a gépet. Nyilván ezeket a dolgokat a kereslet - kínálat határozza meg, ezért ha valaki gyors javítást kér, javaslom egy budapesti szervizpont felkeresését. -
[O]-[C]-[B]
tag
@Napfénysüti: Igen
@Búvártacskó: HAHAHA -
[O]-[C]-[B]
tag
Ami érintett a lötyögôs zsanér storyban:
T61, T400, T500 összes modell.
A hétvégén adtam el egy 61et, kicsit necces volt, mert a vevô még nem látott ilyet, és el kellett magyarázzam, hogy ez ilyen...
Mivel a gép maga hibátlan volt ezért meg tudtunk egyezni. Egyébként a szerviz hivatalos válasza a lötyögésre: típushiba. Értem, node 3 modellnél, 4 éven keresztül... (az elsô T61ek 2007-ben jelentek meg...) -
[O]-[C]-[B]
tag
válasz
Napfénysüti #20492 üzenetére
Ez sajnos Lenovo tervezési hiba.
A probléma az, hogy a súlyos kijelző holtjátékot ver a zsanérba.
- Ha barkácsmódszerrel meghúzod, el fog törni.
- Ha beadod gariba a következő ~500 fel és lecsukás után ugyanúgy lötyög.
Amit tehetsz, az az, hogy ügyet sem vetsz rá, mert lötyögő zsanérral végigteljesíti a ThinkPad az élettartamát (7-8 év), ellenben személyes tapasztalataim szerint kijavítani a "hibát" lehetetlen. -
[O]-[C]-[B]
tag
válasz
Nand_i #20473 üzenetére
Igen, mivel világgaranciás a gép, ezért papírok nélkül kérdezés nélkül megjavítják.
Na most ha elhagyom vagy ellopják a gépet akkor az "új tulaj" simán bemegy a Lenovo-hoz és még a bejelentésem előtt kiütteti a BIOS kódot.
Az alaplap gyk. gépárban van (vagy aktuális piaci árban) ezért nem jellemző, hogy egy ellopott gépből ilyen módon veszik ki a BIOS pwd-t. -
[O]-[C]-[B]
tag
válasz
Hunter2 #20436 üzenetére
Óvatosan járnék el ebben az ügyben, mert rövidre kell zárni 2 pontot az alaplapon a billentyűzet alatt. Maga a folyamat 100% garanciavesztéssel jár, mert a BIOS logban benne van, hogy a lap lement egyszer failure módba. Utána elindítod a gépet, és megadhatsz új kódot. Ha rosszul csinálod, kifekszik az alaplap. Nem véletlenül a Lenovo alaplapcserével oldja meg ezt a dolgot.
-
[O]-[C]-[B]
tag
válasz
Hunter2 #20412 üzenetére
Igen, többnyire ezekkel:
Display
14.1-inch XGA TFT (1024x768 resolution) TFT display
14.1-inch SXGA+ TFT (1400 x 1050 resolution) TFT display
14.1-inch WXGA (1280 x 800 resolution) TFT display
14.1-inch WXGA+ (1440 x 900 resolution) TFT display
15.0-inch XGA TFT (1024x768 resolution) TFT display
15.0-inch SXGA+ TFT (1400 x 1050 resolution) TFT display
15.4-inch WXGA TFT (1280 x 800 resolution) TFT display
15.4-inch WSXGA+ (1680x1050 resolution) TFT displayEgyébként:
Parts Lookup -
[O]-[C]-[B]
tag
-
[O]-[C]-[B]
tag
válasz
_Lezly_ #20368 üzenetére
Teljes type-ot és serialt ha adsz (privátban) akkor többet tudunk mondani. Mert megnézem milyen cuccok vannak a gépben.
X120-ból van olyan ami single core CPU-val és asszem valami régi GMA-val szerelt konstrukció.
Azzal nem is fog menni az 1080p, mert ahhoz van bika proci kell (Core2Duo) vagy új generációs VGA (DX10+). -
[O]-[C]-[B]
tag
Vagy igen vagy nem.
