- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Milyen okostelefont vegyek?
- Vékonyabb lett, jobb kamerát kapott, de az akku maradt a régi: itt a Fold7
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Motorola G86 - majdnem Edge
- One mobilszolgáltatások
- Hat év támogatást csomagolt fém házba a OnePlus Nord 4
- Az Oppo Find X8 Ultra lett a legvékonyabb kameramobil
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
-
Mobilarena
Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
Hukkle123 #52232 üzenetére
"Tisztában vagyok vele, hogy ilyen akusztikailag kedvezőtlen helyre felesleges minőségi hangfalakat venni."
Ez nem így van. Az userek döntő többségének nincsenek meg az ideális akusztikai feltételei. Ennek ellenére nem felesleges minőségi hangfalakat venni! Tény, hogy nem lehet kihozni a hangdobozok, erősítő, egyéb technikai eszközökből a maximumot, ha nem megfelelő a tér. Természetesen amit csak lehet, kövess el a zenehallgató szobában a jó akusztika érdekében, de addig se mondj le a "minőségi", tehát jó hangú hangfalak használatáról. Akusztikában itt is, meg a házimozi topikban is tudnak segíteni.
-
andorra
őstag
válasz
Hukkle123 #52232 üzenetére
Ez persze egy fontos kérdés, de az eszközök tervezése szempontjából lényeges szempont, hogy a számítógép és az erősítő/DAC között viszonylag rövid kábeles kapcsolatot lehet-e létrehozni, vagy sem. Itt senki sem beszélne le minőségi hangdobozokról, sőt, éppen ellenkezőleg, csak olyanokról vagyunk hajlandók beszélgetni.
-
bmakszim
őstag
válasz
Hukkle123 #52228 üzenetére
Nem igazán értettem, hogy gondolod pontosan a "telefonról böngészve a számokat", de több opció is van rá:
1. A telefon/tablet játssza magát a zenét, ebben az esetben csak egy bluetooth képes erősítőre van szükséged, a kettőt csatlakoztatni és kvázi vezeték nélküli headsetként használni azt. - Ezt a megoldást ebben a fórumban nemigazán fogják díjazni (:
2. A telefon/tablet csak távirányítóként működne, a zenét a számítógép játszaná: erre vannak különböző androidos alkalmazások, pl. Spotifyhoz, foobarhoz. De google biztos segít találni más lejátszóhoz is. - Ez szerintem költséghatékonyabb megoldás, elég hozzá bármely mezei sztereo erősítő is, amit a többiek segítenek neked kiválasztani. -
andorra
őstag
válasz
Hukkle123 #52228 üzenetére
Gyakorlatilag abból kell kiindulnunk, hogy van egy számítógéped, egy routered és egy telefonod. Hol lesznek a hangdobozok és hol lesz az erősítő? Mert az elhelyezésük nagyon lényeges szempont és anélkül tervezni sem lehet rendesen. Mekkora összegből szeretnéd a zenehallgatást megoldani rövid és hosszabb távon?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Tudástár Parazitaeffektusok az áramkörben 1.
- Tudástár Melyik áram merre folyik a NYÁK földhálózatán?
- Tudástár Erősítők tápellátása
- Bemutató DSD: divatőrület vagy a zene új dimenziója?
- Bemutató Audio-gd Precision 2 erősítő teszt
- AliExpress tapasztalatok
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Star Trek
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Mass Effect
- Milyen okostelefont vegyek?
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Úgy tér vissza a Commodore 64, ahogy titkon mindenki várja
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- PlayStation 5
- További aktív témák...
- Xiaomi Redmi Note 14 Pro 256GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
- Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Essential robotporszívó feltörlő 2db 1999 Ft
- Azonnali készpénzes GAMER / üzleti notebook felvásárlás személyesen / csomagküldéssel korrekt áron
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE AORUS ELITE Z790 i7 14700K 64GB DDR5 1TB SSD 7900XTX 24GB be quiet! SB802 1000W
- LG 55B4 - 55" OLED - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox Ready
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest