Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz gabor128 #20740 üzenetére

    A WD a kezdetektől sumákolt és keverte a szalámit... :DDD
    Annak idején, pont az IntelliPower technológia miatt rúgták össze a port a Seagate-el, mivel ez utóbbi készített volna olyan hdd-ket, amelyek valóban állítják a fordulatszámot, de a WD azt mondta, hogy stop gyerekek, én ezt már megcsináltam. Ekkortájt született az első 5900RPM-es Seagate vinyó... :DDD A régi WD oldalról eltettem én ezeket az IntelliPower-el kapcsolatos technikai leírásokat, amit a WD közzétett időrendi sorrendben napjainkig. (sajnos az új WD honlapon már nem tudom linkelni, hisz megváltozott az oldaluk azóta)

    "The Western Digital drive's IntelliPower algorithm, which varies the rotational speed between 5400RPM and 7200RPM"

    "The Western Digital drive's IntelliPower algorithm, which varies the rotational speed between 5400RPM and 7200RPM, dictates the Western Digital's rotational speed."

    "IntelliPower is a fine-tuned balance of spin speed, transfer rate, and caching algorithms designed to deliver both significant power savings and solid performance. Additionally, GreenPower drives consume less current during start up allowing more drives to spin up simultaneously resulting in faster system readiness."

    "Rotational Speed: IntelliPower*
    *A fine-tuned balance of spin speed, transfer rate and cache size designed to deliver both significant power savings and solid performance. For each GreenPower drive model, WD uses a different, invariable RPM."

    Ez azt hiszem jól demonstrálja a káoszt a kérdésben, amit a WD ilyen frappáns technológiai ismertetői okoznak ;]

    Van olyan ismerősöm, akinek még az első 320-as WD Green-je van, oda nem kell műszer, meg progi, hogy tudja az ember, hogy állítja a fordulatszámot, mert hallható a dolog, egyszerűen amikor nagyobb adatmennyiséget olvas/ír, akkor felpörög (hogy mekkora RPM-re, az rejtély)

    Napjainkban vannak akik azt vallják, hogy van olyan WD Green, ami 5400RPM-es és van amelyik 7200RPM-es. (fiyen 5400-en vagy 7200-ön pörög)
    Aztán megint mások szerint meg valami köztes értéken pörögnek, amit megint senki sem tud, hogy mégis mennyi pl 6129,5RPM :DDD

    Nem tudom, hogy kinek van igaz (ha van egyáltalán), de talán nem is fontos, mert az a lényeg, hogy ha valaki adattároláshoz keres hdd-t, vagy laptopba, akkor célszerű megoldás a WD Green sorozata (csak és kizárólag ebben van jelenleg IntelliPower technológia), míg ha rendszervinyót keres valaki és a fogyasztás sem lényeg, akkor meg ne green WD-t vegyen...

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz gabor128 #20740 üzenetére

    "Egyébként ez a száma:
    Lemez modelszám,WDC WD10EADS-00L5B1"

    Megígértem, hogy ha megírod a HDD típusát, megmondom a fordulatszámát.
    Íme:

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Új hozzászólás Aktív témák