Ha a webshop a postát elszámolja (költségeli) akkor tuti ÁFA-val terhelt árat fizetsz.
Ha a webshopnak PayPal-al fizetsz, akkor 100% hogy nincs ÁFA a terméken. Ekkor egyébként sem ÁFÁ-s számlát kapsz hanem egy kinyomtatott PayPal bizonylatot.
Egyéb esetekben vagy - vagy ... webshopa válogatja. -
[O]-[C]-[B]
tag
EU-n belül nincs VÁM és nincs ÁFA.
EU-n kívüliek a limitek, amikről vitatkoztunk...
Kicsit igazságtalannak tűnik a szabály, hogy 2x fizetsz ÁFA-t és szállításra is kérik a jattot, de az Orczy téren szerencse kérdése, hogy kit fogsz ki.
Egyébként meg a vámos válasza: menjél ki Kínába és igényeld vissza a kínai ÁFÁ-t.
Végülis.... védhető álláspont. -
[O]-[C]-[B]
tag
válasz
soldi3r #20356 üzenetére
ÁFA és vámkötelezettségi limitek (10. oldaltól) €22-tól ÁFÁ-t fizetsz, €150-tól ÁFÁ-t és vámot is.
Nomenklatúra (tárgykódok)
2007-es ÁFAtörvény
Javaslom olvasásra az szakértő hozzászólásaid előtt...
Kizártnak tartom, hogy a VPOP ezt válaszolta volna neked, hiszen ezek a törvények 2-4 éve hatályban vannak.
Leülhetsz, egyes. -
[O]-[C]-[B]
tag
válasz
soldi3r #20334 üzenetére
Ez egyrészt nem így van, másrészt pedig hiányos.
Ugyanis tartalomfüggő, hogy mi vámköteles és milyen határértéktől, Van ami $1 értéktől vám és áfaköteles, nincs alapilletmény limit.
Jelen esetben (IT eszközök) 3%, ill. 0% az vám. Van mire kell, van amire nem kell fizetni.
Azonban nem a vám a sok hanem a 25% ÁFA, amit vámmal terhelt összegre fizetsz.
Egy példával illusztrálva:
Adott egy $500 értékű adattároló eszköz, aminek a szállítási díja ~$50.
Amint belép az országba:
- fizetsz: $550 x 0.03 = $16.5 vámot
- majd fizetsz $566.5 x 0.25 = $141.6 ÁFÁ-t
Így lesz az $550-ből $691.6 értékű legálisan behozott SSD-d pld.
Ez azt jelenti, hogy egy ~105e ft értékű termékre, állam bácsi élből rátesz 30e ft-ot. -
[O]-[C]-[B]
tag
válasz
mobileman #20330 üzenetére
Itt megint az jön be, hogy hogyan csaltál és minősíttettél giftnek valamit, ami nyilvánvalóan nem volt az.
Az, hogy 20-al olcsóbban vettél T61, na bumm. Honnan tudod, hogy az szebb / jobb gép volt, mint amit én árulok, vagy árultam. Illetve gondolom ahhoz is adtak dokkolót, autós töltőt, adaptert stb...
Felejtsük már el azt a helyzetet, hogy alapul veszed azt, hogy hogyan vered át az államot, ne haragudj mindenki nem olyan mint Te. És képzeld el, egyes emberek legálisan adóznak és fizetnek járulékot maguk után, nem fekete jövedelemből élnek. Persze lehet, hogy én hülye vagyok, de szálljunk már le a magas lóról kérlek, mert ha eltörik a lábad, a hozzám / hozzánk hasonló "idióták" miatt tudod ingyen begipszeltetni...
Szóval kérlek ne személyeskedjél, és ne dörgölj olyat az orrom alá, ami nem úgy van. -
[O]-[C]-[B]
tag
válasz
audi100td #20328 üzenetére
Köszönöm PH! nagyúr, most ez nem önigazolás, de sokan nem járnak boltba és azt hiszik, hogy minden 20 forintba kerül, csak mert itt fórumon valaki árulta egyszer annyiért 2 éve...
A való életben léteznek olyan fogalmak: hogy devizaingadozás, ÁFA, VÁM, raktáron van / 20 nap múlva rendelhető, postaköltség stb... ami mind-mind hatással van az árra.
És itt most nem csak rólam van szó, tudnék mondani jó néhány fórumtársat akik ugyanúgy megkapják a billogot, mert nem 10-ed áron árulják csomagtartóból a cuccaikat, mint itt sokan mások, és akkor ezt veszik az emberek alapul... Az orrgazdákról ne is beszéljünk. Könyvet tudnék írni a hardveraprón töltött 3 évből, de most ezek nem tartoznak ide.
Rugaszkodjunk el a témától és koncentráljunk a lényegre: ThinkPad topik. -
[O]-[C]-[B]
tag
Visszatérve a Te kérdésedre:
Nem, nem ugyanolyan tollat használnak. Sem méretben sem alakban, sem a ceruza által keltett érzékelőben nem egyeznek.
- Az X4x sorozatnak van egyfajta tolla.
- A X6x sorozatnak van szintén egyfajta tolla.
- Az X20x sorozatnak szintén saját tolla van, de átfedések vannak: pld. X61 tolla viszi az X200-ast, és az X201et, de pld az X220-at nem.
Ha tollra van szükséged keress bátran. -
[O]-[C]-[B]
tag
válasz
mobileman #20325 üzenetére
Személyeskedés nélkül mondva: végignéztél-e már Te hogy mit mennyiért árulok?
Mondd már el nekem, hogy a $70-$90 között eladási árhoz képest a 10000 forintos ár hogyan minősül eget verően drágának, úgy, hogy már bejött az országba (VÁM, ÁFA)?!
Az első pár találat a google-ből az első oldalról:
$85
$73.13
20.814 ft
De azért köszönöm, hogy osztogatod a billogokat.
Azért mert nem szólok hozzá a témához sűrűn, azért még olvasom.... -
[O]-[C]-[B]
tag
válasz
mobileman #20322 üzenetére
Nézd, a minőséget meg kell fizetni...
Én legális úton leinformálható forrásból szerzem be a termékeket, akár számlát is adok hozzá. Így is olcsóbb vagyok mint bármelyik kereskedés az országban, DE
nem tudok a bolti ár 20%-áért új cuccokat eladni, mint itt sokan a fórumon.
Ha ilyet szeretnél tudok neveket mondani, akik ilyen "csodákat" produkálnak itt ph!-n, csak nem akarok személyeskedni...
Van az az amerikai mondás, hogy:
"If it walks like a duck, quacks like a duck, looks like a duck, it must be a duck"
Aki nem értené: ha úgy mozog, mint egy kacsa, hápog, mint egy kacsa, és úgy is néz ki mint egy kacsa, akkor az egy kacsa...
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- i5 HP Pavilion DV7 laptop
- Új Thinkpad X1 Carbon 10th, 14" FHD+ IPS, i7-1260P, 32GB, 1TB NVMe, ujjlolv, IR kam, gar
- Latitude 5420 27% 14" FHD IPS érintő i5-1145G7 16GB 256GB NVMe magyar vbill ujjlolv IR kam gar
- Lenovo Thinkpad X270, 12,5" FHD IPS Touch, I5-7300U, 8GB DDR4, 256GB SSD, W11, Számla, 1 év garancia
- Dell Ltitude 7480, 14" FHD IPS Touch, I5-6300U, 8GB DDR4, 256GB SSD, W11, Számla, 1 év garancia
- Apple iPhone 14 Pro Max / 256GB / Gyári független / 12Hó Garancia / 87% akku
- AKCIÓ! Microsoft Surface 5 13,5 notebook - i5 1235U 8GB RAM 256GB SSD Intel Iris Xe IGP 27% áfa
- Telefon felvásárlás!! iPhone 14/iPhone 14 Plus/iPhone 14 Pro/iPhone 14 Pro Max
- HIBÁTLAN iPhone 13 mini 128GB Starlight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3129
- Apple Air Pad 5.generácio / 32GB / Wi-fi / 12Hó garancia
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest